Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.925
Cevap
180
Favori
2.548.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski makinelerdeki ekonomik algısı ile şimdikilerdeki farklı.

Eskiden az kirli veya az miktarda bulaşığı tasarruflu yıkamanın ismi ekonomi iken bulaşık miktarını algılayan veya ona göre yıkayabilen modellerle bu algı değişti.

Artık ekonomik programın açılımı günlü kirli bulaşıkları mümkün olan en az tüketimle A sınıfı performansla yıkayabilmek.

Makineler tasarruf yapabilmek adına tek sepete yetecek kadar az su alıyor. 2 sepeti dönüşümlüolarak yıkıyor. Bir sepet püskürtülen sıcak su ile yıkanırken diğer sepettekiler buharla kir yumuşatıyor. Bu şekilde sepetler teker teker yıkandığından ve sıcaklık düşürülüğünden performansı artırmak adına süre uzuyor. Ayrıca eski makineler hava ısıtması ile kuruturken yenileri yoğuşma veya fan ile kurutma yapıyor.Bu da 10-15dk kurutma süresini 45dk civarına çıkarıyor. Bu sebepten kısa süreli ekonomi yıkama yapan makine bulmak zor. Ancak hızlı programı olan veya hızlı yıkama tuşu bulunan modeller seçilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Eski makinelerdeki ekonomik algısı ile şimdikilerdeki farklı.

Eskiden az kirli veya az miktarda bulaşığı tasarruflu yıkamanın ismi ekonomi iken bulaşık miktarını algılayan veya ona göre yıkayabilen modellerle bu algı değişti.

Artık ekonomik programın açılımı günlü kirli bulaşıkları mümkün olan en az tüketimle A sınıfı performansla yıkayabilmek.

Makineler tasarruf yapabilmek adına tek sepete yetecek kadar az su alıyor. 2 sepeti dönüşümlüolarak yıkıyor. Bir sepet püskürtülen sıcak su ile yıkanırken diğer sepettekiler buharla kir yumuşatıyor. Bu şekilde sepetler teker teker yıkandığından ve sıcaklık düşürülüğünden performansı artırmak adına süre uzuyor. Ayrıca eski makineler hava ısıtması ile kuruturken yenileri yoğuşma veya fan ile kurutma yapıyor.Bu da 10-15dk kurutma süresini 45dk civarına çıkarıyor. Bu sebepten kısa süreli ekonomi yıkama yapan makine bulmak zor. Ancak hızlı programı olan veya hızlı yıkama tuşu bulunan modeller seçilebilir.

Candoğan bey,

Bosch sms58m88tr modelini almayı düşünüyorum sizin tavsiyeleriniz üzere fakat en kısa programı kaç dakka sürüyor onu bulamadım ben.
    Eğer uzun sürüyor ise işime gelmiyor.

Bana kısa program seçtiğimde 1 saate falan yıkayan uzun süresinde ise mükemmel bir yıkama gerçekleştiren bir makine lazım.Bütçem 1500 tl.

• Merak ettim, bulaşık yıkama sürecinin, bulaşık makinasının içinden çekilmiş bir videosu var mı acaba?
  • Merhabalar ;
    Bende bir tavsiye almak istiyorum, anneler günü hediyesi içinhttp://www.hizlial.com/u04.003.1282.0002/Siemens-SN23E200TR-3-Programli-jetMatic-Bulasik-Makinesi-AAA-Enerji düşünüyorum. Sizce nasıl bir üründür. Yada bunun muadili ,bu fiyatlarda daha iyi bir şey tavsiye edermisinz.
    Teşekkürler...
  • Tavsiye isteyen arkadaşlar için yazıyorum. Çeyizim için buradan tavsiye ile 3 sene önce siemens 24e232tr almıştım..

700 -800 civarı birşeydi. İlk başlarda nemli kalıyordu. Onu da parlatıcı kullanarak çözdüm. Parlatıcı kullanmak gerekiyormuş.

3 senedir kesinlikle çok mmenunum. Çok programlıi şatafatlı değil ama işimi fazlası ile görüyor.

İyi ki 1500 - 2000 lira verip başka birşey almadım. Arada ki farkı sharp buzdolabına yatırdım.

