Şimdi Ara

BUS INTERFACE ( PCI-E 3 0.X16@X4 3.0 ) sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sa benım pc de pcı 3 bus ınter facede x 16 x 4 olarak gorunuyor nasıl cozebılırız bılgisi olan varmı sıstem ıntel ı7 3770k asrock fatalıty z77 profesyonel zotac gtx680amp kart 8 rem bı turlu duzeltmeedım cıkar sok tak pcı3 sltundada otekı sltlardada x 16 x 4 olarak goruyo pcı2 slt lardada 3 dede x4 u gecmıyo ? cvp verırsen sevınırım

• pc nin fişini pirizden çek BIOS pilini çıkar 20 saniye bekle tekrar tak.PC yi aç bak. Ama zaten bilgisayarda yüksek grafikli program çalışmadığı zaman ve masa üstün de olduğun zaman PCI-E X4 veya X8 modunda çalışır elektirik tasarrufu için yanı sorun yoktur PC de normal.Resimdeki siyah ok un gösterdiği soru işaretine tıkla çalıştır bak bakalım PC-E hızı değişiyormu.Değişiyorsa sorun yok demek tir. Bak ben gtx470 kullanıyorum normalde PCI-E 2.0 anakart GPU-Z görüntüsünü aldığımda PCI-E 1.1 çalışıyor du.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MamiZone -- 23 Haziran 2013; 23:54:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanen100

sa benım pc de pcı 3 bus ınter facede x 16 x 4 olarak gorunuyor nasıl cozebılırız bılgisi olan varmı sıstem ıntel ı7 3770k asrock fatalıty z77 profesyonel zotac gtx680amp kart 8 rem bı turlu duzeltmeedım cıkar sok tak pcı3 sltundada otekı sltlardada x 16 x 4 olarak goruyo pcı2 slt lardada 3 dede x4 u gecmıyo ? cvp verırsen sevınırım

OLDUMU kardeş

• MamiZone kullanıcısına yanıt
    s.a reyız dedıklerını harfıyen yaptım bıos pılı dahıl cıkarık 1 dk bekleyıp tekrar taktım olmadı sonuc aynı otekı bılgı usb3 kontrollerı dısable yaptım yıne aynı vala kafayı yıcem bı turlu duzelmıyo ayrıca o sıyah nokta dedıgın testı dahıl oyun ıcersınde bıle yaptım duzelmıyo 4.1 ıle 4.3 arasında degısıyor bırde gpu z dede cpu z dede 16 desteklıyo dıyo ama 4.3 te calıstıgını vurguluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanen100 -- 27 Haziran 2013; 4:25:58 >
  • quote:

s.a reyız dedıklerını harfıyen yaptım bıos pılı dahıl cıkarık 1 dk bekleyıp tekrar taktım olmadı sonuc aynı otekı bılgı usb3 kontrollerı dısable yaptım yıne aynı vala kafayı yıcem bı turlu duzelmıyo ayrıca o sıyah nokta dedıgın testı dahıl oyun ıcersınde bıle yaptım duzelmıyo 4.1 ıle 4.3 arasında degısıyor bırde gpu z dede cpu z dede 16 desteklıyo dıyo ama 4.3 te calıstıgını vurguluyo

tek çare garantiye vermek yapamazlarsa yenisiyle değiştirirler sen bi anakartın içinden çıkan servis listesinden türkiyeyi bul telefon numarası vardır yetkili servisi bi ara sor bakalım durumu anlat nediyecekler bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MamiZone -- 29 Haziran 2013; 19:09:23 >
  • quote:

sa benım pc de pcı 3 bus ınter facede x 16 x 4 olarak gorunuyor nasıl cozebılırız bılgisi olan varmı sıstem ıntel ı7 3770k asrock fatalıty z77 profesyonel zotac gtx680amp kart 8 rem bı turlu duzeltmeedım cıkar sok tak pcı3 sltundada otekı sltlardada x 16 x 4 olarak goruyo pcı2 slt lardada 3 dede x4 u gecmıyo ? cvp verırsen sevınırım

