Şimdi Ara

Bundan sonra MP3 indirene hapis!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
3
Favori
6.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • madem öyle bir delikanlı sanatçıda çıkıp şunu diyebiliyormu:
    benim albümümü alamıyorsanız beni dinlemeyin
  • Bir de dikkatinizi çekiyor mu bilmiyorum da, bu tür kaygıları olanlar genelde Pop, Arabesk gibi türleri icra edenler.

Ben hiç bir Metal grubunun veya Rap grubunun "İlla orjinal alın! MP3 indirmeyin!" dediğini duymadım. Müziğini yaparlar, klibi çekerler, konser verirler, böyle gider... İster orjinal alınır, ister indirilir. Çıkıp televizyonlara, Internet sitelerine, şuraya buraya bas bas bağrılmaz. Orjinal alanların da amacı eminim grupların muhteşem albüm kapakları dizaynıdır.

Hatta bırakın bunu, bazı gruplar resmî Web sitelerinde şarkıları paylaşıyor, her şarkıyı değil tabii de...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ::AlacaKaranlıkT!M::

Bir de dikkatinizi çekiyor mu bilmiyorum da, bu tür kaygıları olanlar genelde Pop, Arabesk gibi türleri icra edenler.

Ben hiç bir Metal grubunun veya Rap grubunun "İlla orjinal alın! MP3 indirmeyin!" dediğini duymadım. Müziğini yaparlar, klibi çekerler, konser verirler, böyle gider... İster orjinal alınır, ister indirilir. Çıkıp televizyonlara, Internet sitelerine, şuraya buraya bas bas bağrılmaz. Orjinal alanların da amacı eminim grupların muhteşem albüm kapakları dizaynıdır.

Hatta bırakın bunu, bazı gruplar resmî Web sitelerinde şarkıları paylaşıyor, her şarkıyı değil tabii de...

metallica nın napster davasını bilmiyorsun herhalde.
  • O davanın sonrasında da kavga bitmişti.

Ayrıca Metallica gibi popülerizm kokan gruptan ziyade ben şu Death, Black, Power vb. grupları kastediyorum.
  • arkadaşlar bende bu konuda şöyle düşünüyorum:
    önceden albüm çıkaran sanatçılar sadece albümden para kazanırken şimdi;
    reklam,
    dizi,
    sinema,
    sponsorluk,
    extralar.. vs vss..
    dörtbir yandan para akıyor. kusura bakmasınlarda albümden de kazanmayıversinler. sadece koleksiyoncular alır saklar evinde orjinalleri o da çok kaliteli parçalar yaparlarsa..yani sanatçılar da etkin ve verimli bir şekilde serbest piyasa ekonomisinin koşullarına göre kaliteyi kendilijklerinden sağlarlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: metinT

arkadaşlar bende bu konuda şöyle düşünüyorum:
    önceden albüm çıkaran sanatçılar sadece albümden para kazanırken şimdi;
    reklam,
    dizi,
    sinema,
    sponsorluk,
    extralar.. vs vss..
    dörtbir yandan para akıyor. kusura bakmasınlarda albümden de kazanmayıversinler. sadece koleksiyoncular alır saklar evinde orjinalleri o da çok kaliteli parçalar yaparlarsa..yani sanatçılar da etkin ve verimli bir şekilde serbest piyasa ekonomisinin koşullarına göre kaliteyi kendilijklerinden sağlarlar..

Bence de metin cim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: duff

quote:

Orjinalden alıntı: shadow006

quote:

Korsan albüm, film alan vs. resmen kul hakkı yiyorlar

Hapis cezası olmasada bir ceza getirilmeliydi

Başımızdakiler Her yurt dışı gezisine eşlerini çoluğunu çocuğunu uçaklar doldurup gezdirenler kul hakkı yemiyorlarmı?. Peki onların cezası ne olucak. Ama dur hemen söyliyeyim onlara hep teyet geçer. Olan gariban vatandaşa olur.

Arkadaşlar lütfen saçmalamayın.

Filanca adam bilmem ne iş yapmışmış falanca başka kanunu çiğnemişmiş...

