Şimdi Ara

Bulundugum bolgedeki 4G bantlarindaki garip hiz sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bulundugum bolgede 4G yayin 3 ve 20 bantlarindan yapiliyor sadece.

Ben de kisitlamasi olmayan bir Huawei B535 modem var.

Bant olarak modem carrier aggregation yapiyor default olarak. 1+3+7+20 vs hepsini tariyor. Ve 4G Plus olarak otomatik MAIN bant 3 seciyor. Bu sekilde olunca internet hizi acayip yavas calisiyor 300-400 kbps civarlarinda ve gecikme cok fazla oluyor.

Ben bunu manuel sadece bant 3'e cekince gene ayni hizlarda ve yavas. Band 20'ye cekince de gene yavas calisiyor ve normal 4G oluyor. 4G Plus degil.

Indirme yapacagim zaman sunu kesfettim deneme yanilma yontemiyle:

Ilk basta band 20'ye kilitliyorum. Sonrasinda 3+20 olarak degistiriyorum. Boylece 4G Plus, 3+20 ve band 20'de takili kaliyor. Bu sekilde hizlarim 30-40 Mbps arasi dalganiyor ve bana kafi. Ama indirme bitti webde dolasiyim deyince modeme bakiyorum 3+20 duruyor fakat band'i kendisi 3'e cekmis. Surekli 3'e cekiyor kendisi sanirim daha hizli oldugunu dusuyor Mhz yuksek oldugu icin fakat bulundugum bolgede yavas maalesef.

Anlamadigim konu neden ilk 20'ye kilitleyip sonra 3+20 carrier aggregation yapinca hizli oluyor da, Main bant 3 olup gene 3+20 carrier aggregation yaptiginda yavas hiz aliyorum?

Yavas calisirken:

Hizli calisirken:

• Metro ethernet mi hocam bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekst79 T kullanıcısına yanıt

Yok bildigimiz data hatli Turk Telekom mobil. Sim kartla calisiyor modem. Telefonlarda hotspot verimli olmadigindan ve ayarlar sinirli oldugu icin bu modemi aldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi field9009 -- 31 Ağustos 2023; 20:51:11 >
  • band 7 olmaması çok kötü olmuş, en iyi hızı band 7 ile alıyorum.

• power-pc P kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom’da merkezi yerler dışında band 7 görmek imkansız gibi birşey. 3+20 tutturdular gidiyorlar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.