Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.925
Cevap
180
Favori
2.548.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pril 7in1 tablet aldim, bakalim nasil olacak...

Bu arada Calgonit Quantum nasil acaba. O da cizyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zdlo -- 28 Şubat 2008; 1:08:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucak15

arkadaşlar bugün enn sonunda servis geldi ve BOSH SGS 43 E 12 TR mak. kurdu.Ama aklımda soru işaretleri kaldı
    1-Calgonit 5 in 1 alırsan tuz koymana gerek yok sadece parlatıcı kısmını doldursan yeter dedi.Sizce doğrumu?
    2-Kullanım klavuzunda tuz haznesini doldurmamız gerektiğini yazıyor.Napacam?
    3-Makinanın tuz haznesini doldursam 1,5 lt tuz ile sonra Parlatıcı haznesinşi doldursam ve Calgonit 5 in 1 kullansam olurmu?Yaşadığım yer YOZGAT ve suyu çok kireçli.

Pril tablet alsam yinede tuz haznesini doldurmam gerekirmi?(/Zaten parlatıcı kısmını dolduracam)
    Aynı şeklide Calgonit 5 in 1 alsam tuz koymam gerekirmi?(parlatıcıyı her halükarda doldurcam)

5i1 arada tablet içinde tuz etkisi barındırdığından belirli sertlikteki sulara kadar tuz konmasını gerektirmez.
    Ama sular kireçli dediğinize göre ben tuz doldurarak tuz ayarını kısmanızı tavsiye ederim.

Bu arada çizilme ve korozyon problemini bend e yaşıyordum.Bu sorunu yaşayan arkadaşlara Calgonit'in 10 süper etkili olan tablet deterjanını tavsiye ederim.Hatta makine temizleyici ve deodorantı hediyeli büyük paket bir hayli ucuza geliyor.Daha paket bitmedi ama çizmeme konusunda bu deterjan çok iyi.Her yıkamadan sonra takip ediyorum.
    Bunun dışında kullanılan toz deterjanlar çizilme yaptı bizim bardaklarda.
    quote:

700 YTL PARAM VAR BAŞKA TAVSİYESİ OLAN YOKMU CANDOĞANDAN TELEFON İSTEDİM GÖRMEDİ HERHALDE BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ İÇİN
    232 SİEMENS İLE 43E12 BOSCH AYNIMI
    YADA HANGİSİ
    YADA BAŞKA TAVSİYENİZ VARMI?
    LÜTFEN YARDIMCI OLUN

Telefona gerek olduğunu düşünmüyorum.
    Verdiğiniz 2 model tamamiyle aynıdır.700YTL bütçeyle alınabilecek en ideal modellerdir.Yalnız Siemens'teki modelin SE24E232TR olmasına dikkat edin.EU kodlu olmasın.700YTL ve altına bulabiliyorsanız fiyat da iyidir.Yani 700YTL ve altına bulduğunuzda düşünmeden alabilirsiniz.

• ABİ 700 YTL 7 AY TAKSİTLE SİEMENS 232 TR ALDIM TEŞEKKÜRLER İLGİLERİNİZE
    BOSCH GÖRÜNÜŞÜ DAHA ŞIK DURUYORDU AMA SİEMENS ALDIK ARTIK
  • Taksitli olduğuna göre iyi bir fiyata almışsınız.Güle güle kullanın.
  • Arkadaşlar;yaklaşık 10 ay kadar evvel arçelik ekolojist ankastra bulaşık makinesini aldık. üç kez arıza yaptı. birinde içindeki aksam yandı. durmadan filtre kirli ikazı yapıyor. programları tam çalışmıyor. bulaşıkları kirli çıkarıyor. deterjan gözüne koyduğumuz tabletlerin yarısı bile erimeden programı bitiriyor.şu an 5 gündür yine serviste. test yapıyorlarmış. tam anlamıyla rezillik. Aldığıma alacağıma bin pişmanım.

