Şimdi Ara

BUJİNKAN BUDO TAİJUTSU (TÜRK OKÇULUĞU SEMİNERİ YAPILDI) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
49.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen dediğiniz gibi refleksleşme oluyor vücutta. Düşünecek vaktiniz zaten yoktur dövüşürken
  • quote:

Orjinalden alıntı: naghleth

Ercan hocam ile aynı yaştaymışız. Bizim zamanımızda çokça karate karete kung fu filmi vardı. Oradaki hareketleri kardeşimle birbirimizin üzerinde denerdik. Özellikle savunmalardaki kilitleme tekniklerine hayrandım.

Neyse girizgahtan sonra sormak istediğim, gerçek hayatta gerçekten bu hareketleri yapmak mümkün mü? Yani ani bir hareketle üzerinize saldıran birisine anında taktik geliştirme çok çalışmayla gelişen bir şey mi? Yani bir süre sonra bu hareketler refleks olarak kendiliğinden mi oluyor?
    Bu teknikleri hiç gerçek hayatta kullanan oldu mu?

UzmanTv diye bir sitede Sn Ercan hocam ninjutsu konusunda çok güzel bilgiler vermiş. Kendisine de buradan saygılar sunarım.

Arkadaşların söylediği gibi, belli bir süreden sonra refkleks haline geliyor teknikler, teknikleri uygulama aşamasında zaten eller ve kollarıız otomatik olarak, rakibin vücut hareketine, duruşuna göre şekilleniyor. Henüz deneme şansım olmadı dışarıda, zaten dojo da uygulama yaparken kilitleme vs.. gibi tekniklerin ne kadar tehlikeli olabileceği belli oluyor.

Arkdaşlar buyrun gelin bir kaç ders seyredin, ismim serkan, dojo ya gelince ismimi söyleyin ve seyredin dersleri.

• Cevaplar için teşekkür ederim.

5 yaşında kızım var. Her ne kadar annesi pek sıcak bakmasa da kafamda bir uzak doğu sporu ile ilgili eğitim alması var. Aikido'yu düşünüyordum, vuruş vs olmadığı için ama ninjutsu da çok cazip geliyor. En azından her türlü tekniği öğrenmiş olur.
    Bu konuda bir şeyler önerebilir misiniz? Ninjutsu o yaşta tehlikelidir, aikido ile başlasın gibi. Ya da çalıştığınız yerde belki çocuklar vardır, yaptıkları hareketler kendileri için sakatlanma yaratabilecek hareketler mi, vuruş vs var mı?
    Bir de ninjutsu videoları seyretmek isteyen arkadaşlar içinwww.dailymotion.com ya dawww.metacafe.com'u önerebilirim

• quote:

Orjinalden alıntı: naghleth

Cevaplar için teşekkür ederim.

5 yaşında kızım var. Her ne kadar annesi pek sıcak bakmasa da kafamda bir uzak doğu sporu ile ilgili eğitim alması var. Aikido'yu düşünüyordum, vuruş vs olmadığı için ama ninjutsu da çok cazip geliyor. En azından her türlü tekniği öğrenmiş olur.
    Bu konuda bir şeyler önerebilir misiniz? Ninjutsu o yaşta tehlikelidir, aikido ile başlasın gibi. Ya da çalıştığınız yerde belki çocuklar vardır, yaptıkları hareketler kendileri için sakatlanma yaratabilecek hareketler mi, vuruş vs var mı?
    Bir de ninjutsu videoları seyretmek isteyen arkadaşlar içinwww.dailymotion.com ya dawww.metacafe.com'u önerebilirim

Bu konuda ismimi vererek ercan hocaya mail atyabilrisin. Soruna en iyi cevabı verecek kişi odur.

• quote:

Orjinalden alıntı: mobilecom

http://groups.google.com.tr/group/bujnkan-turkiye?hl=tr

Arkadaşlar Google da bir grup oluşturduk isteyenler girip üye olabilirsiniz.

Arkadaşlar, dh forum üzerinden üye olanlar, lütfen buraya üye olunan nick ve mail adresinizi yazarsanız, üye siliminde sorun yaşamassınız.
  • Ankara'daki dojo hakkında bilgiyi nereden bulabilirim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ata

Ankara'daki dojo hakkında bilgiyi nereden bulabilirim?

Sanırım daha kurulmadı planlanma ve toplanma aşamasında
  • quote:

Ankara'daki dojo hakkında bilgiyi nereden bulabilirim?