"Başkalarının yaptığı suçlar sizi temize çıkarmaz."

Bu ülkede gerek korsan yazılım olsun gerek korsan dvd-cd olsun çok büyük kanunsuzluklar yapılıyor haklar çiğneniyor. Adamlar o kadar emek harcıyor karşılığını vermiyorsunuz. Türkler oyun yapsın orjinalini alırım diyordu elalem. Kabus-22, Pusu, Crysis çıktı gördük neler yaptıklarını

Evinde tek bir tane korsan disket bile yoksa bunu söyleyebilirsin. Eğer varsa sana tek diyceğim. " Dinime küfreden müslüman olsa bari" dir.

• Olcak iş değil. Daha önceden de buna benzer haberler çıkmıştı, ev baskını falan filan. Millet bu akşam ne yiyeceğini düşnüyor, üç kuruş arttırsam diye 10 kere düşünüyor, sonra da gidip müzük marketten 10-15 liraya albümmü alıcak Allah aşkına.
  • ttmüzik den mp3 indirince ne olacak az mı ceza yiyeceğiz
  • Önce 50 kuruşluk CD yi 10 liraya satana versinler o hapsi.
    Peh....
  • quote:

avatarında olan heroes'in logosu sanırım di mi..

sadece meraktan soruyorum (izliyosan eğer diziyi tabi) izlediğin bölümlerin sezonuna 130TL verip mi aldın yoksa netten mi çektin..

eğer netten çektiysen bu da mp3 gibi kul hakkı yemek olmuyo mu?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: shadow006

quote:

Başımızdakiler Her yurt dışı gezisine eşlerini çoluğunu çocuğunu uçaklar doldurup gezdirenler kul hakkı yemiyorlarmı?. Peki onların cezası ne olucak. Ama dur hemen söyliyeyim onlara hep teyet geçer. Olan gariban vatandaşa olur.

Arkadaşlar lütfen saçmalamayın.

Filanca adam bilmem ne iş yapmışmış falanca başka kanunu çiğnemişmiş...

"Başkalarının yaptığı suçlar sizi temize çıkarmaz."

Bu ülkede gerek korsan yazılım olsun gerek korsan dvd-cd olsun çok büyük kanunsuzluklar yapılıyor haklar çiğneniyor. Adamlar o kadar emek harcıyor karşılığını vermiyorsunuz. Türkler oyun yapsın orjinalini alırım diyordu elalem. Kabus-22, Pusu, Crysis çıktı gördük neler yaptıklarını

Sen mp3 indirdiğin için sanatçıların aç kaldığını mı sanıyorsun ? Adamlar bir konsere çıkıyorlar 50 milyar para alıyorlar 3 saat için giyimlerine, evlerine, mücevherlerine bak madem mp3 olaylarından çok kötü durumdalar bunlar nasıl olabiliyor sence ?

Ayrıca bizim ülkemizde herşeyin orjinali çok pahalı bizde 90$´lık oyunlar avrupada 20-30$ onlar tabi alabilirler ama bizde o kadar para verebilecek insan sayısı çok az insanların yapabileceği birşey yok ne yapsınlar..?

• şuanda zaten yasak bu tarz şeyler neden bişey olmuyor ?
  • ya tutturmuşuz bi telif hakkı cart hakkı curt hakkı.

şimdi şöle düşünelim o zaman.şarkıcı albümü yaptı hiç kaset satamadı. aç mı kaldı ? Hayır.Bir extra en az 1 gecede 50 milyar.

Buna karşılık biz bütün gün eşşekler gibi çalışmamıza rağmen günlük 20 ila 30 tl arası kazanıyoruz.

Örnekler böyle uzayıp gidebilir.

Kime niye telif ödeyeceğiz !

Ben ödemiyorum !
  • Arkadaşlar sanatçılarıda düşünelim.

Sanatçı cd satamadığı için Ferrari değilde Audi'ye biniyor.

Sanatçı cd satamadığı için alışveriş için Paris'e değil Londra'ya gitmek zorunda kalıyor.

