Şimdi Ara

bundan acili olmaz anakart yandı mı!!acaba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • s.a arkadaşlar bu forumun ikinci el bölümünde aldıgım bir anakart ı arkadaşıma almıştım arkadaş acemi kendi uğraşmış ve ledleri yanlış bağlamış herhalde anakart yanmış olabilir mi?

• Mümkün.Bir arkadaş öndeki usb girişlerini yanlış yerlere bağladığı için anakartı yakmıştı.Ama ledler konusunda olur mu yüzde yüz bilmiyorum ama benim düşüncem "muhtemel".Olabilir yani.
    Çalıştığına emin olduğu bir power supply ile denesin.Elektrik gelmiyorsa zaten anlaşılır
  • Ledlerin yanlış bağlanması, anakartın hayatını söndüreceğini sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Mümkün.Bir arkadaş öndeki usb girişlerini yanlış yerlere bağladığı için anakartı yakmıştı.Ama ledler konusunda olur mu yüzde yüz bilmiyorum ama benim düşüncem "muhtemel".Olabilir yani.
    Çalıştığına emin olduğu bir power supply ile denesin.Elektrik gelmiyorsa zaten anlaşılır

mesut kardeş bencede haklısın bende denedim sağlam bir psuyla fakat görüntü gelmiyor yanmıştır dimi kesin en azından muhtemel bişey
  • quote:

Orjinalden alıntı: lincoln49

quote:

Mümkün.Bir arkadaş öndeki usb girişlerini yanlış yerlere bağladığı için anakartı yakmıştı.Ama ledler konusunda olur mu yüzde yüz bilmiyorum ama benim düşüncem "muhtemel".Olabilir yani.

mesut kardeş bencede haklısın bende denedim sağlam bir psuyla fakat görüntü gelmiyor yanmıştır dimi kesin en azından muhtemel bişey

Dedim ya emin değilim,sadece bir fikir yürüttüm.Hiçbirşey olmamış da olabilir.
    Ha bu arada ledler yanlış bağlanmış,power sw,reset sw leri doğru bağladınız di mi?
    Bunun için anakartı çöpe atmayın boş yere

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: lincoln49

quote:

Dedim ya emin değilim,sadece bir fikir yürüttüm.Hiçbirşey olmamış da olabilir.
    Ha bu arada ledler yanlış bağlanmış,power sw,reset sw leri doğru bağladınız di mi?
    Bunun için anakartı çöpe atmayın boş yere

anakartı deneyen arkadaş ta üst üste deneyince yanlış bağlamıiş muhtemelen sonra teknik servise gidip doğrusunu deneyene kadar herhalde iş işten geçmiş görüntü gelmiyor şu anda

• Ama bi dk şimdi.Görüntü gelmiyor diyorsun.???
    Bak ben ne yazdım?
    Yani power düğmesine basınca hiç bir hareket olmadığı durumunu yazdım.
    Eğer fanlar vs çalışıyor ise anakart dışında da bir sorun olabilir.
    Ram,işlemci,ekran kartı gibi...

Ekran kartı ledleri soketlerine takıcam diye soketindne gevşemiştir o yüzden bile görüntü gelmiyor olabilir.
    bağlantıları iyice bir kontrol etmek lazım
  • quote:

Ama bi dk şimdi.Görüntü gelmiyor diyorsun.???
    Bak ben ne yazdım?
    Yani power düğmesine basınca hiç bir hareket olmadığı durumunu yazdım.
    Eğer fanlar vs çalışıyor ise anakart dışında da bir sorun olabilir.
    Ram,işlemci,ekran kartı gibi...

Ekran kartı ledleri soketlerine takıcam diye soketindne gevşemiştir o yüzden bile görüntü gelmiyor olabilir.
    bağlantıları iyice bir kontrol etmek lazım

mesut kardeş fanlar çalışıyor herşey çalışıyo gözüküyor fakat görüntü gelmiyor ekran kartında sorun yok kesin eminim başka ne olabilir ki ram de olamaz işlemci fanı da tam oturttum ben eminim başka ne kaldı ya

• valla bu durumda yapabilecekleriniz,onboard ekran kartı war ise pci ekran kartınını çıkartıp monitörü onboard a bağlayıp açmayı deneyin.ramler 1den fazla ise tek tek deneyin.ram tek ise başka ram takarak deneyin.yani anakart bozuk mu değil mi anlamak için parçaları başka bir anakartta denemek lazım.
  • quote:

valla bu durumda yapabilecekleriniz,onboard ekran kartı war ise pci ekran kartınını çıkartıp monitörü onboard a bağlayıp açmayı deneyin.ramler 1den fazla ise tek tek deneyin.ram tek ise başka ram takarak deneyin.yani anakart bozuk mu değil mi anlamak için parçaları başka bir anakartta denemek lazım.

anakart ddr400 478 matsonic anakart anlayacagın ses kartı tek onboard ekran kartı onboard değil ya ilginç olanıda kardeş anakart tın ledleri doğru bağlayınca anakart üzerinde 2 ışık var ikiside yanıyor fanlar çalışıyor tek eksik görüntü fakat 2 ayrı ekran kartıyla da denedim yine olmadı ram desen az önce yine denedim tek tek olmadı
    bir tek harddisk kaldı onda sorun olabilir mi olsa da anakart çalışır mı ki
  • up up up
  • ledler bir nevi diyot tur..yani elektrik akımını sadece tek yönlü geçirir ve o zamanda ışık verir..ters bağlarsanız inanlmaz büyük bir iç direnç gösterir ve akımı geçirmez...led ters bağlandığı için yandığını zannetmiyorum..usb filan olsa anlarım ama ledler den değildir..eğer anakartta kesin problem varsa montaj aaşamasında kasa metalleriyle kısadevre yaptırmış olabilir..biraz acemi bir kullanıcı ise işlemciyi takarken işlemci pinlerini eğmiş olabilir, ne bileyim ram leri ters takmış filanda olabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: clarion

ledler bir nevi diyot tur..yani elektrik akımını sadece tek yönlü geçirir ve o zamanda ışık verir..ters bağlarsanız inanlmaz büyük bir iç direnç gösterir ve akımı geçirmez...led ters bağlandığı için yandığını zannetmiyorum..usb filan olsa anlarım ama ledler den değildir..eğer anakartta kesin problem varsa montaj aaşamasında kasa metalleriyle kısadevre yaptırmış olabilir..biraz acemi bir kullanıcı ise işlemciyi takarken işlemci pinlerini eğmiş olabilir, ne bileyim ram leri ters takmış filanda olabilir...

kardeş ekran kartı deniyiceğim başka çare yok ama ondan da sourunu olcagını sanmıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.