Şimdi Ara

Bulaşık makinesi deterjanı. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
101
Cevap
1
Favori
16.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

120 li finiş hepsibiarada 27 ye aldım sizin pril 42 adet 15 tl 84 adet 30 tl ediyor..calgonitin adedine ulaşıncaya kadar 40 tl ediyor sanırım..1 lt elde yıkama dediğinizde pril tarzı birşey sanırım..3 litre fairy i 3 tl ye almıştım bence hiç sıcak fırsat değilmiş...Haa finiştende pek memnun değilim aslında..

Bulunduğum ilde en uygun fiyat bu malesef. Bir ara Diasa'dan 35lik olanını 8 liraya almıştım. Çeşitli marketlerde 120li soda etkili pril 18 lira. Perfect ten memnun kaldığımız için onu aldık. Size de tavsiye ederim. Artık calgonit bizim eve giremez. Kaliteyi iyice bozdular. Bir ara jel almıştık makinenin içini maviye boyadı ve hala bazı yarlerde boya kalıntıları var. Elde yıkamak için Fairy almıştık ama annem beğenmeyince Pril'e döndük.
  • Fairy piyasadaki en yüksek kıvam oranına sahipmiş..Ama gel gelelim bulaşıklar üzerinde daha fazla kalıntı yapar buda..Bitsin finiş benimkinede bidaha girmez..Şu makine temizleyicisi muhabbetini anlayamadım daha.Geçen şokta gördüm 2.5 tl den 1 seferlik olanlarından 5 tane aldım..1 kez kullandım daha.
  • Makine temizleyici, oluşabilecek kir ve kireç tabakalarının temizlenmesinde çok işe yarıyor. Bim de sıvı temizleyici var, kendi markası. Makinayı tabiri yerindeyse ayna gibi yapıyor :)) Calgonit alıyorduk hiçbir işe yaramıyordu. Bazen iç duvarlarda beyaz ince bir tabaka oluşabiliyor Bimdeki temizleyici onları çıkardı. Bu arada eski aldığım Pril Lüksemburg malıymış, şimdikine baktım Almanya'dan ithal yazıyor, tabletleri daha ince ve daha yassı. Ambalajında Pril Somat yazıyor.
  • iyigünler arkadaşlar bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    toz,calgonit tablet,pril tablet hepsini kullandım.temizlik konusunda bir problemim yok ama cam eşyalar özellikle bardaklar berbat durumda.çiziklerin yanı sıra bardakların rengide değişti buğulu buğulu oldu.detarjan tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berence

iyigünler arkadaşlar bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    toz,calgonit tablet,pril tablet hepsini kullandım.temizlik konusunda bir problemim yok ama cam eşyalar özellikle bardaklar berbat durumda.çiziklerin yanı sıra bardakların rengide değişti buğulu buğulu oldu.detarjan tavsiyelerinizi bekliyorum.

Makinenizde tuz kullanmayın. Tuz kutusu doluysa tuz dozajını en düşük kademeye getirin/sıfırlayın. Tablet alırken tuz etkili olmasına dikkat edin.
  • son 2 yıldır pril perfect 7 kullanıyorum.ayrıca tuz kullanmıyorum ama çizlilmenin önüne geçemedim.4 5 aydırda üst sepete koyduğum bazı cam bardak ve tabaklar çatlak çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berence -- 22 Eylül 2011; 0:47:33 >
  • çalışan makinenin kapağı açılır mı arkadaşlar??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekremce2509

çalışan makinenin kapağı açılır mı arkadaşlar??

Açılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfOkdm17

quote:

Açılır.

peki açılırsa ne olur, dışarı su dökülür mü?
  • quote:

quote:

quote:

Açılır.

peki açılırsa ne olur, dışarı su dökülür mü?

Yavaşça açarsanız hiç bir sorun olmaz. Zaten kapak açıldığı zaman motor durur.
  • quote:

son 2 yıldır pril perfect 7 kullanıyorum.ayrıca tuz kullanmıyorum ama çizlilmenin önüne geçemedim.4 5 aydırda üst sepete koyduğum bazı cam bardak ve tabaklar çatlak çıkıyor.

Bardakların çatlaması anormal bir durum. Bulaşıkları sıkıştırmadan yerleştiriyorsanız ve yıkadığınız bardaklar makinede yıkanmaya uygunsa böyle bir sıkıntının olmaması gerekir.

Çizilme gözleniyorsa sularınız çok yumuşaktır. Belediyenizden su sertliğinizi dH (Alman sertliği) birimiyle öğrenmenizi tavsiye ederim. Su sertliğini öğrendikten sonra öneride bulunmam en doğrusudur. Su çok yumuşaksa tuz eklenmeden tuz etkisi içermeyen klasik deterjan kullanmanız gerekir, belirli bir seviyeden yüksekse de tuz dozajını ayarlayıp klasik deterjanla ayrı kullanılması gerekir.

• quote:

Makinedeki su seviyesi taşmayacak kadar düşüktür. Kapattıktan sonra 2-3sn bekleyip açarsanız dönen pervanelerden sıçrayacak suyu da engellersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

son 2 yıldır pril perfect 7 kullanıyorum.ayrıca tuz kullanmıyorum ama çizlilmenin önüne geçemedim.4 5 aydırda üst sepete koyduğum bazı cam bardak ve tabaklar çatlak çıkıyor.