birkez başıma gelmişti.x16 2.0 olacak yer x4 2.0 görünüyordu..anakartın güç yönetimi(enerji tasarrufu vb) özelliklerini ne varsa kapattım ama olmadı..sonra yabancı bir forumda gördüm;eleman kartı çıkartmış.kartın bağlantı yerini ve anakartın pci16x slotunu temizlemiş ve takınca sorun düzelmiş..bende söktüm,temizledim ve taktım.sonra normale döndü..kim bilir belki sendede işe yarar :)
  • Arada banada oluyor bios felan çözemedim. Çareyi kendim bulmuştum. Ekran kartını çıkarıp pc yı açıp 10 saniye sonra geri kapatıyorum ekran kartını geri takıyorum işlem tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gpu z de ordakı soru işaretine basıp rendere basın yük altında x16 hızına geçecektir bende aynı bostayken güç tasaruffundan dolayı x1 mi neydi.yük altında x16 oluyodu
  • Kaçkere çıkarıp temızledım yok supurdum olmadı ekran kartının slta gıren sarı tarak bolumlerını temızleıdm yıne duzelmedı care once bı ekran kartını yakın bı pc tamırcısıne goturup onların denemesını ıstıcem sorun duzelırse anakarttadır heralde sorun ama ekran kartı baska bılgısaayrdada x4 gorunurse o zaman anakarta sorun oldugun anlarım heralde

darkknıght02 kardes dedıgın olayı 100 un ustunde denedım baska render programları dahıl denedım x4 e cakıldı kaldı :) asıl merak ettıgım bu kafama taktıgım x16 x4.3 konusu bılgısayarda performans dusuklugu yasatırmı ???yanı x16 x16 olmasada x4 olarak kalsa bunun bana artısı ve eksısısını yazabılırmısınız bılgılı arkadaslar ??? bunu merak edıyorum eger cok bı onem arz etmıyosa hıc ama hıc garantıye gonder bekle gelsın ugrasmak ıstemıyorum....
  • dostum o render aç frapsı da ac renderde kaç fps alıyosun ona göre bişiler söyliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkknight02

dostum o render aç frapsı da ac renderde kaç fps alıyosun ona göre bişiler söyliyim

fraps derken neyı kasdettın anlamadım gpu z dekı rendere basıcam ee fraps dedıgın sey fps olayımı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Darkknight02

dostum o render aç frapsı da ac renderde kaç fps alıyosun ona göre bişiler söyliyim

fraps derken neyı kasdettın anlamadım gpu z dekı rendere basıcam ee fraps dedıgın sey fps olayımı?

dostum aynı anda gpu z ve fun mark benchmarkh da actıgımda fun mark 32 fps lerde gezıyo tek basına funmark benchmark ıse 60-63 fps fılan gosterıyo sıcaklık 65 lerde tamamlıyo
  • ıstanbul avrupada oturan bırıne bu kartı 450 kusure ben aldım teknobıyotıkten faturalı 200 tl ye bırakcam valla bılgınız olsun belkı ben ayarlarda eksıklık yapıyorum yanlıs bısıler yapıyor olabılırım ama felaket derecede sogudum satamasamda bırıne hıbe edıcem yemınle bunedır arkadaş asus un 2 markası var aklımda bılgısı olan rıca hangını almalıyım bılgı versın hafta sonu ındırımle alıcam taktım kafayı..

http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/asus-maximus-vformula-gbe-maximus-v-formula(oyun-hediyeli)-intel-z77-soket-1155-ddr3-2800mhz(oc)-anakart/productdetails.aspx?I_ID=65064

http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/asus-maximus-v-extreme-maximus-v-extreme-intel-z77-soket-1155-ddr3-2800mhz-(oc)-thunderbolt-anakart/productdetails.aspx?I_ID=62836

yada

http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/gigabyte-ga-z77x-up5-th-ga-z77x-up5-th-intel-z77-soket-1155-ddr3-1600mhz--thunderbolt-anakart/productdetails.aspx?I_ID=62223

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanen100 -- 19 Temmuz 2013; 19:08:08 >

• Arkadaslar konunun acılımı baya sene olmus olabılır ama ben buraya yazayım okuyan ılla olur 1.1.2018

Bendede aynı problem var x16 hızında calısan ekran kartım bugunlerde x8 hızında calısmaya basladı kesınlıkle ekran kartımda problem var
    Başka arkadasta denedık ondada x8 hızında calıstı ama sorunun tam olarak ekran kartının neresınden kaynaklandıgını cozemedık cozersek yazarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.