Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
15.925
Cevap
180
Favori
2.548.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bulaşık makinası olarak aşağıdaki iki model arasında karşılaştırma yaptığımızda; hangisini tercih edersiniz? Neden? Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    1-Siemens SE25M557EU
    2-Electrolux ESF 66020 S Silent Saver

• quote:

Orjinalden alıntı: giovanni

Arkadaşlar, bulaşık makinası olarak aşağıdaki iki model arasında karşılaştırma yaptığımızda; hangisini tercih edersiniz? Neden? Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    1-Siemens SE25M557EU

Electrolux'ün avantajları:
    -Daha şık
    -Daha sessiz(45dB-Siemens 52dB)
    -Su tüketimi daha az(15lt-Siemens 17lt)
    -İç kısmı tamamen çelik(Siemens'te polinox iç taban bulunur)
    -Az bulaşığı kendisi algılıyor.Siemens'te ise az bulaşık olduğunda yarım yük tuşunu kullanmanız gerekiyor.

Siemens'in avantajları
    -Inox(çelik)dış kaplama vardır.Electrolux gri boyalıdır.
    -3in1 türünden deterjanları otomatik algılar.Electrolux'te bunun için 3in1 tuşuna basmanız gerekir.
    -Siemens'te temizlikten ödün vermeyerek program süresini %50ye kadar kısaltabilen variospeed bulunur.Böylece 140-150 dakikalık programları acil bir durumda aynı temizlikle 70-80 dakikaya indirebilirsiniz.
    -Siemens'in sepetleri daha kullanışlıdır.

Bunlar dışında Electrolux ithal(sanırım Fransız malı İtalyan da olabilir)Siemens Türk montajlıdır.
    Programları hemen hemen aynı.
    Electrolux'te yoğun-hızlı-eko-ön yıkama-auto
    Siemens'te normal-hızlı-eko-ön yıkama-auto
    Programları vardır.Aralarındaki farklar tam olarak böyle.Ben olsam Siemens'i variospeed ve daha kullanışlı sepetleri dolayısıyla tercih ederdim.Ama Electrolux'ün verdiğiniz modeli de oldukça güzel

• quote:

Orjinalden alıntı: giovanni

Arkadaşlar, bulaşık makinası olarak aşağıdaki iki model arasında karşılaştırma yaptığımızda; hangisini tercih edersiniz? Neden? Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    1-Siemens SE25M557EU

bu sıralarda elektrolux bulaşık makinesindede öne geçti siemens ise yerli ye kaydıkça kaybedecek,

ses ve su tüketimi ve şık göstergeleri ile elektrolux harika,ama siemenste her zaman ithal bulaşık makinelerinde çok iyidir,karar sizin ben olsam eleltrolux alırdım,çünkü bu sordugunuzlar arasında elektroluxün üstünlüğü bariz ortada

• Valla Electrolux bu http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdId=39829 bulaşık makinesi ve bu http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=38847 çamaşır makinesi ile Siemensin ensesinde. Ama sepet kullanışlılığı konusunda ben de Siemens diyorum.
  • ayağını denk al siemens tahtın sarsılıyor

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portıkıl -- 9 Ağustos 2007; 21:09:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: portıkıl

ayağını denk al siemens tahtın sarsılıyor

Öyle valla, Siemense rakip geldi. Electrolux iyi çıkışlar yapıyor şu aralar. Bu kaliteyi bozmazlarsa, servis ve yedek parça ağlarını da geliştirirlerse çok iyi

• Öyle demeyin aslında Electrolux'te fazlasıyla Siemens özentisi var.
    Electrolux'ün yeni seri makinesi direkt Siemens M serisinden kopya edilmiş.Dikkatli incelerseniz göreceksiniz.Ön panel özellikle direkt alınmış.

Aklıma birşey daha geldi.Bugün Vestel'in yeni Türk malı(!?) bulaşık makinelerini inceledim.Çok güldüm açıkçası.Üst sepet tasarımı birebir Arçelik'ten alt sepet tasarımı ise birebir Bosch'tan alınmış.Çatal bıçak sepeti dizaynı bile Bosch'la aynı.Ön panel de aynı şekilde taklit.Yuh artık dedim.Kopyamanın böylesi.Deterjan bölmesi de Arçelik'ten alıntıydı.Zaten Vestel'in sitesine girerseniz özellikler bile Arçelik'tan alınmış.Çok güldüm bekliyordum zaten böyle birşeyi.Kısacası Arçelik Bosch'u,Vestel de Arçelik'i taklit eder geleneği yine değişmemişFiyat da az buz değildi Profilo 3 programlı 550YTL iken Vestel 3 programlı 650YTL idi.Bir de iki makineyi karşıkaştırsanız arada ne uçurum var.

• quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Öyle demeyin aslında Electrolux'te fazlasıyla Siemens özentisi var.
    Electrolux'ün yeni seri makinesi direkt Siemens M serisinden kopya edilmiş.Dikkatli incelerseniz göreceksiniz.Ön panel özellikle direkt alınmış.

