Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık iki aydır siemens 26m882 bulaşık makinemde pril standart tablet kullanmaktayım temizliğine diyecek lafım yok ancak bulaşıklar ıslak çıkıyor ve üstte üçüncü sepetteki çatal bıçak ve kaşıklar üzerinde su lekeleri kalmakta ve iyice mat bir görünümdeydiler..dün şok marketten finish hepsi bir arada 56+42 promosyonlu 19.90 dan aldım bugün yıkama yaptım yıkama sonucunda çatal bıçak ve kaşıklardaki lekeler yoktu ve eskisine nazaran daha parlaktı içinde parlatıcı olduğundan kurutma sonucunu da oldukça iyi buldum, artık finishle yola devam...
  • prilden biz de halen memmun değiliz ama daha bitmedi 4gözle bitmesini bekliyoruz bu arada pril cam eşyaları çiziyor
  • Ne alacağımı şaşırdım ben de.

12 yıl önce Siemens'i ilk aldığımızda Atamatik diye bir deterjan vardı, harika yıkıyordu ama kaldırdılar maalesef.

Pril ve Finish hakkında şikayetler çok ve ben Finish'ten asla memnun değilim.

Acaba eskisi gibi tuz+toz deterjan+sirke kullanımına mı geçsem diye düşünmeye başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Ne alacağımı şaşırdım ben de.

12 yıl önce Siemens'i ilk aldığımızda Atamatik diye bir deterjan vardı, harika yıkıyordu ama kaldırdılar maalesef.

Pril ve Finish hakkında şikayetler çok ve ben Finish'ten asla memnun değilim.

Acaba eskisi gibi tuz+toz deterjan+sirke kullanımına mı geçsem diye düşünmeye başladım.

finish bence çok kaliteli tuz ayarı 2de ve parlatıcı ayarı 1de kullanıyorduk ve her yıkamanın sonucu muhteşemdi bardaklar ilk günki gibi çiziksizdi ama sağolsun pril hepsini halleti bu üstün başarısından dolayı prili kutluyorum şu kutu bitsin bidaha imkan yok pril giremez o makinenin içine

• Pril Perfect + Tuz şeklinde kullanıyoruz. Cam eşyalar iyi çıkıyor.
  • Arkadaşlar parlatıcının son durulama suyuna karıştığı için zararlı olduğunu söyleniyor ancak parlatıcı gözünü doldursam ve ayarını en düşün 1 de kullansam acaba tam olarak ne miktarda karışıyor son durulama suyuna onu cidden merak ediyorum ? Bilenler açıklarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VooDoo

Arkadaşlar parlatıcının son durulama suyuna karıştığı için zararlı olduğunu söyleniyor ancak parlatıcı gözünü doldursam ve ayarını en düşün 1 de kullansam acaba tam olarak ne miktarda karışıyor son durulama suyuna onu cidden merak ediyorum ? Bilenler açıklarsa sevinirim.

Tablet kullanıyorsanız Tuz+Parlatıcı kullanmanıza gerek yok bence.İllada kullanıcam derseniz ayarını 1 de kullanın. Finish Quantumda hiçibirini kullanmayın.Hepsi Birarada tablette kullanmanızı öneririm çünkü eski versiyona göre çok çabuk eridiği için bulaşıklar çok kuru çıkmıyor.
  • finish kullanıyoz. hepsi bi arada olandan. tuz parlatıcı kullanmıyorum. iyi fena değil. bazen ucuzlarsa qunatum alıyorum. fairy de kullandım fena değil. arada bir makineyi boşken yıkıyoruz finisihin eşantiyon yıkama ürünüyle. bi de ben mutlaka koku koyuyorum makineye yoksa biraz durdu mu kirliler kötü kokuyor
  • quantum var diye biten parlatıcıyı doldurmuyordum ama bulaşıklar hafif buğulu gibi çıkıyordu. Finish parlatıcı koydum şimdi süper. Her nekadar hepsibir arada olsada parlatıcı koymak dahaiyi geldi bana. Aydında sular kireçli olduğundandır belki.
  • CALGONİT- (FINISH) firmasının Ürünlerini Kullananlarının Dikkatine... Bir Millet Ancak Bu Kadar Enayi Yerine Konulabilir, Bu Haberi Okuyunuz;

http://gidahareketi.org/Mahkeme-Calgon’un-Satisini-Durdurdu--951-haberi.aspx

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 30 Ağustos 2011; 1:34:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tubul

