Şimdi Ara

###BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ - TIP FAKÜLTESİ### (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
3
Favori
15.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beterali banlanmıştır sorularınızı 4 ağustosa kadar özel mesajdan sorabilirsiniz beteraliye
  • Up
  • Bir arkadaşımla konuşmuştum o da sizin okulda anatomide hocaların pek ilgilenmediklerini söylemişti, kendi kendimize öğrenmek zorunda kaldık demişti. Gerçekten böyle mi?
  • yeniüye75 kullanıcısına yanıt
    Teorikte ilgileniyorlar fakat pratik derslerinde 200 kişi olduğumuz için gruplara bölünüyoruz. Her grubun belli bir saati oluyor. Mesela atıyorum ben 2. gruptayım saat 10.40'ta geleceğim. Benimle beraber toplam 40 kişi giriyoruz pratiğe. Kemik işliyorsak kemik maketleri oluyor masaların üzerinde. Önümüzde atlaslarla maket üzerinde tartışmalar yapıyoruz(yine gruplara bölünerek). Takıldığımız veya emin olmadığımız noktalar olunca asistanlara veya hocaya gösteriyoruz. Aslında birbirimize anlatmamız daha akılda kalıcı oluyor.

Tabii daha 1. sınıfı bitirdiğimiz için kas vb görmedik sadece kemik gördük. Dolayısıyla kadavra da görmedik. Kadavra görünce ne olacağı konusunda bilgi vermem doğru olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralBeterali -- 5 Ağustos 2018; 1:46:49 >
  • GeneralBeterali kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler hocam.
  • up
  • Devamsizliktan kalanlar sinavdan hemen once mi aciklaniyor, boyle yaptilar mi hic?
  • Hocam sıralamam 15334 büyük ihtimal kontenjan artışlarıyla Zonguldak gelir. Adanada yaşıyorum sizce buralardan kalkıp uzak yere gitmeye değer mi?

Okumayı düşündüğüm şehirler

1- Gaziantep

2-Hatay
  • yfsocietyy Y kullanıcısına yanıt
    Aslında komiteye 1 hafta kala açıklıyorlar. Ama 4. Komite miydi 5 miydi hatırlamıyorum. 1 hafta öncesinde devamsızlık problemi olan yok herkes sınava girebilir dediler. Sınav sabahı 5 6 kişinin ismi okundu bunlar giremez diye. Çok sinir bozucu bir durum. O kadar çalışıyorsun sınava giremeyeceğin söyleniyor. Giremeyenleri korumak için tepki de veremedik sınava odaklanmamız gerekiyordu. İnşallah bir daha olmaz. Olursa öğrenci işlerinin ve koordinatörlüğün başı yanar
  • adana01_689 kullanıcısına yanıt
    Ben konuma önem veren biriyim. Zonguldak'ı da Kocaeli'de oturduğum için ve Kocaeli'ye yakın olduğu için seçmiştim. Yani ben Adana'da yaşasam yukarıda yazdığın 2 şehir öncelikli tercihim olurdu.

