Şimdi Ara

BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ? (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
483
Cevap
16
Favori
105.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ucgun33

arkadaşlar,komşuma cosa kablosuz oda termostadı aldık.komşumun kombisi buderus gb072.akşam bağlamaya çalıştım ön kapağı bir türlü açamadım.ön kapak bu modelde nasıl açılıyor ve nereye bağlantı yapılıyor.başkasının olduğu için pek kurcalamak da istemedim.benim kombim bosch condens 2500 ,sökmesi ve termostat bağlantısı gayet basit..gb072 için video yazı vs de bulamadım.bana yardımcı olabilir misiniz.

Halletttiniz mi arkadasim.olmadi ise ben bakayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık 2,5 yıldır GB062 modelini kullanıyorum. Evimde yerden ısıtma tesisatı bulunmaktadır. Kombiden memnunum ve şimdiye kadar herhangi bir sıkıntısı olmadı, çok şükür. Garanti uzatma durumunu araştırdım.

Ek Garanti: (Her yıl için ücretsiz 1 bakım)
    1 Yıl İçin= tam hatırlamıyorum ama 220 TL gibi
    2 Yıl İçin= 380 TL
    4 Yıl İçin= 920 TL

Eğer mantıklı gelirse 4 yıllık yaptırmayı düşünüyorum. Sizce bu şartlarda garanti uzatımı mantıklı mıdır? Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var...
  • 3 bakım yaptırdım halen patlama yaparak çalışıyor ilginç olan bakımdan sonra 1 ay güzel devam ediyor sonra kombi ateşleme yaptıkça patlama yapıyor sonra yanmaya devam ediyor sorunuma çare yok

• Kombi ustaları bir fikir versin lütfen

• Patlama için geldiler ve gaz ayarı fazla açık olduğu için patlama yapıyor denildi yazıldı gidildi fakat yine patlama yapıyor ve zinlama şeklinde bir ses çıktı ara ara oda başladı

Kombinin fiyatı 6000 TL marka Buderus en iyi buymuş garantisi bitmesine 1 ay kaldı son hali patlıyor ve zinliyor benim tecrübemizle bu siz değerlendirin

Yine başladı zinlamaya offf yine arayalım servisi

• Müşteri hizmetleri aradım değişim yapmalarını istedim

• Adamlar degisimi kabul etmediler ben halen patlamalı kombi ile devam ediyorum iki kez sevis geldi ikisinde de çözüm yok bir türlü yapamadılar pazartesi yine gelecekler bu sefer tecrübeli bir usta istedim bakalım ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: jasigov

Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık 2,5 yıldır GB062 modelini kullanıyorum. Evimde yerden ısıtma tesisatı bulunmaktadır. Kombiden memnunum ve şimdiye kadar herhangi bir sıkıntısı olmadı, çok şükür. Garanti uzatma durumunu araştırdım.

2 Yıl İçin= 380 TL
    4 Yıl İçin= 920 TL

Eğer mantıklı gelirse 4 yıllık yaptırmayı düşünüyorum. Sizce bu şartlarda garanti uzatımı mantıklı mıdır? Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var...
    Niye 4 yıl 920 TL çok fazla4 yıl 700 TL olsa kabul et derim. 2 yıl 380 TL çarp 2 e sonuç 760 TL eder.

2 yıl tercih mantıklı burada

• quote:

Orijinalden alıntı: jasigov

Merhaba arkadaşlar,

2 Yıl İçin= 380 TL
    4 Yıl İçin= 920 TL

Niye 4 yıl 920 TL çok fazla4 yıl 700 TL olsa kabul et derim. 2 yıl 380 TL çarp 2 e sonuç 760 TL eder.

2 yıl tercih mantıklı burada

• 5 gündür kombide patlama sesi duymadım benim için sevindirici ustanın yanında sustu halen sesiz

Kombi su an 34 derecede çalışıyor 24 saat de 5 M3 doğalgaz gidiyor

Ev 130 m2 son kat çatılı ve yalıtımlı

8 m ECA radyatör var

Şu an memnunum sonrası için yine yazarız

Korkudan garanti 2 yıl daha uzatmayı düşünüyorum

• sabanoz S kullanıcısına yanıt
    34 derecede 24 saat çalışmayla 5 m3 doğalgaz hangi şehirde(hangi dış ortam sıcaklığında) kaç derece oda sıcaklığında gidiyor.
  • HasDasOto H kullanıcısına yanıt
    Şehir Trabzon gündüzleri 12 15 derce

