Şimdi Ara

Bursa Gemlik'te yaşayan var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
1
Favori
26.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ağustos'un ikinci haftası kampa gelicem.

Gemlik nasıl bir yer, gezilecek görülecek yerleri var mıdır ?

• Awesome kullanıcısına yanıt
    Awesome demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

Gemlik acayip gereksiz bir yer bazı arkabalarım orda diye bayramlarda falan giderdik, insanı iyi değil, yolun ortasından yürürler arabadaysan can cekişirsin yolda, yapı olarak çok kötü bir yer, bildiğin 80 lerden kalma binalar olduğu gibi duruyor, hiç gelişmemiş çöplük bir yer her taraf pis. Düzgün bir mekan yok zaten, ışıklı mışıklı tekel bile yok düşün her yerde var. Denizi pis zaten iğrenç koku geliyor sahilde yürürken bile. Yaşamak için taşıncaksın sandım konuya girmeden korktum.

Abartma , bizde gemlikte yaşıyoruz .

İnsanı iyi değil demişsin. Bence ilk önce kendi insanlığını bir sorgula . Gemlik insanı iyidir , diğer yerlerden gelip yerleşeni bilemem .

Hiçbiryerde pislik yada çöp yok . Hiçbiryerdede koku yok . Işıklı mışıklı 5'den fazla tekel mevcut . Kumlaya gidersen 100'den fazla bulursun belkide !

Akşamları kumlaya gidersen , sahil şeridinde yürüyen 1000'lerce insan görebilirsin .

Yapısı bozuk dediğin yerin , oturduğum muhitten resmi . Çok nezih , sessiz biryerdir .

1980'lerden kalma binalar demişsin. Bunlarmı onlar

Bunların dışında sahip olduğu serbest bölge , balıkçılık vb. gibi ekstra özelliklerle neredeyse işsiz genç bulamazsın .

İlk önce biraz insan ol . Ondan sonra laf at .
  • boşna gitme dostum pek birşey yok.kumsaz kumla da denize girersin okadar.
    mudanya tarafı daha canlıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

boşna gitme dostum pek birşey yok.kumsaz kumla da denize girersin okadar.

Hocam kamp içinde oteli, kumsalı bilmem neyi mevcut olduğu için çıkmaya gerek yok ama öylesine bi sorayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noctis in dies

quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

boşna gitme dostum pek birşey yok.kumsaz kumla da denize girersin okadar.

Hocam kamp içinde oteli, kumsalı bilmem neyi mevcut olduğu için çıkmaya gerek yok ama öylesine bi sorayım dedim.

Alıntıları Göster
    Gemlik acayip gereksiz bir yer bazı arkabalarım orda diye bayramlarda falan giderdik, insanı iyi değil, yolun ortasından yürürler arabadaysan can cekişirsin yolda, yapı olarak çok kötü bir yer, bildiğin 80 lerden kalma binalar olduğu gibi duruyor, hiç gelişmemiş çöplük bir yer her taraf pis. Düzgün bir mekan yok zaten, ışıklı mışıklı tekel bile yok düşün her yerde var. Denizi pis zaten iğrenç koku geliyor sahilde yürürken bile. Yaşamak için taşıncaksın sandım konuya girmeden korktum.

• quote:

Alıntıları Göster
    Kampa gidip otelde mi kalacaksın yani?

• quote:

Orijinalden alıntı: shruikan

Kampa gidip otelde mi kalacaksın yani?

Alıntıları Göster
    @Awesome Hocam sağol teşekkür ederim. Zaten askeri kampa gidicem artık bakacağız bi.

@shruikan

Yok hocam çadırlı madırlı kamp değil bu. Askeriyenin kampı, tatil yeri yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noctis in dies

@Awesome Hocam sağol teşekkür ederim. Zaten askeri kampa gidicem artık bakacağız bi.

@shruikan

Yok hocam çadırlı madırlı kamp değil bu. Askeriyenin kampı, tatil yeri yani.
    gemlik merkezi tırt , büyük şehirlerin mahallesi kadar bi yer , ama sahil boyunca güzel yerler var köyleri kampları falan sahilide temiz yeşillik iydir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 18 Temmuz 2013; 4:38:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

gemlik merkezi tırt , büyük şehirlerin mahallesi kadar bi yer , ama sahil boyunca güzel yerler var köyleri kampları falan sahilide temiz yeşillik iydir

Eyvallah hocam yorumunuz için.
  • quote:

İnsanı iyi değil demişsin. Bence ilk önce kendi insanlığını bir sorgula . Gemlik insanı iyidir , diğer yerlerden gelip yerleşeni bilemem .

Hiçbiryerde pislik yada çöp yok . Hiçbiryerdede koku yok . Işıklı mışıklı 5'den fazla tekel mevcut . Kumlaya gidersen 100'den fazla bulursun belkide !

Akşamları kumlaya gidersen , sahil şeridinde yürüyen 1000'lerce insan görebilirsin .