şimdi yeni bir eve taşınacağız. yeni bir bulaşık makinesi almayı düşünüyoruz(ankastra). Bu makinadan nefret ettik.Ayrıca ankastra buharlı mikrodalga-ankastra fırın ve ankastra ocak alacağız. bir de davlumbaz(duvar tipi). Önerileriniz ne olur?
    Bütçe konusunda o kadar hassas değiliz. Sorunsuz çalışan markaları öğrenmek istiyorum. Franke'nin ankastraları hakkında ne düşünüyorsunuz?

• slm,
    Arçelik'te böyle bir şey yaşamanız büyük bir talihsizlik olmuş.evimizde çoğu eşya Arçelik, hiç sorun yaşamadık.şunu belirtmeliyim ki beyaz eşya ve elektronik tamamen şans işi diye düşünüyorum.bulaşık makinesi olarak size bosch'u önerebilirim.biz evde bosch sgs 4002 4 programlı olan makineyi kullanıyoruz.Yaklaşık alalı 10 yıl oldu ve hiç tamir görmedi. saygılar...
  • [font="Verdana"]Sn.yeşilsiyah;
    Ne yazık ki artık arçelik-beko-bosch-vestel gibi markaları almayı düşünemiyorum. Siemens in IQ çamaşır makinasını 3 yıldır sorunsuz kullanıyoruz. Maşallahı var. Geçtiğimiz yaz sonu arçelik buzdolabımızın yerine samsung'un gardrop modelini aldık. Aman yarabbi,bu bir buzdolabı değil,uzay teknolojisi. Ben şimdiye kadar yerli firmalar tarafından hep ayakta uyutulmuş ve soyulmuşum,paramla rezil edilmişim.

Eğer bana yukarda saydığım markaların dışında önerileriniz olursa çok memnun olurum.
  • arkadaşım ben evimdede kullanıyorum geçen ay aldım fiyatı ve kalitesi güzel ESF63021 Asya karta da 12+6 taksit yapıyorlar nereden aldığımı da sorarsanwww.birdunya.com da bir incele istersen
  • Merhabalar;
    Anlaşılan yerli markalardan memnun değilsiniz.Ankastre ürünleri olan bir marka var:Franke.Genelde hazır mutfak yaptıranlar bu markanın ürünlerini kullanıyor.Siemens de tercih edebilirsiniz.Şunu da belirtmeliyim Siemens'in de çeşitli ülkelere yaptırdığı ürünleri var.Ürünü alırken ne malı olduğuna bakmak gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dtozturk
    Ne yazık ki artık arçelik-beko-bosch-vestel gibi markaları almayı düşünemiyorum. Siemens in IQ çamaşır makinasını 3 yıldır sorunsuz kullanıyoruz. Maşallahı var. Geçtiğimiz yaz sonu arçelik buzdolabımızın yerine samsung'un gardrop modelini aldık. Aman yarabbi,bu bir buzdolabı değil,uzay teknolojisi. Ben şimdiye kadar yerli firmalar tarafından hep ayakta uyutulmuş ve soyulmuşum,paramla rezil edilmişim.

Eğer bana yukarda saydığım markaların dışında önerileriniz olursa çok memnun olurum.

Çamaşır makinesi ve buzdolabında en iyi ürünleri seçmişsiniz.Bunları alırken neden Arçelik Ekolojist gibi hem kalitesiz hem de oldukça pahalı olan modeli aldığınızı açıkçası anlamadım.Mağdur duruma düşmenize de üzüldüm.Arçelik kendisi bulaşık makinesi üretmeye başlayalı kalitesi çok düştü.

