Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
15.925
Cevap
180
Favori
2.548.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba bende bulaşık makinası almaya karar verdim.Marka olarak lg yi önerirmisiniz.bu konu sayesinde bosh alma olasılığım daha yüksek.ama sormasam da aklımda kalacak lg markası bulaşık makinasında nasıldır,1000 tl civarı bi makina düşünüyoruz.cevap için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuucel_19 -- 5 Şubat 2012; 14:35:14 >
  • özgürçeyiz internet sitesinden alışveriş yapanınız var mı piyasaya göre baya uygun ben bulaşık makinasını ordan almayı düşünüyorum ama garanti var mı acaba... profilo bulaşık makinası alacağım profiloshoptan int sitesinden almayı düşünüyordum fakat orasıda hiçbir garanti yapmıyormuş profilodan ayrılan bi firmaymış elindeki stokları bitirmeye çalışıyormuş onun için int sitelerine pek güvenim kalmadı özgür çeyizdede öylemidir acaba ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: voltran32

en fazla 700 tlye kadar 3 veya 4 programlı önerebileceğiniz işe yarar bi makine tavsiye edermisiniz.

600-650 tl civarı profilo bm3120. ekspres 55 proğramı çok kullanışlı.
    700 tl civarı aynı makinenin bosch-siemens versiyonu.
    850 tl civarı KİRLİLİK SENSÖRLÜ profilo bm5220.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dvrmzn

özgürçeyiz internet sitesinden alışveriş yapanınız var mı piyasaya göre baya uygun ben bulaşık makinasını ordan almayı düşünüyorum ama garanti var mı acaba... profilo bulaşık makinası alacağım profiloshoptan int sitesinden almayı düşünüyordum fakat orasıda hiçbir garanti yapmıyormuş profilodan ayrılan bi firmaymış elindeki stokları bitirmeye çalışıyormuş onun için int sitelerine pek güvenim kalmadı özgür çeyizdede öylemidir acaba ....

ben o siteden fırın aldım.
    fırını fabrikadan alıp kargoladılar. sıfır faturalı ürün garantisi normal bayi gibi (3 yıl garanti 4 yıl ek ücretle). arayın sorun ilgili bir müşteri hizmetleri var ve izmirde mağazaları var galiba. ürünün tedarik ve kargo süresi yaklaşık 10 günü buldu (kardan dolayı 2-3 gün gecikti). ben hiçbir sıkıntı yaşamadım. arayın tatmin ederlerse alın...

• gece şehir dışına çıkacağım için 2 günlük bulaşığı elde yıkamaya üşendim ve makineye attım. içim biraz cız etti ama 2 su bardağı, 1 çay fincanı, 4 yemek tabağı, 1 adet kapaklı sahan ve 3-4 çatal bıçak için makineyi çalıştırdım. auto35-45 programında shine&dry actif. pril perfect tablet ile parlatıcı ayarı 5te. ( 2 ve 3te ıslak çıkartıyordu çünkü)

sonuç:

çelik sahanı tam ters çevirip koymuştum alt rafları tamamen kapatıp. üzerinde nerdeyse 1 karış su ile çktı.

yemek ile beraber kullandığım ve cola içtiğim bardağın ağız kısmında yemek lekesi çıkmamıştı...

hani ucuza alsam kaldırıp atardım makineyi ama....daha taksitleri bitmedi.

not. makine, bosch SMS69T68.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

gece şehir dışına çıkacağım için 2 günlük bulaşığı elde yıkamaya üşendim ve makineye attım. içim biraz cız etti ama 2 su bardağı, 1 çay fincanı, 4 yemek tabağı, 1 adet kapaklı sahan ve 3-4 çatal bıçak için makineyi çalıştırdım. auto35-45 programında shine&dry actif. pril perfect tablet ile parlatıcı ayarı 5te. ( 2 ve 3te ıslak çıkartıyordu çünkü)

sonuç:

çelik sahanı tam ters çevirip koymuştum alt rafları tamamen kapatıp. üzerinde nerdeyse 1 karış su ile çktı.

yemek ile beraber kullandığım ve cola içtiğim bardağın ağız kısmında yemek lekesi çıkmamıştı...