CALGONİT- (FINISH) firmasının Ürünlerini Kullananlarının Dikkatine... Bir Millet Ancak Bu Kadar Enayi Yerine Konulabilir, Bu Haberi Okuyunuz;

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz

her makada olabilecek bir durum fazla büyütülmüş

• Bende bi test yaptım doğru çıktı 650 gram Calgon aldım ve 500 gramlık bir kaba boşalttım tüm paketi boşalttığımda 500 gramlık kab neredeyse tam dolmuştu yani 100-150 gram eksik çıktı.Durdurulduğu belli zaten 650 gram calgon 8-10 lirayken 5 liraya kadar inmiş.Toz kullanıcağınıza Tablet kullanın derim, olmadı kireci ve makineyi manuek olarak temizleyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Bende bi test yaptım doğru çıktı 650 gram Calgon aldım ve 500 gramlık bir kaba boşalttım tüm paketi boşalttığımda 500 gramlık kab neredeyse tam dolmuştu yani 100-150 gram eksik çıktı.Durdurulduğu belli zaten 650 gram calgon 8-10 lirayken 5 liraya kadar inmiş.Toz kullanıcağınıza Tablet kullanın derim, olmadı kireci ve makineyi manuek olarak temizleyin..

500 gr.lık kap derken? bu kaba boşalttınız ve tarttıktan sonra 500 gr mı çıktı? yoksa 500 ml hacmi olan bir kap mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

CALGONİT- (FINISH) firmasının Ürünlerini Kullananlarının Dikkatine... Bir Millet Ancak Bu Kadar Enayi Yerine Konulabilir, Bu Haberi Okuyunuz;

%40'lara varan üçkağıtçı bu iş için Mahkeme sizin gibi düşünmemiş ve ilgili markanın üretimini durdurma kararı almış

Mahkeme de olayı çok büyütmüş

• quote:

quote:

quote:

%40'lara varan üçkağıtçı bu iş için Mahkeme sizin gibi düşünmemiş ve ilgili markanın üretimini durdurma kararı almış

siz bütün markaların tam üstünde yazdığı kadar mı doldurduğunu sanıyorsunuz kutuyu, gidip başka markalarlada deneyin aynı şeyin olduğunu göreceksiniz ayrıca bir tane kaliteli doğru düzgün marka var onu da çekemeyenler kapattırmak için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar böyle dewam etsin bizim milletimiz 2gün sonra o firma kapanırsa ortalıkta kaliteli bir marka kalmıyacak hem de siz enayi yerine konuluyorsunuz demişsiniz ama gökoş ölçmüş bakın eksik çıkmış evet ama fiyatının da düştüğünü söylemiş bu sizce enayi yerine konmak mı?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 31 Ağustos 2011; 19:54:15 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

siz bütün markaların tam üstünde yazdığı kadar mı doldurduğunu sanıyorsunuz kutuyu, gidip başka markalarlada deneyin aynı şeyin olduğunu göreceksiniz ayrıca bir tane kaliteli doğru düzgün marka var onu da çekemeyenler kapattırmak için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar böyle dewam etsin bizim milletimiz 2gün sonra o firma kapanırsa ortalıkta kaliteli bir marka kalmıyacak hem de siz enayi yerine konuluyorsunuz demişsiniz ama gökoş ölçmüş bakın eksik çıkmış evet ama fiyatının da düştüğünü söylemiş bu sizce enayi yerine konmak mı?????

yorum yapamıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yorum yapamıyorum

yorum beklemiyordum zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Bende bi test yaptım doğru çıktı 650 gram Calgon aldım ve 500 gramlık bir kaba boşalttım tüm paketi boşalttığımda 500 gramlık kab neredeyse tam dolmuştu yani 100-150 gram eksik çıktı.Durdurulduğu belli zaten 650 gram calgon 8-10 lirayken 5 liraya kadar inmiş.Toz kullanıcağınıza Tablet kullanın derim, olmadı kireci ve makineyi manuek olarak temizleyin..

500 gr.lık kap derken? bu kaba boşalttınız ve tarttıktan sonra 500 gr mı çıktı? yoksa 500 ml hacmi olan bir kap mı?

Tarttıktan sonra 500 gr çıktı..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yorum yapamıyorum

yorum beklemiyordum zaten

nereden tutsam elde kalırsın..tartışmak için yaşın müsait değil sayıyor ve geçiyorum.Kendi kendine takıl

• Bu arada calgon , calgoniti üreten firma mahkeme onaylı üçkağıtçıdır
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.