Şimdi Ara

Bulgaristan dan Otomobil Fiyatlari (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
70.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metalok

Olaya diğer taraftan bakalım. Eğer araç fiyatları Bulgaristan'daki gibi ucuz olsaydı Türkiye'de durum nasıl olurdu?
    Türkiye'de yaklaşık olarak her 11 kişide 1 kişiye 1 araç düşüyor. Fiyatlar ucuzlayınca bu oran tüketici lehine değişecektir. Mevcut durumda yollar zaten yetersiz kalıyor. Vergiler düşürülünce durum daha kötü olacaktır. Ayrıca ülkenin akaryakıt kullanım miktarı da artacaktır. Bu da Türkiye'nin dışarıya akaryakıt için daha çok döviz vermesi demektir. İthal araç satışında patlama olacağından ülkenin döviz kaybı daha da artacaktır. Benim şu an aklıma gelenler bunlar.

İmzan şekilmiş

• 2005 a4 ü istiyorummmmmmmmmmmmmmmm.......

• quote:

Burası bir donanım forumu olduğundan imzalarda cep telefonu ve diğer elektronik aletlerin olması gayet anlaşılır bir olaydır. Çünkü imzada ürün gören kullanıcılar bazen kullanıcı yorumları almak için soru soruyor, ki cevapladığım ve sorduğum soru sayısı oldukça fazla. Aynı zamanda aynı ürüne sahip insanlar da fikir alışverişinde bulunmaktalar. Bu yüzden insanların imzalarını eleştirmek için çok yanlış bir yöntem seçmişsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrcn[KAL]

quote:

Burası bir donanım forumu olduğundan imzalarda cep telefonu ve diğer elektronik aletlerin olması gayet anlaşılır bir olaydır. Çünkü imzada ürün gören kullanıcılar bazen kullanıcı yorumları almak için soru soruyor, ki cevapladığım ve sorduğum soru sayısı oldukça fazla. Aynı zamanda aynı ürüne sahip insanlar da fikir alışverişinde bulunmaktalar. Bu yüzden insanların imzalarını eleştirmek için çok yanlış bir yöntem seçmişsiniz.

Soru soracak kişi ilgili bölüme gider sorar ki normali de budur. İmzaya bakıyorum adam arabasını, telefonunu, bilgisayarını, oyun konsollarını kısaca pahalı görünen ne varsa yazmış(lafım size değildir, geneldir)... Burası forumdur, bilgi paylaşımcılığı üzerine kurulmuştur. Bu yapılan bana biraz göstermelik gibi geliyor. Benim imzam da bir tepkidir.

Olaya sizin açınızdan bakacak olursam ev veya dükkan da kullanılan bir şeydir. Soru soracak olan buyursun sorsun bana...

• quote:

Orijinalden alıntı: UsbÇaydanlık

http://www.autohop.eu/cars-200228-BMW-2009.html?from_search=bc7ca0819570d68548c9670467a9c5cd

cogu sahte ilan ,hemen aldanmayin 8000 euroya vermezler o araci .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrcn[KAL]

quote:

Soru soracak kişi ilgili bölüme gider sorar ki normali de budur. İmzaya bakıyorum adam arabasını, telefonunu, bilgisayarını, oyun konsollarını kısaca pahalı görünen ne varsa yazmış(lafım size değildir, geneldir)... Burası forumdur, bilgi paylaşımcılığı üzerine kurulmuştur. Bu yapılan bana biraz göstermelik gibi geliyor. Benim imzam da bir tepkidir.

Olaya sizin açınızdan bakacak olursam ev veya dükkan da kullanılan bir şeydir. Soru soracak olan buyursun sorsun bana...

Üstat sakın yanlış anlama bazen burda öyle yorumlar görüyorum ki gece gece arkadaşları rahatsız ediyorum paylaşmak için.Bu da o bombalardan biriydi.Ev ve dükkan da kullanılan bişeydir soru soracak buyursun sorsun, muhteşemsin ya

Bir de yukarda 2 araba alsak biri burda biri bulgaristan olur mu diye sormuş biri.Başka biride senden de iki tane olması gerekmezmi yazmış, orda nefesim kesildi işte.Aynen devam espriyi seviyorum arkadaş hele böyle kaliteliyse.Selamlar