Kendi gözümden yazdım aileme bağımlı biri olduğum için. Sene içinde sık sık evime gelmek bana iyi geliyordu. Gelmeye değer mi konu başında yazdıklarımdan kendine göre pay çıkarabilirsin. Üstlere yazarsan kesin geleceğini düşünüyorum
  • SİZE TEK TAVSİYEM ZONGULDAKTA OKUMAMANIZ.ŞEHİR YAPISI ÇOK KÖTÜ HEP BAYIR.ELE MERKEZDEN BEÜ TIP FAKULTESİNE GELMEK TAMBİR ÇİLE OTOBÜSLER ALMIYOR DOLU OLDUĞU İÇİN 3-4 OTOBÜS GEÇİYOR ALMIYOR.OTOBÜSLER ÇOK SEYREK GEÇİYOR BİRDE DÜŞÜNÜN EN AZ 20DK OTOBÜS BEKLİYORSUNUZ SABAHLARI.BİNDİĞİNİZDE İSE EN AZ İÇERİDE 100 KİŞİYE YAKIN İNSAN BULUNMAKTA.OTURARAK GİTTİMİ HATIRLAMIYORUM HİÇ.SÜREKLİ VİRAŞ VE EĞİMLER YÜZÜNDEN SIKI SIKI TUTUNMANIZ GEREKİYOR.YANİ KISACA HERGÜN 20 DK OTOBÜSTE İŞKENCEYE MARUZ KALIYORUZ.ŞEHRİN SOSYAL YAPISI SIFIR 10TAN SONRA ÇOĞU SERVİS YOK.BELEDİYELERDE 11.50 SON ARABA.MERKEZDE SAAT 8-9 TAN SONRA İNSAN BULAMAZSINIZ.ANCA ÜNİVERSİTE ÇEVRESİNDE.BELEDİYECİLİKTE SIFIR SÜREKLİ YOL YAPIM YAZI ÇALIŞMALARI VAR.TIP FAKULTESİ DAĞIN TEPESİNDE OLDUĞU İÇİN GENELDE DERS SONU 5-6 GİBİ SİS BULUTU İÇİNDE KALIYOR KAMPÜS.BİRDE MERKEZDE YAĞMUR YAĞIYORKEN KIŞIN EMİN OLUM BİZİM KAMPÜSTE KAR YAĞIYORDUR. ŞEHRİN TEK GÜZEL YANİ PARA HARCIYACAK TEK BİR AKTİVİTE BİLE OLMAMASI PARANIZ CEBİNİZDE KALIYOR.İÇKİ SİĞARA İÇMİYORSANIZ KYK ALMAYA BİLE İHTİYACINIZ OLMUYACAK ÇÜNKÜ PARA HARCAMAYA YER YOK

• AcilTıpOkunuyor A kullanıcısına yanıt
    hocam beü tıp yazmayı düşünüyordum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AcilTıpOkunuyor

SİZE TEK TAVSİYEM ZONGULDAKTA OKUMAMANIZ.ŞEHİR YAPISI ÇOK KÖTÜ HEP BAYIR.ELE MERKEZDEN BEÜ TIP FAKULTESİNE GELMEK TAMBİR ÇİLE OTOBÜSLER ALMIYOR DOLU OLDUĞU İÇİN 3-4 OTOBÜS GEÇİYOR ALMIYOR.OTOBÜSLER ÇOK SEYREK GEÇİYOR BİRDE DÜŞÜNÜN EN AZ 20DK OTOBÜS BEKLİYORSUNUZ SABAHLARI.BİNDİĞİNİZDE İSE EN AZ İÇERİDE 100 KİŞİYE YAKIN İNSAN BULUNMAKTA.OTURARAK GİTTİMİ HATIRLAMIYORUM HİÇ.SÜREKLİ VİRAŞ VE EĞİMLER YÜZÜNDEN SIKI SIKI TUTUNMANIZ GEREKİYOR.YANİ KISACA HERGÜN 20 DK OTOBÜSTE İŞKENCEYE MARUZ KALIYORUZ.ŞEHRİN SOSYAL YAPISI SIFIR 10TAN SONRA ÇOĞU SERVİS YOK.BELEDİYELERDE 11.50 SON ARABA.MERKEZDE SAAT 8-9 TAN SONRA İNSAN BULAMAZSINIZ.ANCA ÜNİVERSİTE ÇEVRESİNDE.BELEDİYECİLİKTE SIFIR SÜREKLİ YOL YAPIM YAZI ÇALIŞMALARI VAR.TIP FAKULTESİ DAĞIN TEPESİNDE OLDUĞU İÇİN GENELDE DERS SONU 5-6 GİBİ SİS BULUTU İÇİNDE KALIYOR KAMPÜS.BİRDE MERKEZDE YAĞMUR YAĞIYORKEN KIŞIN EMİN OLUM BİZİM KAMPÜSTE KAR YAĞIYORDUR. ŞEHRİN TEK GÜZEL YANİ PARA HARCIYACAK TEK BİR AKTİVİTE BİLE OLMAMASI PARANIZ CEBİNİZDE KALIYOR.İÇKİ SİĞARA İÇMİYORSANIZ KYK ALMAYA BİLE İHTİYACINIZ OLMUYACAK ÇÜNKÜ PARA HARCAMAYA YER YOK
    Egitimden de mi memnun degilsin cok ic karartici yazmissin