Arçelik-Bko-Vestel'i anlarım.Ama bulaşık makinesinde Bosch şu an açık ara liderdir.Piyasadaki en iyi bulaşık makinelerini de Bosch(ve Siemens ikisi aynıdır)üretiyor.Burada almayı düşünmüyorum derken sanırım yerli Bosch'ları kastettiniz.Yerlilerde de buzdolabı haricinde diğerleri de fena değildir.

quote:

şimdi yeni bir eve taşınacağız. yeni bir bulaşık makinesi almayı düşünüyoruz(ankastra). Bu makinadan nefret ettik.Ayrıca ankastra buharlı mikrodalga-ankastra fırın ve ankastra ocak alacağız. bir de davlumbaz(duvar tipi). Önerileriniz ne olur?
    Size istediğinizi niteliklere göre önerdiğim ürünler:

Bulaşık makinesi:
    Bu iki model aynıdır.F/P olarak iyiler.
    http://www.boschevaletleri.com/?5=SGI45N05EU&28=29%3d10%2628%3d26%253d6481
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE54M563EU&28=29%3d10%2628%3d26%253d2324

Aşağıdaki model özellikle harika ve tasarım ödüllü(aynısının Siemens'i de var)
    http://www.boschevaletleri.com/?5=SGI69T05EU&28=29%3d10%2628%3d26%253d6481
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE56T591EU&28=29%3d10%26page%3d2%2628%3d26%253d2324

Bu modele de öncelik tanımanızı öneririm,özellikleri çok ideal ve tam entegre(ikisi birbirinin aynısıdır)
    http://www.boschevaletleri.com/?5=SGV67T33EU&28=29%3d10%2628%3d26%253d6483
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE66T373EU&28=29%3d10%2628%3d26%253d2326

Bu bulaşık makineleri en iyi özellikleri barındıran f/p oranına uygun modellerdir.Fiyat güncellemesi olduğundan fiyatlar yazmıyor ama önce modeli beğenin,ona göre alışveriş siteleri ve marketlerden uygun fiyat alabilirsiniz.

Mikrodalga:
    Ankastre değil,ama bu cihaza mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.Fiyatı 800YTL civarlarında mikrodalga,buharlı pişirici ve ızgara birarada.
    http://www.whirlpool.com.tr/TR/urun_detay.aspx?uid=20212353&lgid=2

veya ankastre isterseniz bu cihaz hem klasik fırın,hem buharlı pişirici hem de mikrodalga.Tam isteğinize uygun,ayrıca fırın almaya gerek yok.Whirlpool kalitesi var ayrıca.
    http://www.whirlpool.com.tr/TR/urun_detay.aspx?uid=20212394&lgid=4

Ocak:
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=ER17153EU&28=29%3d10%26page%3d2%2628%3d26%253d2366
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=ER25560EU&28=29%3d10%26page%3d3%2628%3d26%253d2366
    http://www.boschevaletleri.com/?5=PHG206HEU&28=29%3d10%26page%3d2%2628%3d26%253d4722
    http://www.whirlpool.com.tr/TR/urun_detay.aspx?uid=20212361&lgid=6

Davlumbaz:
    Bütçenizi bilemiyorum ama bu modeller en iyilerden
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=LC75652&28=29%3d10%26page%3d4%2628%3d26%253d2380
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=LC66951&28=29%3d10%26page%3d3%2628%3d26%253d2380
    http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=32602
    http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=41340
    http://www.whirlpool.com.tr/TR/urun_detay.aspx?uid=20212386&lgid=5

Bütçenize ve beğeninize göre modelleri bir inceleyin,duruma göre tekrar yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.Whirlpool'un hepsi bir arada olan fırınını beğenmediyseniz ankastre fırın tavsiyesinde bulunabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 29 Şubat 2008; 22:02:26 >

• Pril 7in1 denedim. Bardaklarda cizik yok. Oysa Calgonit 5in1 cizmisti.

Bu arada makinenin neye gore sure belirledigini anlayamiyorum. Her yikama oncesi farkli sure veriyor, ben de denemek icin makineyi kapatip sepetlerin agirligini degistiriyorum ama sure degismiyor. Agirliga gore degilse neye gore beliriyor sureyi? Su tazyigine gore falan mi?

Makineden oldukca memnunum. Siemens SE26M250EU. (Yerli olmadigini biliyorum ama Alman mi Ispanyol mu bilemiyorum. Tabani celik.) Candogan Bey'e tekrar tesekkur ediyorum.