Sanatçı cd satamadığı için tatile daha az çıkıyor.

Sanatçı cd satamadığı için villasının/köşkünün bahçesine havuz yaptıramıyor.

Soruyorum size, yazık değilmi bu sanatçılara?
  • quote:

Orjinalden alıntı: XR9

Arkadaşlar sanatçılarıda düşünelim.

Sanatçı cd satamadığı için Ferrari değilde Audi'ye biniyor.

Sanatçı cd satamadığı için alışveriş için Paris'e değil Londra'ya gitmek zorunda kalıyor.

Sanatçı cd satamadığı için tatile daha az çıkıyor.

Sanatçı cd satamadığı için villasının/köşkünün bahçesine havuz yaptıramıyor.

Soruyorum size, yazık değilmi bu sanatçılara?

Tüh ya... Çok duygulandım be. Ağlamak istiyorum ya.

Yazık günah tabii. Evet, İbrahim Tatlısex bir kebap salonu daha açabilsin diye artık orjinal albümlerini alalım, lütfen arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 22 Ocak 2009; 14:15:23 >

• Yakalarlarsa atarlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: FeCkhO

şuanda zaten yasak bu tarz şeyler neden bişey olmuyor ?

tabi ki yasak. resmen hırsızlık. isteseler cezai yaptırım uygulanabilir.

bu yasalaşırsa da kimse hapse falan girmeyecek(şu an olduğu gibi), yasadışı telefon dinlemeleri ortaya çıkınca akıllandılar. internet trafiğini izlemeyi yani insanları fişlemeyi kılıfına uyduracaklar. haberin detaylarında yazıyor, herkesin ne indirdiği, ne yaptığı her an izlenecekmiş.

bundan önce türk telekom kafasına göre rastgele site kapatınca çok tepki geldi. şimdi telekomünikasyon iletişim başkanlığı diye bir ucube kurdular bir de yasa çıkardılar bu kurum re'sen site engelleyebiliyor. re'sen çok afilli türkçesi en açık tabirle "kafana göre" demek. şimdi bakınca kafaya göre site engellemek yasal ama ne kadar etik? sonuçta oraya bir grup adam oturtmuşlar oldukça göreceli, yoruma açık kavramlara göre hazırlanmış uyduruk bir yasayla benim hangi siteye girip hangisine giremeyeceğimi emrediyor. yetmiyor bir de telif melif diye fişleme yapacaklar.

• Haydi Kızlar Hapise..
  • İndirene ceza uygulayamazlar. Yanlız indirtene uzun zamandır ceza var. Yaklaşık 4-5 sene önce bizim ahbap kafenin yakınlarından birinin sitesi vardı. Bende üyeydim. O yeni çıkan bir sanatçının albümünü yayınlıyordu. Müzik yapım şirketince araştırılmış ve görülmüş. Siteye reklam vereceğiz diyerekten mekan ve adres alıyorlar. Sonra bakın biz böyle böyle şu müzik yapım şirketin avukatlarıyız. Kaldırmazsanız yasal işlem başlatılacak deniliyor. 5 Dakikalık bir araştırmayla gerçekten o müzik yapım şirketine ait olduğunu gördük. Google'da sanatçıyla albümünün adını yazsan bizim site çıkıyordu zaten ilk sayfada. Kaldırdık hemen. Konu da kapandı. Yani indirene değil yayınlayana olur o. İndireni sittin sene bulamazlar.

1 haftada 6 Discography indirdim. 7'incisi de yolda.

Anathema 8 klasör/86 dosya/566mb
    Cradle of Filth 24 klasör/220 dosya/1.23gb
    DragonForce 3 klasör/29 dosya/342mb
    Guitar Hero Soundtracks Complete 38 klasör/233 dosya/2.05gb
    Iron Maiden 26 klasör/395 dosya/1.31gb
    Nightwish 24 klasör/311 dosya/1.48gb
    Therion 24 klasör/210 dosya/1.24gb

Bu 1 haftanın kayıtları.

Apocalyptica 1.38gb 'da yolda geliyor.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.