Aklıma birşey daha geldi.Bugün Vestel'in yeni Türk malı(!?) bulaşık makinelerini inceledim.Çok güldüm açıkçası.Üst sepet tasarımı birebir Arçelik'ten alt sepet tasarımı ise birebir Bosch'tan alınmış.Çatal bıçak sepeti dizaynı bile Bosch'la aynı.Ön panel de aynı şekilde taklit.Yuh artık dedim.Kopyamanın böylesi.Deterjan bölmesi de Arçelik'ten alıntıydı.Zaten Vestel'in sitesine girerseniz özellikler bile Arçelik'tan alınmış.Çok güldüm bekliyordum zaten böyle birşeyi.Kısacası Arçelik Bosch'u,Vestel de Arçelik'i taklit eder geleneği yine değişmemişFiyat da az buz değildi Profilo 3 programlı 550YTL iken Vestel 3 programlı 650YTL idi.Bir de iki makineyi karşıkaştırsanız arada ne uçurum var.

Eee öyle kardeşim ne yapsınlar; körler sağırlar birbirini ağırlar misali birbirlerini taklit ediyorlar
    Üretkenlik yok (Arçelik ve Vestel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 9 Ağustos 2007; 23:17:02 >

• candogan62

piyasada kaliteli ürünlar artsınki markalarda daha rekabet eder ve insana saygılı kaliteli ürünler sunsunlar iyi ürünlerin artması bizim açımızdan + olarak degerlendirilmeliyiz,iyiki eletrolux,siemens,whirpool,amana,general vs markalar var var ama genede arçeligin dünya umurunda degil sebebide belli ama
  • Elbette Electrolux çamaşır makinelerinde oldukça iyiydi ama bulaşık makinelerinde zayıftı.Alt modelleri de halen kullanışlı değil.Ama üst modelleri gerçekten çok güzel.Keşke Arçelik de biraz ayak uydursa bunlara gerek kalmasa ama nerde
  • Siemensin sitesinde aynı model için iki fiyat verilmiş. birinde TR yazıyor.bu ne demek bilen var mı? Ayrıca bu modeli tavsiye eder misiniz?

Ürün Kodu TAKSİT TOPLAM
    SE24E240EU/232TR 71,30 499,07
    SE24E240EU 151,20 1.058,40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkas -- 13 Ağustos 2007; 13:51:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hkas

Siemensin sitesinde aynı model için iki fiyat verilmiş. birinde TR yazıyor.bu ne demek bilen var mı? Ayrıca bu modeli tavsiye eder misiniz?

Ürün Kodu TAKSİT TOPLAM
    SE24E240EU/232TR 71,30 499,07
    SE24E240EU 151,20 1.058,40

Bu ürün kampanyalı bir ürün. Üstteki fiyat; Siemens buzdolabı alanlara bu makinanın indirimli fiyatı. Detaylı bilgi bu linkte mevcut: Siemens Kampanya Detayı

• Sayın giovanni doğru söylüyor.O fiyat ürünün kampayalı fiyatı.1058YTL de kampanyasız fiyatı.232 240'ın bir önceki serisidir.
  • AEG bulaşık makinesi ve diğer ürünlerinin kalitesi hakkında bilgisi olan var mı?Electroluxe ait olduğu söyleniyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hkas

AEG bulaşık makinesi ve diğer ürünlerinin kalitesi hakkında bilgisi olan var mı?Electroluxe ait olduğu söyleniyor.

Önceden modelleri iyi değildi ama son çıkan seriyi ben de beğendim.Elektronik olanları tercih edebilirsiniz.Electrolux ile aynı zaten.Ama fiyatı ucuz değil Siemens,Bosch ve Profilo'ya öncelik verin derim.
    Bu modeller güzel mesela,ama dediğim gibi aynı fiyata Bosch'ta daha iyileri var
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=233895&productid=mtaeg50670#tablnk
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=233895&productId=mtaeg40742

•  BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

Evet Arkadaşlar
    BOSCH SGS65M02 EU 6 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ ni alıp kurdurdum, bugün
    dördüncü kullanışım
    1. Katalogda 12 litre yazıyordu ama bu ekonomik kullanımdaymış normal kullanımda 16 litre su kullanıyor
    2. Tahminimden daha sesli, ama yine de genel ölçülere göre sessiz
    3. Genel performansı çok iyi, kesinlikle tavsiye ederim
  • @altans ve @ serdardag
    Aldığınız cihazlar fiyatlarına göre çok iyi makineler güle güle kullanın
  • şu metrodaki bulaşık makinesi için ne diyorsunuz arkadaşlar araştırmaktan sıkıldım anlasam içim yanmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: aruna

şu metrodaki bulaşık makinesi için ne diyorsunuz arkadaşlar araştırmaktan sıkıldım anlasam içim yanmaz

Marka ve model belirtirseniz, size daha kolay yardımcı olabiliriz
  • marka ve model bir önceki sayfanın sonlarında ve fotoğraflı
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.