Bardakların çatlaması anormal bir durum. Bulaşıkları sıkıştırmadan yerleştiriyorsanız ve yıkadığınız bardaklar makinede yıkanmaya uygunsa böyle bir sıkıntının olmaması gerekir.

Çizilme gözleniyorsa sularınız çok yumuşaktır. Belediyenizden su sertliğinizi dH (Alman sertliği) birimiyle öğrenmenizi tavsiye ederim. Su sertliğini öğrendikten sonra öneride bulunmam en doğrusudur. Su çok yumuşaksa tuz eklenmeden tuz etkisi içermeyen klasik deterjan kullanmanız gerekir, belirli bir seviyeden yüksekse de tuz dozajını ayarlayıp klasik deterjanla ayrı kullanılması gerekir.

sıkıştırmadan herzamaki gibi yerleştiriyorum.bulaşıklar yerlerinden oynamıyor.aniden çok sıcak ve soğuk veriyor sanırım.çatlayanlar üst sepetin dip kısmındakiler oluyor genelde.neden sadece ordakiler çatlıyor anlayamadım.şimdiye kadar 5-6 bardak iki tabak çatlak çıktı.onlarıda atmadım servise göstericem.
    servis geldiğinde su sertliğinide öğrenir size bildiririm.teşekkürler

• şu ana kadar quantum kullandım,diğer ürünleri henüz denemedim.kuantum kullandıgım için de deterjan dısında tuz falan hiç bir şey koymuyorum makineye. quantum kalitesinde bir ürün var mı arkadaşlar bildiğiniz? ve o zaman tuz parlatıcı kullanmam gerekecek mi..?
  • Gülbenin sabah programında Erkan Şamcı diye biri, fabrika kimyasalları kullanmayın, deterjan yerine eski çamaşır sodası dediğimiz soda ile parlatıcı kısmına elma sirkesi koyun dedi, bardaklarda çizilmezmiş temizlikte de sorun olmazmış, bir deneyeceğim.
  • Biz de Finish Powerball' dan Fairy' e geçtik, gayet güzel tavsiye ederim.
    Calgonit' de temizlik açısından bir sorun yok ancak Finish ile yıkanmış bardaklarda özellikle çay içtiğimde yüzen yap tabakası ve deterjan tadı oluyordu. Ancak Fairy' de bu sorun kalmadı.
  • bizim sularımız çok kireçli Finish Quantum kullanırken aynı zamanda tuz ve parlatıcı kullanmak gerekir mi? Quantum tek başına aşırı kireçli sularda etkili olur mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Makine temizleyici, oluşabilecek kir ve kireç tabakalarının temizlenmesinde çok işe yarıyor. Bim de sıvı temizleyici var, kendi markası. Makinayı tabiri yerindeyse ayna gibi yapıyor :)) Calgonit alıyorduk hiçbir işe yaramıyordu. Bazen iç duvarlarda beyaz ince bir tabaka oluşabiliyor Bimdeki temizleyici onları çıkardı. Bu arada eski aldığım Pril Lüksemburg malıymış, şimdikine baktım Almanya'dan ithal yazıyor, tabletleri daha ince ve daha yassı. Ambalajında Pril Somat yazıyor.

Ben birkaç Bim'e baktım ama makine temizleyici göremedim. Acaba belirli dönemlerde mi getiriyorlar?

Finish'in toz olanını kullandık geçen gün, malesef hiçbir işe yaramadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Makine temizleyici, oluşabilecek kir ve kireç tabakalarının temizlenmesinde çok işe yarıyor. Bim de sıvı temizleyici var, kendi markası. Makinayı tabiri yerindeyse ayna gibi yapıyor :)) Calgonit alıyorduk hiçbir işe yaramıyordu. Bazen iç duvarlarda beyaz ince bir tabaka oluşabiliyor Bimdeki temizleyici onları çıkardı. Bu arada eski aldığım Pril Lüksemburg malıymış, şimdikine baktım Almanya'dan ithal yazıyor, tabletleri daha ince ve daha yassı. Ambalajında Pril Somat yazıyor.

Ben birkaç Bim'e baktım ama makine temizleyici göremedim. Acaba belirli dönemlerde mi getiriyorlar?

Bim bu temizleyiciyi önceden, sürekli satışta bulunduruyordu ama artık cuma günü ürünleri arasında belli dönemlerde getiriyor. Satışa sunulduğu an stok yapılması lazım :)) Bu aralar benim de temizleyiciye ihtiyacım var, bulursam birkaç kutu alacağım.

Finish'ten ben de memnun değilim, hem oldukça pahalı hem de istediğim sonucu vermiyor.

• quote:

quote:

quote:

Bim bu temizleyiciyi önceden, sürekli satışta bulunduruyordu ama artık cuma günü ürünleri arasında belli dönemlerde getiriyor. Satışa sunulduğu an stok yapılması lazım :)) Bu aralar benim de temizleyiciye ihtiyacım var, bulursam birkaç kutu alacağım.

Finish'ten ben de memnun değilim, hem oldukça pahalı hem de istediğim sonucu vermiyor.

Bir daha gelirse bende stoklayayım. :)

Finish'in sıvısı tozundan daha iyi. Tozu hiç bir işe yaramıyor. Aslında almazdım da Şok'ta 2TL'ye görünce alayım dedim. 3 tane aldım. Pişman oldum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.