Akşamları 5 6 derce

Alt kat soba yakarsa 1 derece artıyor ortalama

22 23 24 derce arası evin sıcaklığı

22 derece ve altı bizim için soğuk

Son kat yalıtım var

• santoryo S kullanıcısına yanıt
    Çift eşanjörleri olanlarda iki tane dönemi yanıyor içerde. Yok öyle birşey. Sıcak suyu ısıtırken kombi 3 yollu vana peteklerin yolunu kapatır. Uzun süre sıcak su kullanırsan da normaldir soğuması.
    Bende GB022 var kablosuz oda termostatik var bazen mutfak ve oturma alanı bitisin olduğundan mutfakta yemek filan pistini ocak ısısından dolayı ortam biraz ısınıyor kombi söner bekler. Böyledir bu.
    Kalorifer suyu öyle 10dk da da soğutmaz tabiki. 40dk banyoda kalırsanız tabiki o zaman bayağı soğur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sabanoz S kullanıcısına yanıt
    Garantini bitirmeye çalışıyorlar. Sonra değişim için nasılsa yerleştiririz derdindeler. Ben daha arçelik dışında müşteriyi düşünen firma görmedim. Hele izmit arçelik yetkilidi mirkelam servisi 10 numara 20 yıldız.

• Augias kullanıcısına yanıt
    Banyo suyunu destekler. Petekleri değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: maslan41

Garantini bitirmeye çalışıyorlar. Sonra değişim için nasılsa yerleştiririz derdindeler. Ben daha arçelik dışında müşteriyi düşünen firma görmedim. Hele izmit arçelik yetkilidi mirkelam servisi 10 numara 20 yıldız.
    Garanti uzatmak için aradım sizi sıraya alıyoruz dediler halen aramadilar 22 Aralık son bakalım ne olacak

Dediğin doğru Arçelik servis korkmadan ara gelsin çok büyük rakamlar çıkartmaz sana

Ablam 1200 TL Bosch çamaşır makinası almıştı 5 yıl oldu şimdiye kadar 1000 TL yakın parça parası ödedi

• Kombi ne kadar çok yoğuşma yaparsa veriminde o kadar çok mu olur?

Evin altında Bosch condens 2000 var kombi sürekli buhar atıyor çok güzel yoğuşma yapıyor çünkü yaptığı yoğuşma sokağa dökülüyor görüyorum

Bizimki ise 35 derecede çok az yoğuşma yapıyor

• Gb072 bu ay ortalama 37 derecede yaktım günlük 7 m küp doğalgaz harcadı
    Şimdilik bir sıkıntıya yok garanti uzattım ne olur olmaz
    Kademeli dereceyi indirdigim de 35 derecede 5 m küp doğalgaz harcadı

• Üstad lar selamlar.
    Kombi ve tesisatı konusunda Buderus Gb062 ve GB072 forumlarında tüm yazılarınızı ve yazılanları okudum. Ben GB072 ERP alma hususunda kararımı ve siparişimi verdim. Dairem güneş ısısı suyu kullanıyor. Bununla ilgili "Bosch Solar Kiti" yetkili servisler ve müşteri hizmetleri dahil aramadık kimse bırakmamama rağmen bir türlü bulamadım. Adamlara ben tarif ediyorum nasıl bir şey olduğunu. Tesisat hizmetini alan firmadaki arkadaşa sordurdum. En son Bosch kombilerle ilgili tüm kurslara gitmiş mühendisi buldu. O da ben duydum ama hiç görmedim, böyle müşteri binde bir çıkar demiş. Kendi kombi konusunda danıştığım arkadaşım da bulamadı ürünü. Şimdi üste para GB072 sipariş etmekle hata mı ettim diye düşünüyorum.
    Bir de Gb062 vs Gb062 konusunda son yorumunuzu alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nephelin -- 7 Mayıs 2019; 1:30:50 >
  • Öncelikle güzel bir kombi aldınız emin olun fakat ben bu kombiyi 2500 TL 2015 yılında o dönemde bu fiyata güzel bir kombi idi ama şimdi almak istesem Ariston altea siyah olan kombiyi tercih ederdim. ERP si güzel

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.