parlatıcı ayarı 2 ya da 3deyken gerçekten ıslak mı çıkıyor bulaşıklar hem de parlatıcı etkili deterjanla
    biz de parlatıcı etkili deterjan kullanıyoruz ama parlatıcı ayarı 1de bulaşıklar kupkuru çıkıyor hatta ilginç gelebilir ama bizim makinenin kapağını açınca buhar çıkmıyor kısa programlar haricinde.
    ama belki de yeni makinelrin hiçbirinde buhar çıkmıyordur program bitiminde o ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

gece şehir dışına çıkacağım için 2 günlük bulaşığı elde yıkamaya üşendim ve makineye attım. içim biraz cız etti ama 2 su bardağı, 1 çay fincanı, 4 yemek tabağı, 1 adet kapaklı sahan ve 3-4 çatal bıçak için makineyi çalıştırdım. auto35-45 programında shine&dry actif. pril perfect tablet ile parlatıcı ayarı 5te. ( 2 ve 3te ıslak çıkartıyordu çünkü)

sonuç:

parlatıcı ayarı 2 ya da 3deyken gerçekten ıslak mı çıkıyor bulaşıklar hem de parlatıcı etkili deterjanla
    biz de parlatıcı etkili deterjan kullanıyoruz ama parlatıcı ayarı 1de bulaşıklar kupkuru çıkıyor hatta ilginç gelebilir ama bizim makinenin kapağını açınca buhar çıkmıyor kısa programlar haricinde.
    ama belki de yeni makinelrin hiçbirinde buhar çıkmıyordur program bitiminde o ayrı.

evet..yani ıslak demeyim de, su damlaları oluyordu özellikle çeliklerin üzerinde...bazı parçaları da kuru sanıp raftna alırken su damlıyordu....

şimdi ise baya bi su vardı çelik sahanın alt kısmında...

• quote:

evet..yani ıslak demeyim de, su damlaları oluyordu özellikle çeliklerin üzerinde...bazı parçaları da kuru sanıp raftna alırken su damlıyordu....

belki makinede problem olabilir müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdiniz mi ?
  • quote:

quote:

belki makinede problem olabilir müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdiniz mi ?

bildirmedim. bildirenlere ne cevap verdiklerini biliyorum çünkü. servis gelecek, şöyle bir bakıcak. parlaıcı ayarını yükseltmeye kalkacak ki en yüksekte zaten...falan filan...

ben bu makineyi aldığıma açıkçası pişman oldum biraz.
  • quote:

bildirmedim. bildirenlere ne cevap verdiklerini biliyorum çünkü. servis gelecek, şöyle bir bakıcak. parlaıcı ayarını yükseltmeye kalkacak ki en yüksekte zaten...falan filan...

makinenizin kurutma süresi kaç dakika?
    bi de başka marka deterjanla denediniz mi hiç?
  • quote:

quote:

süre değişiyor. son yıkamada yarım saat falandı sanırım bulaşkık çok çok az oldugu için.

quantumla da denedim. sonuç aynıydı.
  • quote:

quote:

quote:

süre değişiyor. son yıkamada yarım saat falandı sanırım bulaşkık çok çok az oldugu için.

yarım saatte hiç ıslak çıkmaması lazım çünkü bizim makine mesela 58dakikalık programda 6dk kurutma yapıyor program bittiğinde bulaşıklar kupkuru çıkıyor.
    belki makinenizin parlatıcı kutusu bozuktur ve ayarlanan miktardan daha az parlatıcı bırakıyordur suya bence bir servis çağırıp anlatın durumu 5en yüksek sevyeyse eğer sizin makinenizde bulaşıkların köpüklü çıkması gerekiyor makineden tabi bu durum suyun sertliğiyle değişir mi onu bilmiyorum.

