Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.816
Cevap
47
Favori
343.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

derecelerini bilmiyorum ama en kısa programı 20 dakika var bende.plastik kaşıklık çaydanlık vs.kullanıyorum.sensör falan yok bizde sensör biziz :D işimi grüyor ya yeter bana fazla teferrühata geek yok zaten

derecelerini söyleyeyim size
    1.program20dk 35derece
    2.program30dk 35derece
    3.program155dk 50derece+soğuk ön yıkama
    4.program58dk 65derece
    5.program136dk 70derece+50derece ön yıkama

4.programda hepsi bir arada tuşuna bas 1 saat 5 dakikada yıkar. 5.de 1/2 ye bas 2 saat 70 derecede ön yıkamasız yıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

derecelerini bilmiyorum ama en kısa programı 20 dakika var bende.plastik kaşıklık çaydanlık vs.kullanıyorum.sensör falan yok bizde sensör biziz :D işimi grüyor ya yeter bana fazla teferrühata geek yok zaten

derecelerini söyleyeyim size
    1.program20dk 35derece
    2.program30dk 35derece
    3.program155dk 50derece+soğuk ön yıkama
    4.program58dk 65derece
    5.program136dk 70derece+50derece ön yıkama

4.programda hepsi bir arada tuşuna bas 1 saat 5 dakikada yıkar. 5.de 1/2 ye bas 2 saat 70 derecede ön yıkamasız yıkar

hepsi bir arada tuşu?? bizimkinde yok :S
  • nasıl yok :) D 5001 E ise olmaması imkansız.başlatma tuşunun altındaki tuş.hepsi bir arada yazıyor hatta tablet deterjan resmi bile var :)
  • buyur güzel kardeşim senin için ben de yükledim :)

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz
  • quote:

buyur güzel kardeşim senin için ben de yükledim :)

inanamıyorum sizin makine de var ama bizimkinde nasıl olmaz şaşkınlık içindeyim :S
  • model farklılığıdır.belki sizin makinenizden sonraki üretim bu olabilr
  • quote:

model farklılığıdır.belki sizin makinenizden sonraki üretim bu olabilr

doğru olabilir biz 2007de almıştık 4yıl olacak demekki yenilere bu fonksiyonu eklemişler
  • 2009 ağustosta aldım. fark etmez sonuçta işini görüyor
  • quote:

2009 ağustosta aldım. fark etmez sonuçta işini görüyor

yani :) siz ne kadara aldınız ?
  • 1000 lira peşin
  • quote:

1000 lira peşin

900lira 9ay elden taksitle almıştık biz de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 24 Aralık 2010; 22:04:03 >
  • Bugün Quantumdan sonra yeni çıkan Leke Hedefleme Teknolojili Turbo kurutmalı HepsiBirarada aldım kısa programda bile etkiliymiş bende makinede fazla bulaşık yok diye Hafif 50'C+ Turbo fonsiyonuyla makineyi çalıştırdım 55'C'de yaklaşık 1saat sürdü program bittiğinde makine tableti eritmemiş filtrenin orda yapışmış duruyordu nasıl kısa programda bile etkili anlayamadım?Ayrıca makine çok doluyken Yoğun 75'C+Yoğun+Extra kurutma fonksiyonuyla makineyi çalıştırdığımda ön yıkamayı 45'C, ana yıkamayı 80'C, son durulamayıda 85'C de yaptığı için 2 tablet koyuyorum program bittiğinde bardaklarda beyaz noktalar oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Bardak bakım sensörü nasıl bakıyor bardaklara?

Bardak Bakım Sensörü aynı Bosch-Siemens bulaşık makinelerindeki Isı Alışveriş bloğu gibi Hassas-Hafif-İçki Bardakları-Otomatik+Hassas programlarında Hassas Tabakların Bardakların ve Kadehlerin ani ısı değişimine maruz kalarak zarar görmesini engelliyor makine suyu aldıktan hemen sonra yıkamaya ve durulamaya başlamıyor 10dk suyu içinde ısıttıktan sonra yıkamaya-durulamaya başlıyor ayrıca Tuz ve Parlatıcıyı Otomatik olarak ekliyor, Bosch-Siemens bulaşık makineleri hassas programda bile son durulamayı 60'C-65'C de yapıyor, benim makinem 45'C de yapıyor ve haliyle 45'C de bulaşıklar kurumadığı için sıcak Hava Fanlı kurutma yapıyor ilk önce dışarıdan aldığı havayı ısıtıp bulaşıklara veriyor daha sonra ise bulaşıkları soğutmak için içerideki havayı dışarı veriyor böylece program biter bitmez kapak açılınca hem bulaşıklar soğuk oluyor hemde dışarı ısı ve buhar çıkmıyor tek kötü tarafı benim makinem ankastre olduğu için içerideki havayı dışarı verdiğinden dolaplara zarar vermesinden korkuyorum.Çünkü Kısa programda Turbo fonksiyonu devrede olunca normalde 50dk olan program 25dk ya indiği için kurutma yapmıyor program bitincede makine kapıyı kendisi aralıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Bardak Bakım Sensörü aynı Bosch-Siemens bulaşık makinelerindeki Isı Alışveriş bloğu gibi Hassas-Hafif-İçki Bardakları-Otomatik+Hassas programlarında Hassas Tabakların Bardakların ve Kadehlerin ani ısı değişimine maruz kalarak zarar görmesini engelliyor makine suyu aldıktan hemen sonra yıkamaya ve durulamaya başlamıyor 10dk suyu içinde ısıttıktan sonra yıkamaya-durulamaya başlıyor ayrıca Tuz ve Parlatıcıyı Otomatik olarak ekliyor, Bosch-Siemens bulaşık makineleri hassas programda bile son durulamayı 60'C-65'C de yapıyor, benim makinem 45'C de yapıyor ve haliyle 45'C de bulaşıklar kurumadığı için sıcak Hava Fanlı kurutma yapıyor ilk önce dışarıdan aldığı havayı ısıtıp bulaşıklara veriyor daha sonra ise bulaşıkları soğutmak için içerideki havayı dışarı veriyor böylece program biter bitmez kapak açılınca hem bulaşıklar soğuk oluyor hemde dışarı ısı ve buhar çıkmıyor tek kötü tarafı benim makinem ankastre olduğu için içerideki havayı dışarı verdiğinden dolaplara zarar vermesinden korkuyorum.Çünkü Kısa programda Turbo fonksiyonu devrede olunca normalde 50dk olan program 25dk ya indiği için kurutma yapmıyor program bitincede makine kapıyı kendisi aralıyor..