Ankarada seminer olacak, ercanb hocaya mail atınız.
  • Talep edilen ücret benim için fazla.Yurt dışında haftada 4 saat olmak üzere yıllık istenen ücret 290€(Honbu Dojo'nun lisansı ve kişisel sigorta dahil).Söz konusu yer ise haftada 3 gün(kaç saat ediyor bilmiyorum) olmak üzere aylık 200YTL(Yuvarlak hesap 100€) istiyor.
  • quote:

Talep edilen ücret benim için fazla.Yurt dışında haftada 4 saat olmak üzere yıllık istenen ücret 290€(Honbu Dojo'nun lisansı ve kişisel sigorta dahil).Söz konusu yer ise haftada 3 gün(kaç saat ediyor bilmiyorum) olmak üzere aylık 200YTL(Yuvarlak hesap 100€) istiyor.

4,5 saat oluyor haftada, sadece lisans ve kişisel sigorta yok. Daha 2 ay oldu 200 ytl olalı 2 sendir,150 ytl idi.Malum zaman şartları.
  • Benim İstanbula gelme işim yattı malum siyasi olaylardan sonra .Ankarada ki seminer nerde? ve saat kaçta olacak? Ercan Şarbat ile enazından tanışma fırsatı bulurum ve sanırım burada kursa gidersem gidebileceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: kartopu2

Benim İstanbula gelme işim yattı malum siyasi olaylardan sonra .Ankarada ki seminer nerde? ve saat kaçta olacak? Ercan Şarbat ile enazından tanışma fırsatı bulurum ve sanırım burada kursa gidersem gidebileceğim

6 aralıkta,siteden ulaşabilirsin.
  • slm sitede Ankara seminer zamanı ve tarihi yazmıyor acaba seminer mi ertelendi? eğer erteleme yoksa saat ve yeri söylerseniz sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: nickimi değiştirdim

ayrıntılı videolar var mı izleyebiliceğimiz

http://www.uzmantv.com/konu/ninjutsu-dovus-sanati
  • Seminer ertelendi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Kubidik

Aylık ücret ne kadar ?

Neyin?
  • selam arkadaslar fransada yasayan gurbetciyim ninjutsu calismaktayim arkadaslardan birisi avrupadaki dojo ucretlerinden bahsetmis 290euro felan demis!! okadar ucuz oldugunu zannetmiyorum dogrusu bende lisans ve sigorta dahil+15e kaydolma ucreti olarak toplam 390euro yillik oduyorum. ustelik haftada 4 saat ikigun yani ercan hocanin dojosunun kurs fiyati turkiye ve istanbul sartalrinda cok fazla bi miktar degil bence! ustelik bir gun fazla!
    yasdigim yerde de savas sanatlari kurs fiyatlarinin enucuzu ninjutsu! ninjutsuyla tanismadan once goshindo karate dojosuna gitmistim yillik 600e istiyorlardi! iyikide nin jutsu ogrenmeye baslamisim parasi icindegil baslayinca cok sevdim bu savas sanatini
  • herkese selamlar. ben ve bi arkadaşım da bu savaş sanatına çok merak saldık. fakat en az 2 yıl sonra başlama imkanımız olacak. malum öss.yalnız sizlere 2 sorum olacak
    1 ) erenköydeki dojo ya gelip birkaç dersiniz izleyebilir miyiz. yani canlı seyrederek biraz daha fikir sahibi olmak için
    2 ) bi de ercan hocanın yeni bir kitabı çıkmış ( ninja ve gölge sanatı ) o kitabı nerede bulabilirim veya bildiğiniz bir yer var mı
    şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar Bujinkan Budo Taijutsu çalışmaları Ercan Şarbat Sensei yönetiminde, Haftanın 5 günü çalışılmaktadır.

Ücretler: Aylık olarak haftada 3 günden toplamda 12 gün 200 tl dir. Eğer 5 gün gelmek isterseniz 250 tl dir.
    Aslında, 250 tl 4 gün ücreti olup, sevgili senseimizin insiyatifi doğrultusunda, budo yolunda ilerleyen arkadaşları teşvik amaçlı, 1 günden ayda 4 günlük eğitim ücretsizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 25 Şubat 2009; 14:20:13 >
  • Merhaba arkadaşlar,

Nisan 10-11-12 2009 YUKANNA KOKORO 6 SEMİNERİ
    MATS HJELM ŞİHAN (JUDAN KUGYO) SENSEI tarafından dojomuzda yapılacaktır, ilgilenenler Ücret ve seminer saatleri için Ercan Şarbat SENSEI'ye ulaşabilirsiniz.

http://www.kesshi.com/seminars.php Mats senseinin sitesi sol tarafta seminer yerlerinde bilgi bulunmakta.

Mats Sensei hakkındahttp://www.kesshi.com/kabuto.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 14 Şubat 2009; 1:26:02 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.