Diyeceğim o ki beyaz eşyalar içinde bence en önemlisi buzdolabıdır. Diğerlerinde uygununu araştırın ama buzdolabında kesinlikle en iyisini alın. Sonuçta gıda saklanıyor.

Saygılarımla.
  • herkese slm.hayırlı forumlar.yukarıyı biraz inceledim.hemen her marka için birileri bi şeyler yazmış.kirli bırakan,nemli bırakan,çok su sarfeden,geç yıkayan,çelik olmayan v.s...benimde bir bulaşık makinesi ihtiyacım doğdu.eski makinemizi(arçelik) 17 sene kullandık.buzdolabımız samsung olduğu için ve bulaşık makinesiyle yanyana olduğundan eşim özellikle samsung istiyor.alınabilecek sanırım 2 model var.linklerini aşşağıda verdim.ne dersiniz alınacak makinemidir.artısı ve eksisi nedir.yoksa kesinlikle uzak durmalı ve tavsiye edeceğiniz bir marka ve modelemi bakmalı.ilgilenen emek veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :)

Samsung DW-FN320W 6 Programlı Bulaşık Makinesi http://www.beyazesyam.com/Samsung-DW-FN320W-6-Programli-Bulasik-Makinesi-SAMSUNG-TuRKiYE-GARANTiLi-_17480.html#0

Samsung DMS300TRW 7 Program Bulaşık Makinası http://www.tekcarsi.com/urun/samsung-dms300trw-7-program-bulasik-makinasi-program-.aspx?ref=akakce&v=1.22.8

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Tavsiye isteyen arkadaşlar için yazıyorum. Çeyizim için buradan tavsiye ile 3 sene önce siemens 24e232tr almıştım..

700 -800 civarı birşeydi. İlk başlarda nemli kalıyordu. Onu da parlatıcı kullanarak çözdüm. Parlatıcı kullanmak gerekiyormuş.

3 senedir kesinlikle çok mmenunum. Çok programlıi şatafatlı değil ama işimi fazlası ile görüyor.

İyi ki 1500 - 2000 lira verip başka birşey almadım. Arada ki farkı sharp buzdolabına yatırdım.

Diyeceğim o ki beyaz eşyalar içinde bence en önemlisi buzdolabıdır. Diğerlerinde uygununu araştırın ama buzdolabında kesinlikle en iyisini alın. Sonuçta gıda saklanıyor.

Saygılarımla.

Merhaba,

2009'da yazdığınız bir mesajda bulaşıklar üstünde damlacıklar kalıyor demişsiniz. Parlatıcı kullanarak çözdüğünüz sorun bu mudur?

Bir de makinayı google'da arattım, hiç fiyat alamadım? Bir fiyat linki gönderebilir misiniz?

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: culudamar

2009'da yazdığınız bir mesajda bulaşıklar üstünde damlacıklar kalıyor demişsiniz. Parlatıcı kullanarak çözdüğünüz sorun bu mudur?

Bir de makinayı google'da arattım, hiç fiyat alamadım? Bir fiyat linki gönderebilir misiniz?

Saygılarımla.

Evet sorun oydu.

Fiyat linki bulamamanızın nedeni artık bu modelin üretilmeyişindendir. Bunun muadil bu fiyat aralığında başka modelleri var siemensin. Onlara bakabilirsiniz.
  • DFG 051 S EU

DFG 051 S EU Estetik
    Yükseklik (cm) : 85.0
    Genişlik (cm) : 60.0
    Derinlik (cm) : 60.0

Özellikler
    Yemek takımı kapasitesi : 12
    Gövde rengi : Gümüş

zoom

Alternatif
    DFG 0512 S EU DFG 0512 S EU
    Gövde rengi : Gümüş

Ürün listesi

Teknik bilgi

Estetik

Kontrol Paneli

Program düğmesi ve program akış ledi
    Özellikler

Enerji verim sınıfı : A
    Yıkama verimi sınıfı : A
    Kurutma verimi sınıfı : A
    Standart yıkamada su tüketimi (lt) : 12.0
    Standart yıkamada enerji tüketimi (kWh) : 1.03
    Program sayısı : 5
    Yarım yük yıkama
    Duşlama
    Ekonomik yıkama
    Kuvvetli yıkama
    Normal yıkama
    Kurutma sistemi : Doğal
    Yıkama ısıları detayı (°C) : 40.70
    Ses Seviyesi (dB) : 53
    Fonksiyonel özellikler

