Şimdi Ara

Burun Eti Sorunu Olan ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
20.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: gøød chãrlotté

quote:

Orjinalden alıntı: kolpakral

Ay sonu burun eti için ameliyat olacağım olan varmı daha önce aranızda?

berbat bişey

NEden? :S
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gøød chãrlotté

quote:

Ay sonu burun eti için ameliyat olacağım olan varmı daha önce aranızda?

berbat bişey

NEden? :S

ben narkoz ile olmustum,uyandıgımda yoğun bakımda kolumda serum ile uyandım burnum davul gibi olmustu haliyle nefesi agızdan almak zorundaydım,ki ben hiç sevmem boğazım kurur rahat edemem.yüzümde şişlikler vardı 4-5 gün hastanede kalmıstım seruma günde 2 kere agır bi agrı kesici veriyolardı.o 4-5 gün ben toplasan max 10-15 saat uyumusumdur işkence gibi gelmişti bana.hele o tamponların cıktıgı gün hayatımın en acı cektigim günü oldu.nerdeyse içinde 20 cm bez gibi bişi çıkmıstı ve burnumun içi kanlı oldugunda o da burun içine yapışmıştı cart diye 2 deliktende çekti aldı,şu an yazarken bile tüylerim diken diken oluyo.ve hemen ardından 2.bi işkence başladı kürdan inceliğinde yaklaşık 10 cm boyunda demir gibi bişeyi burnuma soktu takır tukur temizliyodu ama sanki gözümden cıkcak gibiydi gözlerim yaşarmıstı.sonra taburcu oldum ama sonraki 15 gün içinde 3 günde 1 pansumana gidiyodum yine burnuma bişiler sokuyodu ameliyatlı oldugu için cok acıyodu of berbat işte bu yüzden

• bende alerjik rinit belası var her an bir burun delıgım tamamıyle kapalı ve yaz kıs cebımde mendılle dolasıyorum hergun kesın akıyor tedavısı uzun zorlu bı surec yemek yerken falan burnum akıyor gunde en az 2 paket mendıl gıdıyor bıktım artık
  • arkadaşlar iğrenç bişey belki diğeceğim ama geçenlerde fark ettim şimdi sağ burun delğime serçe parmağımı soktuğumda rahatca parmağım giriyor belli bi yere kadar , ama sol tarafa aynı şeyi yaptığımda sağ tarafa göre daha az giriyor parmak ve kemik gibi bişeye takılıyor sanki kıkırdak bir yapı gibi delik orda daha küçük. Sanki ortadaki kemik mi desem nedesem sola biraz daha kaymış gibi. dıaşrdan hiç bri bozukluk yok içten bişey var gibi anlam veremdim. Doktra gitmeyide hiç sevmem yav
  • bendede hem kemik eğriydi hem et vardı hem geniz akıntısı ameliyat oldum hepsi düezeldi bıraz sıkıntı çeksemde rahatlığına değer çokta sıkıntılı değil daha önce niye ameliyat olmamışım diye hayıflanıyorum şimdi genel anestezi olduğu için hiç bişey duymadım ohh mis gibi oldu tamamen düzelmeside 6 ay alıyor birde üstünden kış geçerse tamaen açılıyor
  • gøød chãrlotté sadece burundaki et için mi ameliyat oldun?Birde bu tampon olayını ben sordum sadece plastik tampon koyacaklar çapa tıp fakültesinde olacağım daha önce olan bir arkadaşımı gördüm hiçbir şikayeti olmamıştı :S
  • quote:

gøød chãrlotté sadece burundaki et için mi ameliyat oldun?Birde bu tampon olayını ben sordum sadece plastik tampon koyacaklar çapa tıp fakültesinde olacağım daha önce olan bir arkadaşımı gördüm hiçbir şikayeti olmamıştı :S

evet dostum et için olmustum bende.ayrıca benimkide plastik tampondu pipet şeklinde bişiydi ama etrafında yine kanama için pamuk tarzı bişi sarılıydı.zaten ameliyat çıkısı görceksin burun deliklerinden 1-2 cm dısarıda pipet şeklinde hortum gibi bişey olacak,pipetin dısına sarılmıs pamuk ise burnunun içinde kalmıstı en azından benim öyleydi.ama iyiki olmuşum kurtuldum çok çekmiştim bu yüzden
  • Eyv :)Pazar günü gidip kan testi falan olacağım ay sonuda ameliyat.
  • quote:

Eyv :)Pazar günü gidip kan testi falan olacağım ay sonuda ameliyat.

geçmiş olsun hocam sanada ameliyattan 1 hafta sonra oh be dünya varmış diyeceksin
  • Teşekkürler olduktan sonra burda yorumlarımı paylaşırım
  • sinüzitim var burnumda ette var burnum hep akıyor alerjik rinitte var galiba. ben napim komple burnumu aldırsam çok mu kötü yapmış olurum?
  • Küçükken bademcik ameliyatı olmuştum..