Ben davlumbaz da alacagim ve Siemens almayi dusunuyorum ama 1000 lira veremem davumbaz icin. 60cm eninde olmak zorunda ve filtresinin makinede yikanabilmesini istiyorum. 500'u bile gecmese iyi olur ama gecmek zorundaysa dusunurum. Benim icin onemli bir diger ozellik de davlumbazin ustunun duz olmasi. Boylece ustune baharatliklari falan dizebilirim diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zdlo -- 1 Mart 2008; 18:14:32 >
  • Öncelikle herkese merhaba, Candoğan Bey bilgi ve birikimlerinizden bende yararlanmak isterim :) Bosch SGS69T02EU ürününü alarak bu furyaya bende katıldım..Bu model hakkında bilgi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden Çok Teşekkürler
  • Sayın candoğan62 öncelikler verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    ben sizden bir konu hakkında görüşünüzü almak istiyorum. yaklaşık 1 hafta önce bosch marka SGS55M82EU kodlu bulaşık makinası aldım. (Malesef aldıktan sonra bu sitedeki bilgilere ulaşabildim. Keşke daha önce haberim olsaydı.) Bulaşık makinam geldiğinde anladımki bosch kalitesini malesef göremedim. ve daha sonra öğrendimki bizim makina yerli imalat.yan kapaklar ve ön kapı çok zayıf ve elle dokunduğumda biraz ittirsem içine göçecek gibi. küçük bir kızım var ve biraz dayansa göçme yapacak. yan kapaklar sanki boşta duruyor gibi oynuyor. ve de makinanın iç alt tarafı plastik. ben arçeliği bazı özelliklerinden tercih etmedim ama bunu görünce şok oldum. yaklaşık 2 sene önce aldığım buzdolabım ve çamaşır makinam maaşallah yerinde duruşları ve sağlamlıklları da çok süper. ben bulaşık makinemde o şekilde olur diye çok fazla da incelemeden bosch dan bulaşık makinasını aldım. ama malesef hiç memnun değilim.size danışmak istediğim konu ben bu ürünü değiştirmek istiyorum. yani ithal bir ürünle. bu konuda bosch müşteri hizmetlerine de bilgi verdim bana dönecekler ama bana çalışmasında herhangi bir sorun yoksa bir şey yapamayız dediler. önümüzdeki hafta kesin bir cevap verecekler ama ben bu konu da olumsuz bir yanıt alırsam nasıl bir yol izlemem lazım. satıcı bana bunu açıklamalı değilmiydi. satıcı bana alman malı olduğunu söyledi ama değilmiş ya da alman malı ama yerli üretim kalite çok düşmüş.ne yapabilirim.makinanın çalışmasında herhangi bir sorun yok şimdilik.
    kısaca sayın candoğan62 ben bu makinadan memnun değilim. bu ürünlerde memnun kalmazsak iade değilde değişiklik gibi bir seçeneğimiz varmı . bu hafta müşteri hizmetlerinden gelecek cevabı da yazacağım.
    TEŞEKKÜRLER....

• bende 1 ay önce SGS 43 TR almıştım.Çarşamba günü kurdurduk servise.Dün yerinden çıkrtıp tekrar sokmak istedim makinayı.Yukarıdaki arkadaşın bahsettiği gibi yan kapaklar sanki emanet gibi duruyor.Kapak ile kasa arasında baya bi boşluk var.İki elinizle kapaklara dokununca kapakla sallanıyor.En az 1 cm içeri girip çıkıyor.

Acaba bu neden oluyor?
  • sayın bucak15 makinanızı ne kadar fiyata aldığınızı öğrenebilirmiyim. ve makinanız yerli üretimmi yoksa ithal mi. bir de bosch bulaşık makinalarının kullanımları ne kadar meşakkatli imiş makinanın başlatma düğmesine bastığınızda iki saniye sonra hemen su almaya ve çalışmaya başlıyor yani programı hemen bu iki saniye içinde seçeceksiniz ya da reset tuşuna basacaksınız. oysa arçelikte program ayarlarını yaptıktan sonra ayriyeten bir başlatma tuşu varmış. arçelik bu özelliği iyi düşünmüş.
    Buradaki yorumlarda arçelik bosch u taklit eder diyolar ben de öyle düşünerek makinamı bosch aldım. ama bu dezavantajlarından dolayı bosch tan baya bi soğumaya başladım.
    şimdi makinamın ithal bir ürünle değiştirilmesi için bosch müşteri hizmetlerine başvurdum ve memnuniyetsizliğimi belirttim bakalım ne cevap verecekler. reklamlarda söyledikleri gibi para kaybetmeyi itibar kaybetmeye tercih edeceklermi göreceğiz ve burada cevabı yazacağım.