Üst sepet ayar sistemi : Standart sepet dizaynı
    Tuz göstergesi
    Gizli ısıtma rezistansı
    Diğer bilgiler

EAN13 : 8007842608502

Geçen Hafta Teknosa kampanyası ile 548+27 bir yıllık sigorta toplam 4 yıl oluyor garantisi yani. oniki taksitle aldım gri renk güzel memnunum, ilk kez kullandığım için sadece tabletlerin kullanımıkonusunda az tereddütlerim var, tablet yoktu kullanmış erimiş, ama o dışındaki naylonumsu kısımdammı eriyor yoksa bir yeree gidip tıkıyormu tam anlamadım, ayrıca mesela tabaklarda yemek kokuları tamamen gitmiş değil, neden olabilir bilemiyorum, 5 proğramlı makina, 4. nolu proğramda çalıştırmıştım ilk kez dün akşam, ha bu arada ürünün fiyatı aniden yükelmiş anlamış değilim.
    ikiyüz papel birden olacak işmi..
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/bulasik_makinesi/1051/115030065/indesit_dfg_051_s_eu_bulasik_makinesi#TeknosaStoreInMap

• Beyler birde şöyle sorayım o zaman(bu akıllı ve çooook uzun süreli vede tasarruf ediyor denen ve benim pekte inanmadığım v.s denen işler bana göre değil)

Şöyle acaip hızlı yıkayan bir makine lazım bana! 180/200 yok 150dak.filan hikaye,zaten makine bizde hergün kullanılmaz
    haftada 1/2 belki!

Evde 2 kişi kaldık şuanda ve günısı ile sürekli sıcak su zaten var!Hanım 2 tabak çıksa anında yıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 8 Mayıs 2012; 0:47:01 >
  • Candoğan bey size bir şey sormak istiyorum.
    Ben yazlığıma bulaşık makinesi alacağım. Buzdolabını lowfrost bosh alacağım için bulaşık makinesini de o marka alayım diyorum, fakat şimdi kullandığım siemens ten hiç memnun değilim. Bosh ve siemens yaklaşık aynı. Bütçe 1000 tl en fazla. Siz bosh önerir misiniz yada başka marka ne alabilirim.
  • Merhaba

Bosch marka bulaşık makinası almayı düşünüyorum yanlız karar vermiş değilim.
    1000-1300 tl arasında Bosch marka içi tamamen içi çelik bir cihaz düşünüyorum.
    Yardım ederseniz sevinirim.
  • sonunda çamaşır makinesini işini hallettik sıra bulaşık makinesine geldi mutfak dolapları yeni yapıldığı için dolapçı 3 tane farklı boyutlarda parça bırakıp gitti bu resimdeki parçalara göre tam ankastre mi yoksa yarı ankastre mi almalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _passenger_ -- 10 Mayıs 2012; 12:21:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _passenger_

sonunda çamaşır makinesini işini hallettik sıra bulaşık makinesine geldi mutfak dolapları yeni yapıldığı için dolapçı 3 tane farklı boyutlarda parça bırakıp gitti bu resimdeki parçalara göre tam ankastre mi yoksa yarı ankastre mi almalıyım ?

YARI ANKASTREhttp://www.arcelik.com.tr/bulasik-makineleri-yari-ankastre-9280-YLI-Bulasik-Makinasi.html BU URUN ANKASTRE SET ALAMA %50 İNDİRİMLİ.

• eyw ama set almadan indirimden faydalanamıyormuyuz hocam ?
  • arkadaşalar bende bugün bi bulaşık makinesi alıcam bi kaç makine arasında kararsız kaldım . bu makinelerden kullananlar yada bilgisi olanlar yardımcı olursa seviniri.

1-) siemens sn23e200tr 3 prog. ( not: siemens bulasık makınesi hakkında şikayetvar.com da 100 ün üstünde şikayet var bunu begenmeme ragmen eledım )
    2-)Profilo BM5220EG 5 Programlı
    3-) Profilo BM6284 6 Programlı ( bunun fiyatı biraz yüksek ama değicekse alabilirim )

bunların dısında tavsiyeleriniz varsa onlarıda incelemek isterim

yardımcı olursanız sevirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfman2860

arkadaşalar bende bugün bi bulaşık makinesi alıcam bi kaç makine arasında kararsız kaldım . bu makinelerden kullananlar yada bilgisi olanlar yardımcı olursa seviniri.