Burnumdan rahat nefes alamıyorum diye, alt kısmın uç tarafındaki kemiği almışlar..

nefes almamda bi problem yok.

kemik olmadığından , biraz dengesiz o kadar

geçmiş olsun.
  • Arkadaşlar bu olaya bir açıklık getimek istiyorum.
    1. burun akıntısının nedeni nezle ve grip dışında ya kronik sinüzit yada saman nezlesi gibi alerjik bir durumdur. Bu alerjik durum burun etlerinin fazla büyümesinden(konko billoze) kaynaklanabilir. bunun için cerrahi müdahele yerine radyo frekans tedevisi olmanız büyük nimet olacaktır. Çünkü amaliyat sonrası ciddi bir komplikasyon ve ağrı olmuyor.
    2. Burun tıkanıklığının diğer bir nedeni de burun orta kemiğindeki eğriliktir(septum deviasyonu) bu mutlaka cerrahi bir operasyon gerektirir lokal yada genel anestezi altında yapılabilir. ancak genel anastezi tercih edilmelidir. ameliyat radyo frekans tedavisine göre daha çilelidir. ancak her iki dertten muzdaripseniz ameliyatta her ikisini beraber yaptırmanız en doğrusu olacaktır.
    Bunları nereden biliyorsun derseniz;
    Ben ciddi bir burun tıkanıklığı yaşıyordum hem nefes almada hem uyumada hem konuşmada rahatsızlık çekiyordum. Ameliyat korkusu beni 3-4 yıl oyaladı isede sonunda ameliyat oldum.
    Ameliyat olacak arkadaşlarada şu bilgileri vereyim. ameliyatta varsa burun eti ona radyo frekans uygulanıyor sonra kemik eğriliği varsa onlar kesilerek fazlalıklar alınıyor ve tampon konuyor. emlittan sonra anesteziden uyanınca 2 saatlik ciddi bir ağrı çekiyorsunuz ve daha sonra bu ağrı azalıyor. iki gün sonra tamponları aldırıyorsunuz. eskisi gibi gazlı bez yerine plastik tampon kullanıldığından çok zor olmuyor. tamponlar alınınca 3-4 saatlik bir kanama oluyor ve sonra azalıyor. bir iki hafta boyunca akıntı ve tıkanmalardan dolayı sprey kullanıyorsunuz ve hafif ağrı ve sancılar olabiliryor. ancak ameliyattan sonra beklenen burun açılması ve rahat nefes olma durumu ancak 2-3 haftadan sonra hissedilebiliyor.
    Birde arkadaşlar ameliyat olacağınız hastaneyi ve doktoru iyi seçin varsa bir tanıdığınıza danışın. Yoksa tekrar olmanız gerekbilir.

• Arkadaşlar ben burun tıkanıklığını tam 3 ay dır çekiyorum ve tomografi cektim tomografi de sinüzit ve burun etim kalınlaşmış yanı (konka hipertrofi )önceden otrivine ve illadin kullandım onlar cok iyi geliyordu acıyodu ama doktorum kullanma fazla bağımlılık yapar dedi kıdım attım yoksa duramıyordum şimdi ila tedavisi görüyorum eger şikayetim gecmez ise 10 gün sonra radyfrekans dalgaası diye teknik varmış yakıyorlarmış acaba burun eti için böyle bir ameliyat olan varmı iyi geliyormu nasıl birşey ....?

Burun Eti Sorunu Olan ?
  • Arkadaşlar ben burun tıkanıklığını tam 3 ay dır çekiyorum ve tomografi cektim tomografi de sinüzit ve burun etim kalınlaşmış yanı (konka hipertrofi )önceden otrivine ve illadin kullandım onlar cok iyi geliyordu acıyodu ama doktorum kullanma fazla bağımlılık yapar dedi kıdım attım yoksa duramıyordum şimdi ila tedavisi görüyorum eger şikayetim gecmez ise 10 gün sonra radyfrekans dalgaası diye teknik varmış yakıyorlarmış acaba burun eti için böyle bir ameliyat olan varmı iyi geliyormu nasıl birşey ....?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektroniker

son 5 ayda 2 ameliyat oldum burundan, 5 ay önce septum deviasyonundan( burun kemiği eğriliği) ve geçen haftada sinüzitten. hala %100 verim alabilmiş değilim burnumdan

Hocam benim burun kemiğide yamuk ameliyat zor geçiryor mu ?
  • Kardeşim ameliyat oldu geniz etiyle ilgili. Gayet basit bir operasyon rahatladı şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyyah -- 12 Temmuz 2012; 12:58:51 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.