• Seçtiğiniz program Auto 35-45 yani otomatik hassas program ve hassas programlarda son durulama suyu sıcaklığı bildiğim kadarıyla 50-55'C ancak öyle bir makinenin kurutma yapamaması gerçekten büyük bir sorun ve bu sorun onun-bunun-bizim dememizle çözülebilecek cinstende değil.Servisi çağırın servis baksın eğer servis gelipte sorunu çözemesse ben size bir numara vereceğim o numarayı ararsınız ve benim adımı söylerseniz sizinle çok iyi ilgilenirler ve 5 kuruş para bile almazlar siz ilk önce Bosch servisini arayın.
  • ben kendime de annemede sms58m82 aldım ve bu kurutma olayını bile bile aldım. bana göre de yeteriz kurutması var + kurusun diye de o parlatıcı kimyevisini kullanmıyorum hiç. Ama uzun ömürlü kaliteli olacağını düşündüğümden ve genel memnuniyetten dolayı bu modeli tercih ettim. Her seferinde ıslak ıslak çıkması sinir bozucu alacaklar buna takacaksa bu makineyi hiç almasınlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yarım saatte hiç ıslak çıkmaması lazım çünkü bizim makine mesela 58dakikalık programda 6dk kurutma yapıyor program bittiğinde bulaşıklar kupkuru çıkıyor.
    belki makinenizin parlatıcı kutusu bozuktur ve ayarlanan miktardan daha az parlatıcı bırakıyordur suya bence bir servis çağırıp anlatın durumu 5en yüksek sevyeyse eğer sizin makinenizde bulaşıkların köpüklü çıkması gerekiyor makineden tabi bu durum suyun sertliğiyle değişir mi onu bilmiyorum.

hiç köpüklü çıkmadı şu ana kadar.

sizin makineniz modeli nedir peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Seçtiğiniz program Auto 35-45 yani otomatik hassas program ve hassas programlarda son durulama suyu sıcaklığı bildiğim kadarıyla 50-55'C ancak öyle bir makinenin kurutma yapamaması gerçekten büyük bir sorun ve bu sorun onun-bunun-bizim dememizle çözülebilecek cinstende değil.Servisi çağırın servis baksın eğer servis gelipte sorunu çözemesse ben size bir numara vereceğim o numarayı ararsınız ve benim adımı söylerseniz sizinle çok iyi ilgilenirler ve 5 kuruş para bile almazlar siz ilk önce Bosch servisini arayın.

peki teşekkür ederim....
  • quote:

hiç köpüklü çıkmadı şu ana kadar.

sizin makineniz modeli nedir peki?

beko d5001e
    normal deterjan kullandığımzda da parlatıcı ayarını 3e alıyoruz yine kupkuru çıkıyor.
    mesela ben bir kez 6ya getirmiştim parlatıcı ayarını ve makine bittiğinde köpük kalmıştı.
    yani sizinki de en yüksek sevyede olduğu hade köpüklü çıkmıyorsa kesin bir sorun vardır parlatıcı kutusunda.
    servis çağırdığınızda durumu bu şekilde anlatırsanız deterjan kutusunu değiştirirler büyük ihtimal ve sorun çözülebilir.
    yalnız deterjan kutusu değiştirilirken yetkili kişinin değiştirdiğinden emin olun bizimkini değiştiren kişi hiç bir şey bilmediğinden kutuyu değiştirirken sacı içine çökertti aslında o kutu takmak için bir jel sürülmesi gerkiyormuş rahatca yerine oturması için ama o bilgisiz kişi direkt bastırarak oturtmaya çalıştı yerine ve sonuç iç sacı rezil oldu tabi ben olaydan 1yıl sonra bunun gelen servisin suçu olduğunu belirttim geldi değiştirdiler o ayrı

yani demem o ki bilgili bir teknisyenin kutuyu değiştireceğinden emin olun tabi deterjan kutusu değişimi olursa.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

arçelik 8 programlı alıcam veya vestel eco wash 9 prg nası yerli olmalı

İkisini de almayın.

Yerli ürün alma düşüncenizi anlayabiliyorum da bu iki ürün de yerli değildir, sadece ithal parçalar ülkemizde montajlanmaktadır, buna da ne kadar yerli denilir tartışılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Resimdeki Bulaşık makinesi Bosch S712 bu makine kaç senelik acaba?Şuan 30 yaşındayım 8-9 yaşındayken bir akrabamızda vardı.

Of of of güzelliğine bak makinenin Bulabilsem düşünmeden alacağım bir ürün.
  • arçelik
  • 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.