1-) siemens sn23e200tr 3 prog. ( not: siemens bulasık makınesi hakkında şikayetvar.com da 100 ün üstünde şikayet var bunu begenmeme ragmen eledım )
    3-) Profilo BM6284 6 Programlı ( bunun fiyatı biraz yüksek ama değicekse alabilirim )

BİRİNCİ VE İKİNCİ TERCİHLERİNİZ ''BEYAZ'' RENK İKEN NEDEN ÜÇÜNCÜ TERCİHİNİZ ''İNOX GRİ'' RENK ANLAYAMADIM.
    BEYAZ RENK OLACAKSA 900-1000 TL CİVARINDAKİ FİYATIYLA PROFİLO 6224 MODELİNİ TERCİH EDEBİLİRSİNİZ.
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/57/PROFILO-BM-6224-BULASIK-MAK

İMKANINIZ VARSA ; 1200 TL CİVARINDA
    Bosch SMS 58M82 VEYA Siemens SN26M282EU

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: wolfman2860

arkadaşalar bende bugün bi bulaşık makinesi alıcam bi kaç makine arasında kararsız kaldım . bu makinelerden kullananlar yada bilgisi olanlar yardımcı olursa seviniri.

BİRİNCİ VE İKİNCİ TERCİHLERİNİZ ''BEYAZ'' RENK İKEN NEDEN ÜÇÜNCÜ TERCİHİNİZ ''İNOX GRİ'' RENK ANLAYAMADIM.
    BEYAZ RENK OLACAKSA 900-1000 TL CİVARINDAKİ FİYATIYLA PROFİLO 6224 MODELİNİ TERCİH EDEBİLİRSİNİZ.
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/57/PROFILO-BM-6224-BULASIK-MAK

İMKANINIZ VARSA ; 1200 TL CİVARINDA
    Bosch SMS 58M82 VEYA Siemens SN26M282EU

gri oldugunu bende yenı fark ettım . aslında bızım ıcın en önemlı olan yıkama ve kurutma onun dısında program sayısı çok önemli değil ( en az 3 olmak şartı ile )
    siemens sn23e200tr hakkında ne dusunuyosuz ? 6224 ün filtresinin plastik oldugunu duydum bu sizce bir dezavantaj mı ? ilerde sorun yaratırmı ?
    1200 tl biraz aşar şu ürünler hakkında ne düşünüyosunuz acaba :
    bm 4220 4prog . http://www.hizlial.com/u04.003.4575.0004/Profilo-BM4220-4-Programli-Bulasik-Makinesi-A-Enerjii
    bm5220eg 5 prog.http://www.hizlial.com/u04.003.4575.0004/Profilo-BM4220-4-Programli-Bulasik-Makinesi-A-Enerjii

başka önerileriniz varsa yazarsanız sevınırım

• wolfman2860;
    seçimleriniz arasında en iyisi PROFİLO BM6224 veya SİEMENS SN25M231TR dir ( 12 lt, 48 db nisbeten sessiz).
    fakat 800 tl nin üzerine pek çıkmak istemiyorsunuz galiba.
    700-750 tl 3 proğramlı , Kirlilik sensörü ve AUTO 45-65 proğramları olmayan SİEMENS 23E200 den se ,
    835 tl ye PROFİLO BM5220 tercih edilmeli. 14 lt, 52 db. sesli.
    ..........
    http://www.hizlial.com/u04.003.4575.0006/Profilo-BM5220EG-5-Programli-Bulasik-Makinesi
    ...........
    LG nin de kaliteli ürünleri var ama fiyatı 1000 tl nin üzerinde..

• sizinde tavsiyeniz üzerine 6224 ü bugün sipariş vericem. inşallah pişman olmam. 5220 ve 6224 arasında kaldım ama
    6224 ün 5220 den daha çok özelliği var . inşallah yıkama ve kurutmasıda iyidir . vakit ayırdıgınız için çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.