Şimdi Ara

Bug Bounty'e Giriş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bug bounty hakkında bir şeyler yapmak istiyorum biraz python bilgim var ancak maalesef türkçe kaynaklar bu konuda yetersiz o yüzden tam olarak nereden başlamam gerektiğini bilemedim ingilizcem iyi genelde çoğu şeyi anlıyorum ancak tam olarak hangi seviyede olduğumdan haberdar değilim.

Benim aklımda olan adımlar şunlar

1.Python'u tam olarak öğrenmek(udemyden 1 2 kurs ile çalışmayı düşünüyorum)

2.Hackerone'ın Web Hacking 101 kitabını okumak ( ingilizcemin yetip yetmeyeceğinden emin değilim çeviriden yardım alarak uzunda sürse bitiririm diye düşünüyorum boş vaktim çok şu an sonuçta)

Her türlü öneriye açığım dediğim gibi konu hakkında benim de müthiş bilgim yok.

• Öncelikle çabanız için tebrik ediyor, başarılar diliyorum
    Ben bu alanda çalışmayan, hobi olarak uğraşmış biri olarak bir kaç şey söylemek istedim. Umarım yanlış anlamazsınız.

Madem yeterince boş vaktiniz var, benim ilk önerim ingilizcenizi geliştirmek olsun. Bu konu sıklıkla tartışılan "yazılıma nerden başlamalıyım" konularında konuşulan şeydir.
    Eğer yukarıdaki maddeyi önemsemediyseniz ya da bana bug bounty ile ilgili bilgi ver diyorsanız size bu alanda uğraşan, çokca da ekmeğini yiyen bir arkadaşımın önerisini ileteceğim.
    Ağ temellerini, web temellerini ya da bir yazılım temelini bilmeden bu iş biraz zor. Evet otomatik araçlarla ya da hazır yazılımları kullanarak belki bir yere kadar ilerleyebilirsin ancak işleyişi bilmeden gerisi gelmeyecektir.

Son olarak; eğer isterseniz, benim takip ettiğim, bu alanda çalışan/çalışmış bir kaç kişinin blog/kanal vs. önerebilirim.

İyi çalışmalar

• episkey kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ^^

Dediğim gibi bu işe yeni gireceğim için her türlü öneriye açığım bundan ötürü söylediğiniz her şeye çok dikkat edeceğim.

Önerileriniz içinde özelden bir mesaj yolladım gerçekten şu sıralar önerilere ihtiyacım var :)
  • Türkiye'de yazılım sıfır. Türkçe kaynak bulamamanız normal.

En son macOS / iOS Safari tarayıcı üzerinden webcam'e erişim sağlayan yöntem vardı.

https://www.ryanpickren.com/webcam-hacking

Burada İng anlatmış fakat açıklayıcı 'comprehensive' denilen şekilde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.