Şimdi Ara

bugün işlemci alacağım acill e8400mü amd6400+ mı???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugun ya am2 6400+ ya da e8400 alacağım buna göre anakartlarda platinum 790fx veya p35 platinum combo olacak yanında zotac 8800gt amp ve ocz reaper 800mhz alacağım işlemci tercihine karar veremedim genellikle oyun için kullanıcağım bir sorumda tagan 420w bu sistemi kaldırır mı teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onderion -- 29 Şubat 2008; 15:16:01 >

• p35 anakart al E8400 oyun için en iyi işlemci o.c ile 4.3 ghz ye çıkabiliyor
    güç kaynağına gelince taganlar kaliteli ama pahalı oluyor lc power 550 wat alın bence 80 ytl hemde çok kalityeli bi ürün
    ekran kartını da 9600gt öneririm 8800gt den daha ucuz ve hemen hemen aynı performansı veriyor
    ramler iyi seçim
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

p35 anakart al E8400 oyun için en iyi işlemci o.c ile 4.3 ghz ye çıkabiliyor
    güç kaynağına gelince taganlar kaliteli ama pahalı oluyor lc power 550 wat alın bence 80 ytl hemde çok kalityeli bi ürün
    ekran kartını da 9600gt öneririm 8800gt den daha ucuz ve hemen hemen aynı performansı veriyor
    ramler iyi seçim

bir yerde yanlış yazmışım psu almayacağım sum zaten tagan 420w ilk cevapta düzeltmem iyi oldu sanırım
  • psu kaldırır 420 wat yeterli bu sisteme ama ucu ucuna
  • quote:

ramler iyi seçim

sağol hocamda uzun yıllardır intel kullanıyorum bir sonraki sistemde amdye geçicem diye düşünüyordum o/c yapmadım hiç, o kadar de ilgilenmiyorum o yüzden kararsız kaldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: onderion

quote:

ramler iyi seçim

sağol hocamda uzun yıllardır intel kullanıyorum bir sonraki sistemde amdye geçicem diye düşünüyordum o/c yapmadım hiç, o kadar de ilgilenmiyorum o yüzden kararsız kaldım

OC yapıp yapmamanız önemli değilki. Oc sizde e8400 6400+ dan çok çok daha iyi bir işlemcidir. 6400 işlmecisi default hızlarda e6750 işlemcisine yakın yani e8200 işlemcisine benzer başarım göstermektedir. Ama işin içine birazcık oc girince bırakın x2 6400+ işlemcisini phenom 4 çekirdekliler bile e8400 kadar iyi değiller.

• quote:

ramler iyi seçim

Pegasusarda 2x 1 GB Kingston DDR2/800 MHz PC6400 alacağım. Sence ram'ler nasıl? İyi seçimmi? OCZ'lerden daha ucuzdur kesin. Bana birisi dandik ram'ler demişti. En çok istediğim Vista Ultimate'i ''jet'' gibi kullanmak. Seçtiğim RAM bir sorun teşkil edermi? Hız konusunda..

Birde benim şöyle bir sorum var. E8400'ü overclock'layınca ram ler de etkilenirmi? Yani işlemci normal hızından aşırı hızda çalıştığında ram'ler de ısınır mı? (RAM'lerle oynamadığım halde) Ben oc den anlamam ve çok korkarım Ama görüyorum ki herkes oc yapıyor. Bende yavaş yavaş bu işlere girişeyim diyorum ama... Milletin imzasında bir tane overclock'suz işlemci görmedim yahu

• 8400 ve 6400, alâkasız işlemciler.
  • Bu sistem 420 watt çekmez merak etme.
  • @ozan301 kıngston ramleri hiç sevmem tavsiyede etmem 120 ytl ye ocz reaper alın daha iyi bi seçim olur
    2. soruna gelince işlemciye o.c yapmak için (yüksek hızlara çıkmak istiyosan) ramlerede o.c yapmak zorundasın fsb:ram oranını tutdura bilmek için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeGaSuS@01 -- 29 Şubat 2008; 18:09:18 >
  • işlemci e8200,anakart gigabyte p35 ds3r rev2.1
  • quote:

@ozan301 kıngston ramleri hiç sevmem tavsiyede etmem 120 ytl ye ocz reaper alın daha iyi bi seçim olur
    2. soruna gelince işlemciye o.c yapmak için (yüksek hızlara çıkmak istiyosan) ramlerede o.c yapmak zorundasın fsb:ram oranını tutdura bilmek için

Teşekkürler. E8400 almayı düşünüyorum. Diyelim bu dediğim kingston ram'lerden aldım. 3.2 ye çıkarsam stock fanla bişey olurmu? Ram'lerle bir sorun yaşarmıyım?
    Desene ram'de soğutuculu olmalı. Soğutuculu RAM'ler de pahalı.
  • son anda iş yerinde mesaiye kalınca kadıköye gidemedim ve bugün alacağım dememe rağmen alamadım ama sanırım kararım e8400 olacak :D artık yarına kaldı napalım anakartta sli da olsa iyi olurdu ama çok ilerde belki yaparım demek için anakartın diğer özelliklerinden vazgeçemeyeceğim
  • arkadaşlar tercihimi e8400den yana kullandım ve gidip e8400 işlemci msi p35 platinum combo zotac 8800gt amp ve ocz reaper ramimi aldım teşekkürler herkese
  • quote:

Orjinalden alıntı: onderion

arkadaşlar tercihimi e8400den yana kullandım ve gidip e8400 işlemci msi p35 platinum combo zotac 8800gt amp ve ocz reaper ramimi aldım teşekkürler herkese

benim önerim şu olurdu:

1-e8400
    2-msi p35 platinum düz
    3-MSi nx9600
    4-2gb ocz reaper ram

F/P açısından önerbileceğim en iyi bileşenler
  • e 8400 ve 8800 gt kesinlikle tavsiye ederim anakart olarak gigabyte p35 çipsetli bir anakart son olarak da güç kaynağı min. 500 W gerçek olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.