Şimdi Ara

bulaşık makinası kokusuna çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
44.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bardak leş gibi yumurtamsı gibi iğrenç kokuyordu
    o anda makinada bulaşıklar yıkanıyordu
    kalktım mutfağa gittim çalışan makinanın kapağını açtım saki içinde leş ölüsü var
    neyse makina yıkamasını bitirdi tekrar kapağı açtım aynı koku vardı
    hanım zaman içerisinde pril limon kokusu gerek bir miktar elma sirkesi veya çok az domestos falan kullandığını ama kar etmiyordu yinede koku oluştuğunu söyledi.

baktım olacak gibi değil makinayı tekrar çalıştırdım programın ortasında kapağını açtım buharlar çıkıyordu hemen kapağın üzerine yani tablet koyma yerinin yan tarafıda biryerine 2-3 damla bref wc gel green apple hygıenıc+clean henkel 1600x
    damlattım ne oldu biliyormusunuz sonuç mükemmel

kokudan eser kalmadı
    koku olduğunda 2-3 damla bref wc gel green apple sorunu çözüyor miss gibi elma kokusu

bence

zaten görünüşü pril sıvı deterjan gibi 2-3 damlası işinizi fazlasıyla görür

tabii koku oluştuğunda kullanmak kaydıyla
    sonuçta bunların hepsi kimyasaldır
    deterjanın kendisinde kimyasal
    limon kokusu diye satılan kokularda kimyasal
    kimyasal oğlu kimyasal
    ne yapalım
    koku oluşturmayan makina icat etseler
    çok satarlar koku için satılan ürünlere verdiğimiz paralar bir makina parası edecek neredeyse
    ama bref lazım oldukça 1600 kere kullanırsın 400 ml 10 tl civarında fiyatı var

• Onun yerine bulaşık makinesi temizleyicisi kullanmanızı öneririm. Ayda bir yada en fazla iki ayda bir kullanmanız bu tarz sorunları engeller.

Bizim evde hergün bulaşık makinesi çalışır, ayda birde temizleyiciyle temizleriz. Boş makineyi, önyıkamasız ve yüksek ısılı bir program seçerek temizleyici ile çalıştırın. Sonucu görünce ne kastettiğimi anlarsınız. Calgon vb. bulaşık makinesi temizleyiciler marketlerde indirime girdiğinde 2TL'ye alıyorum. Yani aylık maliyet benim için 2TL.

Diğer kimyasallar belki makinedeki bir takım parçalara zarar veriyordur, bilemem. Bu sebepten bu iş için özel yapılmış olanları tercih edin derim. Sonra başınız ağrımasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 25 Nisan 2012; 13:25:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

Onun yerine bulaşık makinesi temizleyicisi kullanmanızı öneririm. Ayda bir yada en fazla iki ayda bir kullanmanız bu tarz sorunları engeller.

Bizim evde hergün bulaşık makinesi çalışır, ayda birde temizleyiciyle temizleriz. Boş makineyi, önyıkamasız ve yüksek ısılı bir program seçerek temizleyici ile çalıştırın. Sonucu görünce ne kastettiğimi anlarsınız. Calgon vb. bulaşık makinesi temizleyiciler marketlerde indirime girdiğinde 2TL'ye alıyorum. Yani aylık maliyet benim için 2TL.

Diğer kimyasallar belki makinedeki bir takım parçalara zarar veriyordur, bilemem. Bu sebepten bu iş için özel yapılmış olanları tercih edin derim. Sonra başınız ağrımasın.

Makineyi aldıgımdan beri 6 ayda bir kullanırdım hiç bir koku olmadıgı halde, son 2 senedirde hiç kullanmadım makinede hiç koku yok, sanırım bunun nedeni bulaşıkları iyi durulayarak içine yerleştirmemiz (çöpünü iyice sıyırarak falan) çünkü ben sofradan kalkan bulaşıkları direk koyan bayanlar gördüm.

Birde her 3 ayda bir bulaşık makinesinin iç aksamını komple sökerek temizlerim. (fıskiyeler, filtreler gibi bunun çok yararı oluyor) parlatıcı hiç kullanmam, tuz devamlı kullanırım, prilden şaşmam.

Ne zaman calgon aldımsa bulaşıklarım temizlenmedi, özellikle bulaşık makinesi temizleme deterjanı rezil.

• Fıskiye sökme ve filtre temizleme derdinden kurtulmanız için bulaşık makinesi temizleyicisi kullanmalısınız.
    Calgon konusuna gelince, evime ReckittBenckiser ürünü sokmuyorum artık. Sadece 2TL'ye düşünce Calgon bulaşık makinesi temizleyicisi alıyorum. Kosla, Calgon, Calgonit, Finish, Marc, CillitBang vb.
  • quote:

Fıskiye sökme ve filtre temizleme derdinden kurtulmanız için bulaşık makinesi temizleyicisi kullanmalısınız.
    Calgon konusuna gelince, evime ReckittBenckiser ürünü sokmuyorum artık. Sadece 2TL'ye düşünce Calgon bulaşık makinesi temizleyicisi alıyorum. Kosla, Calgon, Calgonit, Finish, Marc, CillitBang vb.