kısacası mutfağınızda bulaşık makinesi değil,uzay mekiği var :) benim kanımca içki bardakları vs.programlar haddinden fazla gereksizatarsınız 50 dereceye gaayet güzel yıkar :) ben makine bakarken ilk önce 9 programlı alacaktım. menüsüne bakınca hassas,gece,biberon yıkama vs bi dünya gereksiz program görünce direk vazgeçtim.5 programlı aldım ama bu bile bana fazla sadece 1 program kullanıyorum.tabi tüketici sizsiniz verdiğiniz karara birşey diyemem :)
  • quote:

quote:

quote:

kısacası mutfağınızda bulaşık makinesi değil,uzay mekiği var :) benim kanımca içki bardakları vs.programlar haddinden fazla gereksizatarsınız 50 dereceye gaayet güzel yıkar :) ben makine bakarken ilk önce 9 programlı alacaktım. menüsüne bakınca hassas,gece,biberon yıkama vs bi dünya gereksiz program görünce direk vazgeçtim.5 programlı aldım ama bu bile bana fazla sadece 1 program kullanıyorum.tabi tüketici sizsiniz verdiğiniz karara birşey diyemem :)

Benim makinemde 17 programlı ancak en fazla 5-6 programını çok kullanıyorum diğerlerini sadece arada bir deneme amaçlı kullanıyorum ben alırken programlarından çok dış görünüşüne ve fonksiyonerliğine dikkat ettim..
  • benim de ilk alırken sipariş verdiğim model buydu.bende bunun dış görünüşüne baktım ilk önce.daha sonra katalogdan bakınca çok gereksiz teferrühatlı programlar olduğunu görünce gidip siparişi değiştirdim bunun 5 programlısını aldım.
  • bu model

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benim makinemde 17 programlı ancak en fazla 5-6 programını çok kullanıyorum diğerlerini sadece arada bir deneme amaçlı kullanıyorum ben alırken programlarından çok dış görünüşüne ve fonksiyonerliğine dikkat ettim..

anladık gökoş senin makinen harika dünyada tek senin makinen çok programlı senin makinende barda bakım sensör var senin makinen MİELE senin makinen fanlı kurutmalı senin makinen yıkamayı 85derecede yapıyor senin makinen ankastre senin makinen durulamayı 45derecede yapıyor ama her nedense senin o harika ötesi olan makinen alt tarafı bi tableti 1saatte eritememiş bizim 20dakikalık programda bile eriyor tablet veya kapsül nasıl oluyor da senin o her özelliğe sahip olan makinen o kapsülü eritmeyi başaramadı şaştım açıkcası ayrıca foroumun başlığının ne olduğunu unuttunuz galiba hatırlatalaım ozaman bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz 55derecede 1saatte bir kapsül deterjanı eritemiyorsa eğer bir makine isterse sınırsız programlı olsun ben onu yine almam
  • Babam geçenlerde 1,2 litrelik Calgonit 2'si bir arada jel almış. Daha kullanmadık, acaba nasıl sonuç verecek
  • Konuyu hortlatıyorum artık yorum yapabilecek kadar kullandım Pril 7'yi. Daha önceden dediğim gibi 2 yıla yakın finish hepsi bir arada kullandım. 8-10 kere tableti almadı makine. Ara sırada normal dizmeme rağmen tabaklar (ve musluk altında duşlamamıza rağmen) iyi yıkanmadı. Şimdi ise yaklaşık 1 aydır herhangi bir sıkıntı yok Pril 7 de. Bir daha ki sefere de denemek için Pril Perfect alacağım. Ama muhtemelen artık finish ya da eski üçkağıtçılık vakasına karışan adıyla calgonit kullanmayacağım. Kadınlar K....bü sitesindeki finishi bırakıp prile geçip daha memnun olan bayanların pekte haksız olmadığını şimdi daha iyi anladım.
    Sonuç itibariyle 10 üzerinden değerlendirme yaparsam
    Pril ....... 10/9
    Finish ... 10/7,5
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.