Şimdi Ara

Bunu öğrenmem lazım:D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bu asp dosyalar var ya.Mesela defult.asp var falan fln bunu nasıl eklicemm bn siteme bnm hosting var paralı php hosting nasıl yapcam bu işi yardımcı olursanaz ii olur ya.Mesela sayaclar var nasıl eklicem o dosyaları.Simdiden tesekkürler.

• Eğer paralı PHP hostinginiz varsa size sitenizde PHP dili ile hazırlanmış sayfaları yayınlamanızı tavsiye ederim. Bunun dışında benim sitem ASP ve ben bu siteme bişeyler eklemek istiyorum ve bu işte yeniyim diyorsunuz Forumda "ASP.NET 2.0 Dersleri" olarak arama yaparsanız TECHNOMANYAK arkadaşımızın derslerine ulaşabilirsiniz...

Saygılarımla...
  • Tskrlr bn bi bakim ama Bunun direk bi yoolu yok mu dosyaları aktarma fln direk .
  • Websitenizde sayfaları yayınlayabilmek için öncelikle hazırlamanız gerekmektedir. Bir çok hazır script bulunmakla birlikte bunların tasarımı,fonksiyonları,linkleri vs vs istediğiniz gibi olmaz. Bu yüzden öncelikle kendiniz sayfa hazırlamayı öğrenmeniz gerekmektedir. Bu süreçten sonra hazırladığınız dosyaları internette yayınlamak kısmından bahsetmek gerekirse;

Bir web siten olduğundan yola çıkarak işlemleri açıklamaya çalışayım...
    Size ait olan websitenizin bir yönetim paneli vardır. Bu alana giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekir. Eğer bu bilgiler elinizde değilse hostingi satın aldığınız firma ile iletişime geçip bu bilgileri isteyiniz. Bu yönetim paneli aracılığı ile sitenizle ilgili her türlü detayı yönetebilirsiniz. Örn:Mail adresi işlemleri, Veritabanı işlemleri, FTP işlemleri...

Bu bilgileri isterken websitenizin dosyalarının saklandığı alan olan ftp.siteadı.com gibi bir adres olması gerekir ve bu alan içinde farklı kullanıcı adı ve şifre vardır bu konuda da hosting firmanızdan bilgi isteyiniz. Bu bilgileri aldığınızı varsayarak;

Bir Internet Explorer sayfası açarak adres satırına;
    Hosting firmanızdan aldığınız FTP adresini yazınız. Örn: ftp.siteadi.com
    Daha sonra Hosting firmanızdan aldığınız FTP kullanıcı Adı, FTP şifresi ile sisteminize giriş yapınız. Eğer giriş bilgileriniz doğru ise karşınıza dosya dizinleri gelmesi gerekmektedir. Bu dosya dizinlerinden sizin sitenizin dosyaları "HTTPDOCS" veya "PUBLIC_HTML" adlı klasör altında saklanır.... Bu isimler hosting sağlayıcınıza ve servera göre değişebilir genel olarak "HTTPDOCS"tur. Bilgisayarınızda hazırladığınız dosyaları bu dizin altına atarak internette yayınlayabilirsiniz. Bu işlemi ve daha fazlasını yapmak için çeşitli FTP programları mevcuttur. Örn: CuteFTP,FLASHFXP
    Bu programların kurulum dosyalarını ve kullanımlarını "Google" yardımı ile bulabilirsiniz.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Saygılarımla...

• PHP destekli ise muhtemelen sitenin barındırıldığu sunucu linuxtur. Ve her hositng firması kolay kolay Apache mod-asp koymaz linux üzerine. Python ve Ruby gibi, Linuxun has dillerini bile koymazken biraz hayal gibi duruo. Eğer sunucun Windows ise ki, PHP de destekler, o durumda ASP dosyalarını sitende çalıştırman için bir eklentiye gerek yok. Anlıcaan sunucun Linuxsa tavsiyem PHP ile devam etmen. Yok illa da ASP dersen, sunucunun değiştirilmesini iste. Tabi üstüne biraz daha para vermen lazım. Windows hosting Linuxa göre pahalıdır. Açık kaynağın gözünü seviyim
  • Ben html olarak anasayfa fln yapabiliorum.Yayınlıorum ftp den orda sorunum yok ama mesela bi ziyaretci defteri var confic.asp defult.asp fln var içine bu dosyaları nasıl yapcam yani asp var hosting de CuteFTP,FLASHFXP bu programlarlamı yapıcam nasıl yanii
  • CuteFTP,FLASHFXP gibi programlar sadece dosyalarını FTP serverine yüklemeni sağlar. Sen ASP Dosyalarını nasıl oluşturacağını soruyorsun sanırım...

Bunun için çeşitli editörler var bunlara en iyi örnek Macromedia Dreamweaver...

ASP.NET uzantılı dosyaları ve siteleri oluşturmak içinse Visual Studio 2005 veya 2008 kullanabilirsin...

Ancak her iki durumda da ASP programlama konusunda bilgi sahibi olman gerekir...

Saygılarımla...
  • dreamwaaver var ama onda sadece dosyarı acabiliorum.Bn o asp hazır dosyarı siteye nasıl yapcam?örngin bi anket asp si admin dosyası anket.asp defult.asp anket.mdb.secenek.asp var icinde????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikhotin14 -- 29 Mayıs 2009; 19:56:24 >
  • yokmu cvpp???
  • kurulumları anlatan dökümanlar mutlaka içinde olacaktır.
    oradaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

genelde önce veritabanı ayarlarnır, gerekli parametreler girilir ve sistem çalışır :)
    kullanacağınız sistemi belirtirseniz daha kolay olur böyle havaya konuşmaktan öte degil,
    değişiklik gösterebiliyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: nikhotin14

Arkadaslar bu asp dosyalar var ya.Mesela defult.asp var falan fln bunu nasıl eklicemm bn siteme bnm hosting var paralı php hosting nasıl yapcam bu işi yardımcı olursanaz ii olur ya.Mesela sayaclar var nasıl eklicem o dosyaları.Simdiden tesekkürler.

PHP hosting ile asp yada .net çalıştıramazsınız bunu hosting yöneticiniz ile görüşüp varsa host edildiğiniz serverde asp ye açtırmanız gerekmektedir
    bu işlem yapılmadan internet üzerindeki php hostinginizdeki her denemede asp kodlarınızı görürsünüz yazı olarak ancak kod olarak çalıştıramazsınız. asp için windows hosting almanız gerekmektedir.

BUnların dışında asp yzacağım diyorsanız notepad bile yeterli olur ekstra herhangi bir programa ihtiyacınız bulunmamakta kodlarınızı motepad ile yazıp txt olan uzantısını asp yapmanız yeterlidir. KOd yazmayı biliyorsanız kesinlikle çalışacaktır.

ayrıca :). bitemedi bir türlü kendi bilgisayarınızda windows işletim sistemi kullanıyorsanız denetim masası program akle kaldırdan windows bileşeni ekle kaldır kısmından ISS leri yüklüyerek kendi bilgisayarnızda C nin içersinde localhost çalıştırabilirsiniz. wwwroot a atacağınız asp lerinizde çalışacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecarpar -- 31 Mayıs 2009; 23:44:01 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.