Yapısı bozuk dediğin yerin , oturduğum muhitten resmi . Çok nezih , sessiz biryerdir .

Bunların dışında sahip olduğu serbest bölge , balıkçılık vb. gibi ekstra özelliklerle neredeyse işsiz genç bulamazsın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 28 Temmuz 2013; 5:33:06 >

• Onların mekanları belli kardeş . Çingenlerin meşhur bayırı var zaten . Geçen bi tane kız atladı arabanın önüne , dans ederek geçiyor . Sonra yattı arabanın önüne dedi vurdun bana para ver. Yürü git ezer geçerim dedim üstüne sürdüm. Deli bu deli dedi ,kalktı arkadaki arabanın önüne atladı Aradım polisi şikayet ettim .

Huzur içinde yaşamak için manastırdan ötesi yok gemlikte açıkçası . Kürdü , çingeni manastırın masrafını kaldıramıyor . Genelde üst tabaka insanlar var .

Canın sıkıldımı 4 km kumlaya iniveriyorsun . Birkaç seneye zaten manastır kendi ilçeliğini ilan edecek , gemlik'ten ayrılıp bu gidişle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 28 Temmuz 2013; 5:39:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Her Şeye Muhalefet

Ağustos'un ikinci haftası kampa gelicem.

hocam bursalıyım cidden gelme herhangi bir yere gitsem emin ol gemlik gibi bir pişmanlık hissetmezsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Onların mekanları belli kardeş . Çingenlerin meşhur bayırı var zaten . Geçen bi tane kız atladı arabanın önüne , dans ederek geçiyor . Sonra atladı arabanın önüne dedi vurdun bana para ver. Yürü git ezer geçerim dedim üstüne sürdüm. Deli bu deli dedi ,kalktı arkadaki arabanın önüne atladı Aradım polisi şikayet ettim .

Huzur içinde yaşamak için manastırdan ötesi yok gemlikte açıkçası . Kürdü , çingeni manastırın masrafını kaldıramıyor . Genelde üst tabaka insanlar var .

Canın sıkıldımı 4 km kumlaya iniveriyorsun . Birkaç seneye zaten manastır kendi ilçeliğini ilan edecek , gemlik'ten ayrılıp bu gidişle

kardeşim ben o meşhur bayırda oturuyodum askerlik şubesine yakın az bize kök söktürmediler küçükken maç yapardık ticaret lisesinde gelirler topumuzu alırlardı artistlik yaparlardı,şimdi dereboyunda oturuyorum burdada kürtler var adam gibi bi yere taşınamadık ama şunu söyleyeyim hakkaten kürdü çingeni geç yerlisi bile kötü yerler balgam çöp.manastırda pek böyle tip olmasada bi artistlik var ordada

• Sen en kötü yeri bulmuşsun zaten kardeş .

Manastırda 9'dan sonra çıt çıkmaz . 10 senedir burdayım , 1 kere dışında daha evimin önünde kavga yada bağrış çağrış görmedim . Havasıda çok temiz . Gemlik sahiline inmenin manastıra dönüşünü seviyorum sadece .

Akşam 9-10 da kızlar rahat rahat yürüyüşe çıkıyor . Gemlik'te 10 ' da dışarda olsan , kaşar damgası yersin peşine 20 kişi takılır
  • quote:

Sen en kötü yeri bulmuşsun zaten kardeş .

Manastırda 9'dan sonra çıt çıkmaz . 10 senedir burdayım , 1 kere dışında daha evimin önünde kavga yada bağrış çağrış görmedim . Havasıda çok temiz . Gemlik sahiline inmenin manastıra dönüşünü seviyorum sadece .

Akşam 9-10 da kızlar rahat rahat yürüyüşe çıkıyor . Gemlik'te 10 ' da dışarda olsan , kaşar damgası yersin peşine 20 kişi takılır

haklısın valla

• quote:

Orijinalden alıntı: naberl

quote:

hocam bursalıyım cidden gelme herhangi bir yere gitsem emin ol gemlik gibi bir pişmanlık hissetmezsin

Sen istersen bi Sakarya'da yaşamayı dene .

Bildiğin çöl heryer . Ben akyazı'da 2 sene yaşadım . Ömrüm çürüdü . Sokakta kızla elele geziyor diye dayak yiyen arkadaşlarımmmı dersin. Sinema açıldı diye önünde insan öldürenlermi dersin. Sinema bile yok şu an . En lüks yeri , 300 metrekarelik market . 50.000 ' den fazla nüfusu vardı en son .

Gemlik Fıstıklı'ya kadar ele alınca çok büyük biryer. Birara il bile olacaktı . Ne arıyorsunuz bilmem ama Gemlik yaşamaya uygun biryer . Bir kere herşeyden önce denizi var. Tek kötü yanı deprem korkusu .

• quote:

Orijinalden alıntı: Golden Gate

quote:

Orijinalden alıntı: naberl

quote:

Sen istersen bi Sakarya'da yaşamayı dene .