• bahatki bey ben şubat ayında 720 ytl ye peşin aldım.Servis parçaların ithal burad montaj olduğunu söyledi.Ben başlattmadan önce programı seçiyorum ve öyle başlata basıyorum.Acaba ben yanlıpş mı yapıyom?Valla bend e buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine aldım.Ama makinanın yan kasası hoşuma getmedi.Çok emanet duruyor.Elinizle dokunduğunuz zaman 1 -2 cm içeri giriğ çıkıyor.Anlamadım ne olduğuınu aldığım yere sorucam.

Siz nasıl değiştireceksiniz?kUllanılmış mak. nasıl alacaklar?Zannetmiyorum müşteri memnuniyetini düşüneceklerini....Ama inşlh değiştirirler.Cevabıınızı bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bahatki

Sayın candoğan62 öncelikler verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    ben sizden bir konu hakkında görüşünüzü almak istiyorum. yaklaşık 1 hafta önce bosch marka SGS55M82EU kodlu bulaşık makinası aldım. (Malesef aldıktan sonra bu sitedeki bilgilere ulaşabildim. Keşke daha önce haberim olsaydı.) Bulaşık makinam geldiğinde anladımki bosch kalitesini malesef göremedim. ve daha sonra öğrendimki bizim makina yerli imalat.yan kapaklar ve ön kapı çok zayıf ve elle dokunduğumda biraz ittirsem içine göçecek gibi. küçük bir kızım var ve biraz dayansa göçme yapacak. yan kapaklar sanki boşta duruyor gibi oynuyor. ve de makinanın iç alt tarafı plastik. ben arçeliği bazı özelliklerinden tercih etmedim ama bunu görünce şok oldum. yaklaşık 2 sene önce aldığım buzdolabım ve çamaşır makinam maaşallah yerinde duruşları ve sağlamlıklları da çok süper. ben bulaşık makinemde o şekilde olur diye çok fazla da incelemeden bosch dan bulaşık makinasını aldım. ama malesef hiç memnun değilim.size danışmak istediğim konu ben bu ürünü değiştirmek istiyorum. yani ithal bir ürünle. bu konuda bosch müşteri hizmetlerine de bilgi verdim bana dönecekler ama bana çalışmasında herhangi bir sorun yoksa bir şey yapamayız dediler. önümüzdeki hafta kesin bir cevap verecekler ama ben bu konu da olumsuz bir yanıt alırsam nasıl bir yol izlemem lazım. satıcı bana bunu açıklamalı değilmiydi. satıcı bana alman malı olduğunu söyledi ama değilmiş ya da alman malı ama yerli üretim kalite çok düşmüş.ne yapabilirim.makinanın çalışmasında herhangi bir sorun yok şimdilik.
    kısaca sayın candoğan62 ben bu makinadan memnun değilim. bu ürünlerde memnun kalmazsak iade değilde değişiklik gibi bir seçeneğimiz varmı . bu hafta müşteri hizmetlerinden gelecek cevabı da yazacağım.
    TEŞEKKÜRLER....

Dediğiniz gibi makineniz yerli montajdır.
    İç taban malzemesi ise tamamen plastik değil,çelik-plastk karışımı bir malzemedir.Adı Polinox'tur.Pol kısmı plastik bir malzeme isminden,nox kısmı da inox yani çelikten gelir.Daha esnek ve hafiftir,tabi ucuza mal edildiğinden Bosch artık alt modellerde bu malzemeyi kullanıyor.Taban meselesini kafanız takmayın,çünkü çelik tabalılarda da çeliğin altı zaten komple plastik.