2 tl ye düşünce banada haber ver
    ok. cep tlf: 0544 237 5778
  • Şok Market'te bir ara 2TL idi. Ancak o kadar da beğenmedim.

Bence Bim'deki Bind Activit makine temizleyicisini alın. Almanya'dan ithal ve sonucu harika. Sıvı şeklinde minik bir şişede satılıyor. Arada getirtiyorlardı sanırım, en son fiyatı 4,45TL gibi bir şeydi.

Benim 2. el aldığım makinem ilk suyunu alıp ısıtma aşamasındaki sularını alamıyordu. Muhtemelen ısı alışveriş blokunda bir tıkanma söz konusuydu. Makineyi sökmeden Bind Activit kullandım ve geçti.

Bunun dışında fıskiye ve filtre temizliğini sık yaptığımdan pek gerek görmüyorum. Senede 1-2 kez anca kullanırım.
  • Kipadadüzenliolarakindirimegirip2TL'yesatılıyor.Tekyapmangerekentakipetmek.Tekrarolumcahaberveririm.
  • quote:

Kipadadüzenliolarakindirimegirip2TL'yesatılıyor.Tekyapmangerekentakipetmek.Tekrarolumcahaberveririm.

teşekkürler
    adana da kipa varmı?
  • Tamamdır, bizim ufaklık boşluk tuşuna dağıtmış klavyenin kusura bakmayın:)
    kipa şubeleriniwww.kipa.com.tr'den öğrenebilirsiniz.
  • kokuyu gidermek için kullanılabilecek en uygun ,en sağlıklı madde "limon tuzu".
    makine boşken içerisine 1 çorba kaşığı toz haline getirilmiş limon tuzu koyup çalıştırmanız yeterli olacaktır.
    limon tuzu dezenfektan olarak hastanelerde de kullanılır . kan ve diğer dokularla iş görülmüş tıbbi aletlerin temizliği vb yapılır.

ek olarak çelik tencere , çaydanlık vb kireçlenen eşyalarınızın kirecini çözmek için de limon tuzunu kullanabilirsiniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Şok Market'te bir ara 2TL idi. Ancak o kadar da beğenmedim.

Bence Bim'deki Bind Activit makine temizleyicisini alın. Almanya'dan ithal ve sonucu harika. Sıvı şeklinde minik bir şişede satılıyor. Arada getirtiyorlardı sanırım, en son fiyatı 4,45TL gibi bir şeydi.

Benim 2. el aldığım makinem ilk suyunu alıp ısıtma aşamasındaki sularını alamıyordu. Muhtemelen ısı alışveriş blokunda bir tıkanma söz konusuydu. Makineyi sökmeden Bind Activit kullandım ve geçti.

Bunun dışında fıskiye ve filtre temizliğini sık yaptığımdan pek gerek görmüyorum. Senede 1-2 kez anca kullanırım.

Selam Candoğan, Bind Activit'i nasıl kullanıyoruz? Üstteki bandı çıkarıp içine mi koyuyoruz? Onu çıkarsak da, kapak üstünde mum gibi bir madde de var. Tam çözemedim. Sanırım, yapışkanı çıkarıp (mumu çıkarmadan) çatal-kaşık sepetine dik yerleştiriliyor.

• Aynen dediğiniz gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Selam Candoğan, Bind Activit'i nasıl kullanıyoruz? Üstteki bandı çıkarıp içine mi koyuyoruz? Onu çıkarsak da, kapak üstünde mum gibi bir madde de var. Tam çözemedim. Sanırım, yapışkanı çıkarıp (mumu çıkarmadan) çatal-kaşık sepetine dik yerleştiriliyor.

dediklerinizi deneyelim bakalım

• ben bımden alıp denedım mukemmel mıs gıbı kokuyor makıne.ama kalmamıstır cok tukenmıs.2,95 tlydı
  • quote:

Aynen dediğiniz gibi

Bu arada bulasık makınesı temızleyıcısını çamasır makınelerınde de denesek sonuc ne olur acaba ??
  • quote:

dün aldım bimden 2,95 tl idi.
  • ben temizliyicileri gerek görmüyorum biraz çamaşır suyu birazda normal el için kullanılan bulaşık deterjanını koyup yoğunda yıkadığım zaman sonuç gayet güzel oluyor ki zaten kireç koku sorunum hiç olmadı en son filtresi tıkanmış temiz yıkamıyordu temizleyince geçti 1 sene temizlemezsek tıkanır tabi
  • Ben de alayım bari, 1,5 yıldır makineyi boş çalıştırmadım
  • quote:

Ben de alayım bari, 1,5 yıldır makineyi boş çalıştırmadım

Bulursanız bana da nereden aldığınızı söyleyin :) Bulamıyorum hiçbir yerde.
  • karaborsaya dustumu acaba bındler .. bımde bıtmıs :) candogan hocam sorum gozunden kactı galıba cevaplarsan sevınırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.