Yüksek oranda katılıyorum bu konuda. Belediye berbat. Eğer kyk yurtlarında kalacaksanız 20 dakikalık çile resmen. Şehrin altyapısı yetmemesine rağmen neden bu kadar öğrenci alıyorlar anlam veremiyorum. Her bölümü açmışlar hemen hemen. Ne gerek var? Henüz tıp fakültesinin oraya kyk yurdu açılmadı(tahmini 1-2 sene). Eğer durumunuz iyiyse ayda 600 700 liraya servisli özel yurtlar var. 10'dan sonra merkezde hayatın bittiği kısmına da katılıyorum ama tıp ve diş okuyorsanız merkeze 2 3 haftada bir gidiyorsunuz zaten. Tıp ve diş dışında bir bölüm okumaya geliyorsanız en az bi 100 kere düşünmeniz gerektiğini çeşitli konularda ve bana gelen mesajlarda söyledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralBeterali -- 7 Ağustos 2018; 20:42:34 >
  • Arkadaşlar ben Tıp okumuyorum eğitimi hakkında bir şey diyemem.Ama o kampüsteyim ve bir çok tıp okuyan arkadaşlarım var.Suan Tıp fakultesinin orada bir erkek kyk yurdu inşaatı var kız yurtu mevcut
    Arkadaşım ben Tıp okumuyorum eğitim için bir şey diyemiyecem ama o kampüsteyim.Malesef yazdığım şeyler doğru ama emin olmalısın ki Zonguldaktan daha kötü şehirlerde Tıp Fakulteleri mevcut. Suan ne kadar gömsem de tatilde Zonguldakı ve arkadaş ortamını özledim.Yine de seviliyor.Ama en çok dert yanıcağın şey büyük ihtimalle Kyk çıkarsa Tıp Fakultesine ulaşımdır.Eğer servisli Özel Yurtlara yazılırsan bu sorun ortadan kalkar.Ama bu seferde yurtların hafta sonu servisi olmadığı için şehrin tek hareketli yeri olan merkez kampüs çevresine gelirsen en geç 11.50 arabasına binmen lazım otobüs için.Tekrar belirteyim şehiri güzel yapan en büyük etken arkadaş çevren.Kısacası tercih listeni doğru oluşturmanı öneriyorum.Evet Zonguldak 4-4 lük bir şehir değil ama daha kötü şehirlerde Tıp fakultesi var.
    Senin de dediklerine göre vasat bir şehir aktivite olmadıktan sonra arkadaslarla napılırki 6 yıl:/ ailemle ankarada yasıyorum ankarada diş mi zonguldakta tıp mı mantıklı sence cok kararsız kaldım
    Sahiller de oturabilirsin.(Kola çekirdek bira fıstık).Okulun başı dönemim sonlarına doğru denize girebilirsin(Ege,Akdeniz sahillerine benzetme).Kamp yapabilirsin.Cafeler de tavlo okey.Sinama.Şehirde 1 tane gece clubu var ona gidibilirsiniz.2 tane bar var oralarda takılabilirsin.Üniversite gezileri ile Amasra,Eskişehir,Karabük,Karadeniz turları var onlara gidebilirsin.Canlı müzik yapan mekanlar var.Karoke ve korku evleride var(kalitesiz).Kdz Ereğlide gemi turları var.Bunlar benim yaptığım etkinler.Zonguldak Ankarası arası 3.30-4 saat tabi Ankara da nerde olduğuna bağlı.Hafta sonları arasıra kaçamak yapabilirsin. Sonuç olarak büyükşehirlerde gezilecek mekan çok,yapılacak aktivenin ve gezilecek yer azalması gayet normal.Bu Zonguldak için de geçerli Sivas içinde Sakarya içinde geçerli.2 şehir arasında sabitleme kendini baska şehirlerde de tıp tutabilir.Bir onları araştır.
    Tesekkurler
  • Tren ulaşımı var mı?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.