Yan kısımlar konusunda da haklısınız.Bendeki 9 senelik Siemens bulaşık makinesinin yan kısımları da böyle.Sebebi ise bunun kasa değil,yanları örten elemanlar olmasıdır.Tabi altına böyle oynamasını engelleyecek çıtalar konabilirdi ama nedense yapılmıyor.Yerli ürünlerde yan kısımlardaki esneme payı benim tespit ettiğim kadarıyla ithallere göre daha fazla.

Cihazın yapısal eksiklikleri bunlar.Diğer eksileri ise ithallere göre daha sesli olması ve programlarda biraz daha fazla su-elektrik tüketmesidir.(SGS65M02EU ile karşılaştırılırsa)

Ancak ben bunların iade edilecek kadar olumsuz problemler olduğunu düşünmüyorum.Ama yine de memnun kalmadıysanız iade etmeye çalışın.Bunlar dışında cihazınız oldukça kullanışlıdır.Kalitesi Arçelik ile kıyaslanamaz.

Bir de program seçmeye dediğiniz gibi birkaç saniye süre tanır,bendeki Siemens de böyle.Yaptığınız program hatalarında yanılmıyorsam 2 dakika içinde değişiklik yapabilirsiniz.Bu cihaz için sorun değildir,yani program değiştirilmesine de 2 dakika süre tanır.

quote:

bahatki bey ben şubat ayında 720 ytl ye peşin aldım.Servis parçaların ithal burad montaj olduğunu söyledi.Ben başlattmadan önce programı seçiyorum ve öyle başlata basıyorum.Acaba ben yanlıpş mı yapıyom?Valla bend e buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine aldım.Ama makinanın yan kasası hoşuma getmedi.Çok emanet duruyor.Elinizle dokunduğunuz zaman 1 -2 cm içeri giriğ çıkıyor.Anlamadım ne olduğuınu aldığım yere sorucam.
    Sizdeki cihaz bahatki arkadaşımıza göre farklı şekilde çalıştırıldığından bir sorun yok.Yani programı ayarladıktan sonra çalıştırabiliyosunuz.Yan saclarda da özellikle bir taraf çok oynuyor,bütün modellerde böyle bu durum.Sanırım o kısmın alt boş.Diğer tarafı daha az oynuyor.Ama dediğim gibi bu cihazın kasası değil kaplaması olduğundan çok kafaya takılacak bir durum yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: losing

Öncelikle herkese merhaba, Candoğan Bey bilgi ve birikimlerinizden bende yararlanmak isterim :) Bosch SGS69T02EU ürününü alarak bu furyaya bende katıldım..Bu model hakkında bilgi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden Çok Teşekkürler

Şahane bir model almışsınız.Özellikle sepetleri ve programları çok kullanışlı.Ayrıca Alman malıdır.Cihaz hakkında bir sorunuz olursa burada cevaplandırabilirim.Güle güle kullanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: losing

Öncelikle herkese merhaba, Candoğan Bey bilgi ve birikimlerinizden bende yararlanmak isterim :) Bosch SGS69T02EU ürününü alarak bu furyaya bende katıldım..Bu model hakkında bilgi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden Çok Teşekkürler

Şahane bir model almışsınız.Özellikle sepetleri ve programları çok kullanışlı.Ayrıca Alman malıdır.Cihaz hakkında bir sorunuz olursa burada cevaplandırabilirim.Güle güle kullanın.

Aynen candogana katılıyorum,bundan iyisi şamda kayısı,20 sene kullanırsınız(sizinde bakımını yapma ve temiz kullanma alışkanlıklarınıza baglı olarak)

• CANDOĞAN BEY
    Böyle her arkadaş ayrı ayrı soru sorup cevap vermek yerine şöyle şu fiyat aralıgında şunu tavsiyeederim
    su fiyat da şunu tavsiye ederim diye bir liste şeklinde yaınlarsanız kanaatimce daha iyi olur
    İyi Çalışmalar
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.