Not: Bu arada benim de bulgur bir arkadaşım var haftasonu beraberdik(bulgar asıllı biz ona bulgur diyoruz sevimli oluyo neyse).2000 model bir polo almış 4.700 tl.1,4 16 v olduğunu bu aracın öğrenmiş oldum.Yani en azından 2000 yılında 16 v kullanıldığını öğrenmiş oldum ben 8 v zannediyordum.Kısacası bizde 9 bin tl'ya şahin satmaya çalışan adamlar var hatta 14 bin tl'ya yapılı şahinler var ordan yola çıkın.Ayrıca yapılı ne demekse fitness mı yaptırıyorlar arabaya bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepNote -- 31 Ağustos 2010; 3:32:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ka40

quote:

Orijinalden alıntı: UsbÇaydanlık

http://www.autohop.eu/cars-200228-BMW-2009.html?from_search=bc7ca0819570d68548c9670467a9c5cd

cogu sahte ilan ,hemen aldanmayin 8000 euroya vermezler o araci .

aynen o fiyat imkansız.

• Bir tanıdığım 1996 model mercedes E250 CDI 5 silindir deri koltuklu aracı 8000 TL ye aldı ve şuan kullanıyor.Vurun kafaları taşlara
  • Kaçak yolla mersedes davasından aklımda kalan olay Türkiye'ye getirip aynı model ve renkten bir arabanın plakası ve ruhsatını kullanıyorsun olup bitiyor.
  • quote:

Olaya diğer taraftan bakalım. Eğer araç fiyatları Bulgaristan'daki gibi ucuz olsaydı Türkiye'de durum nasıl olurdu?
    Türkiye'de yaklaşık olarak her 11 kişide 1 kişiye 1 araç düşüyor. Fiyatlar ucuzlayınca bu oran tüketici lehine değişecektir. Mevcut durumda yollar zaten yetersiz kalıyor. Vergiler düşürülünce durum daha kötü olacaktır. Ayrıca ülkenin akaryakıt kullanım miktarı da artacaktır. Bu da Türkiye'nin dışarıya akaryakıt için daha çok döviz vermesi demektir. İthal araç satışında patlama olacağından ülkenin döviz kaybı daha da artacaktır. Benim şu an aklıma gelenler bunlar.

valla gayet güzel olurdu

bana hizmet olarak geri dönmeyen saçma sapan vergileri devlete vermektense varsın elin yabancısına gitsin hatta helal hoş olsun adam çalışmış didinmiş bir mal üretmiş parasını almak hakkı bizim devletimiz vermediği hizmetin vergisini alıyor. En fahiş vertgiler bizde ama ne yol var ne adam akıllı altyapı var ......

Ayrıca biraz araçlar fazlalaşsın paşa paşa yapmak zorundalar yoluda köprüyüde şimdiki durum işlerine geldiği için yapmıyorlar

bu mantıkla gidersek at arabasına binelim ne benzin ne mazot ne lpg derdi kalır en fazla saman ithalatı yaparız Bulgaristan'dan. Hem milli servet emelekette kamış olur demi

• yazın hyundai i30 disel almak için 41 bin fiyat çekmişti bayi bize alamamıştık kredi çıkmadı diye şimdi ilanlara bakıyorum bu fiyata mercedes audi bmw gibi araçlar varmış vay anasını be farka bak sen.. bu devlet bu vergiyi hak etmiyor valla. i30 nerde mercedes nerde
    bizimkiler et getirtmek peşinde . komedi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 28 Eylül 2010; 2:52:17 >

• Bu kadar niye uzuluyosunuz arabalar bu kadar ucuz diye?
    Hadi sadece OTV vergilerinden dolayi bizde araclar pahali diyelim gidin bakin audi nin bmw nin vergisiz satis fiyatlarina yine bu fiyatlari yakalayabiliyor musunuz?

audi.com.tr den alinti:
    A3 1.6 8P1AA4 1595 102 Net Fiyat 15.715 Euro
    A4 1.8 TFSI 120 hp 8K201C 1798 120 Net Fiyat 19.728 Euro

Kiytirik A3 un vergisiz net fiyati 15bin euro iken nasil oluyorda 5000km de BMW z4 un fiyati 8000 euro oluyor? O aracin sadece balatalarini cikarip ebay de satsan daha fazla para eder akil var mantik var.
    Bu fiyatlar normal degil. Amerikada bile daha pahali bu araclar.
    Dolandiricilik kokuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

Bu araclarin bu kadar ucuz satilmasi biraz garip, ne olursa olsun diger avrupa ulkelerindeki vergileri dusseniz bile araclarin baz fiyati
    yukaridaki bazi rakamlarin uzerinde kalacaktir. Dusuk km'deki cabrio bmw Z4 mesela. 8000 euro cok absurd bir rakam.