Bildiğin çöl heryer . Ben akyazı'da 2 sene yaşadım . Ömrüm çürüdü . Sokakta kızla elele geziyor diye dayak yiyen arkadaşlarımmmı dersin. Sinema açıldı diye önünde insan öldürenlermi dersin. Sinema bile yok şu an . En lüks yeri , 300 metrekarelik market . 50.000 ' den fazla nüfusu vardı en son .

Gemlik Fıstıklı'ya kadar ele alınca çok büyük biryer. Birara il bile olacaktı . Ne arıyorsunuz bilmem ama Gemlik yaşamaya uygun biryer . Bir kere herşeyden önce denizi var. Tek kötü yanı deprem korkusu .

Alıntıları Göster
    Bende orhangazi de oturuyorum Bursaya giderken oradan geçiyoruz . 10 kere falan içinede girmişliğim var gemlik iyi yer ayrıca il olacaktı bi ara arkadaş doğru söylüyor.Son durum nedir il olcak mı olmucak mı şuan belli değil.

• quote:

quote:

Sırf orda yaşıyorsunuz diye bana sataşmayın, kendi insanlığımı sorgulayacakmışım, bu seneye kadar her sene bayramda seyranda giderdim. İnsanlarının davranışlarını, sokaktaki serserileri falan beğenmedim var mı aksini nasıl kanıtlayacaksın ?

Bulunduğunuz yer manastır binalardan belli, manastırada çok gittim ordada siteleri falan güzel sayılır zaten Gemliğin en yaşanabilir yeri, ordaki binaları örnek vermişsiniz, bi diğer binalara bakın bakalım ayakta zor duruyorlar.

O koyduğunuz sahil resimleri ışıklı ışıklı özenle mi buldunuz anlamadım yazın gittim kışın gittim ilkbaharda gittim her gecede sahile yürüyüşe çıktım öyle bir ortam yok.

Ben beğenmiyorum istediğim lafıda atarım bana kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: AristocraticaL*

Bende orhangazi de oturuyorum Bursaya giderken oradan geçiyoruz . 10 kere falan içinede girmişliğim var gemlik iyi yer ayrıca il olacaktı bi ara arkadaş doğru söylüyor.Son durum nedir il olcak mı olmucak mı şuan belli değil.

Büyükşehir belediyesine bağladılar direk olarak Gemlik'i .

Aşırı hızlı gelişiyor şu an .

Son icraat olarak Atatepe'yi açtılar .

Bu arkadaşların b.k atması garip. Kendileride kesin 100 tane binanın içinde deniz , yeşillik görmeden yaşıyordur .

Büyükşehir aldığından beri müthiş projeler başladı .

Gemlik kent meydanı

Ayrıca dereboyunu merkezin altından geçirerek yeni bir proje başlatıldı . Yürüme yerleri vb. şeyler yapılacak. İlçe şu anda tadilat halinde . Bazıları ezbere konuşuyor garip .

Ekstra olarak limandan deniz uçakları kalkıyor İstanbul'a . İlerde bu seferler artacak , başla şehirlerede olacak . 15 dakikada İstanbul'a gidiliyor. Çevre ilçelerden , illerden geliyorlar binmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 28 Temmuz 2013; 16:20:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Golden Gate

quote:

Orijinalden alıntı: AristocraticaL*

Büyükşehir belediyesine bağladılar direk olarak Gemlik'i .

Aşırı hızlı gelişiyor şu an .

Son icraat olarak Atatepe'yi açtılar .

Bu arkadaşların b.k atması garip. Kendileride kesin 100 tane binanın içinde deniz , yeşillik görmeden yaşıyordur .

Büyükşehir aldığından beri müthiş projeler başladı .

Gemlik kent meydanı

Ayrıca dereboyunu merkezin altından geçirerek yeni bir proje başlatıldı . Yürüme yerleri vb. şeyler yapılacak. İlçe şu anda tadilat halinde . Bazıları ezbere konuşuyor garip .

Ekstra olarak limandan deniz uçakları kalkıyor İstanbul'a . İlerde bu seferler artacak , başla şehirlerede olacak . 15 dakikada İstanbul'a gidiliyor. Çevre ilçelerden , illerden geliyorlar binmek için.

Alıntıları Göster
    Gemilk/Gemsaz da halamın yazlığı vardı, her sene giderdim. Küçükkumla canlıdır, deniz genelde pistir ama nispeten orası iyidir, gemlik merkeze de çok yakın.

• Awesome kullanıcısına yanıt
    Dostum resimler özenle seçilmiş filan değil bence sen bursa tarafından gelirken jandarmanın orda büyükşehirin atatepe sosyal tesislerine uğra bir çay iç ve gemlik manzarasını izle ozaman fotoğrafların nasıl çekildiğini anlarsın için açılır temiz deniz havası alırsın sen gemliği çok yanlış tanımışsın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.