Calinti araclari Bulgrasitan'a sokup sattiklarini duymustum, bu da onlardan birisi olabilir mi?

Bu 8000€ luk BMW gördükden sonra bende birsey yazmak isterim.Her gördünüz ilana inanmayin.Ben almanyada ikamet ediyorum.Bu tür ilanlar yillar önce ilan sitelerinde hortladi.Satici ilen irtibate gecdiniz an size "daima" ingilizce cevab verecekler.Hikayede genelde ayni oluyor...neymis, kendisi baska ülkeye tasinmis araci o yüzden ucuza veriyormus.Ama alcaniza emin olmak istedi icin 3000€ / 4000€ pesin istiyor.Bu pesinatida "Western Union" Bankasi ilen talep ediyor.
    Siz bu pesinati gönderdiniz an, karsi taraf bu Banka sayesinde hemen cekiyor (sadece bi imzayla) kayit adres vs gerekmiyor. Paraniz tabiki gidiyor, o saticidanda birdaha birsey duymuyorsunuz...

• biraz hort olacak ama bulgaristanda öğrenci olup araba alabiliyomuyuz orda acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

bize faidesi şudur; nasıl kazıklandığımızı görün de sıfır araba almayın. devlet vergi alamayınca mecbur otv yi kaldıracak...

hükümet ASLA koyduğu vergiyi kaldırmaz

alıştırmış insanları neden nakit akışını kessin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

quote:

valla gayet güzel olurdu

bana hizmet olarak geri dönmeyen saçma sapan vergileri devlete vermektense varsın elin yabancısına gitsin hatta helal hoş olsun adam çalışmış didinmiş bir mal üretmiş parasını almak hakkı bizim devletimiz vermediği hizmetin vergisini alıyor. En fahiş vertgiler bizde ama ne yol var ne adam akıllı altyapı var ......

Ayrıca biraz araçlar fazlalaşsın paşa paşa yapmak zorundalar yoluda köprüyüde şimdiki durum işlerine geldiği için yapmıyorlar

bu mantıkla gidersek at arabasına binelim ne benzin ne mazot ne lpg derdi kalır en fazla saman ithalatı yaparız Bulgaristan'dan. Hem milli servet emelekette kamış olur demi

Avrupada çok ucuz neden bizde pahalı. devletin allah belasını versin soyuluyoruz kazıklanıyoruz diyen arkadaşların Türkiye cumhuriyetinin sosyo ekonomik yapısından, toplum davranış, alış-veriş yapısından gerçekten haberleri yok. ÖTV vergileri KDV vergileri sırf vatandaşı öpelim kazıklayalım mantığıyla konulmaz. Devletin, toplumunun davranışlarına göre çeşitli kararlar alan istatistik uzmanları vardır. Bu her ülkede vardır türkiyeye özgü bişey değil. Çok fazla yazmıyacağım ama bugün bile bir inşaat işçisinin elinde iphone 5 var ise Türkiyede araç fiyatlarının ucuzladığını düşünmek bile istemiyorum ki nüfusa oranla dünyada en fazla araba, kamyon ve otobüs sahibi ülkelerden biriyiz. Ben bile çok mütevazi maaşımla çıkıp 55 bin liralık sıfır opel astra almayı planlıyorum şu günlerde. Buyrun siz karar verin. Demek adamlar bişeyler biliyorlar. Lükse düşkün bir toplumuz bu gerçek.

• Bu al 6 ayda bir giriş çıkış olayı geberdi bildiğim kadarıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

Bu al 6 ayda bir giriş çıkış olayı geberdi bildiğim kadarıyla

hocam koktu bile o..
  • millet yerli malı kullanalım diye vesvese veriyor güzelde türkiyede üretilen fluence vb araclar aynı segment ithallerinden pahalı hemde yerli olmasına rağmen ötv filan alınıyor.bunun karı nerede millete yerlide kullansa kazık kendinizi kandırmayın yerli malı kullanın dövzi devlete kalsın laflarıyla,döviz devlete kaldıkça emekli vekil maaşları yükseliyor sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greencher

quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

Bu al 6 ayda bir giriş çıkış olayı geberdi bildiğim kadarıyla

hocam koktu bile o..

kalktımı 6 ay meselesi ? bi ara 2 seneye cıkacak diyolardı akıbeti nedir konunun
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.