Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • disintegration hocam osmaniye kadirli bölgesinde 163 mtk 4+1 ara kat yeni yalıtımlı binada kaynanam için kombi arayışım var makul ama üzmeyecek model teklifleriniz ne olur acaba. İlginize şimdiden teşekkürler.
  • cawrash C kullanıcısına yanıt
    ev net kaç m2 yani balkon gibi ısıtılmayacak alanlar çıktığında net kaç m2 kalıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    140 ila 150 arası hocam
  • cawrash C kullanıcısına yanıt
    ev büyük 28-30kW cihaz lazım
    28kW baymak duo tec
    30kW airfel digifel premix (siyah kasa)
    30kW eca confeo premix
    28kW warmhaus priwa
    30kW eca proteus premix

çok teşekkkürler hocam.
  • bişey değil
  • @desintegration
    mrb;
    1-2 güne kombi alımı yapıcam evim 150m kare buderus markası ilgimi çekti siz ne önerirsiniz marka ve model olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Hocam benim de bir yakınıma yeni modülasyonlu pompalı gb062 taktırdık sesini duyunca şok oldum. Baca fanı ayrı sesli, pompası ayrı sesli. Bizim evdekinin çalıştığı bile belli olmuyorken yakınımdakinin sesi bütün evden duyuluyor ve çok rahatsız edici geldi bana. Üstelik abartmıyorum mutfağın kapısı kapalıyken bile antreden rahatça duyulabiliyor sesi. Enerji etiketinde de 47db yazıyor.

Montaj kılavuzlarında da bu fark görünüyor.

Merhaba,

Bir yakınım için kombi araştırıyorum. Aklıma takılan sorular var. Demirdöküm nitromix P24'ü gürültülü olması nedeniyle elemiştim. Buderus GB062 ve Bosch 2500'ün aynı model olduğu söyleniyor. Ama 2500 çok sessiz denirken 062'nin gürültüsünden şikayetçi olunuyor. Bosch 2500, 062 den daha mı sessiz,ne dersiniz ?

Buderus ve Bosch çift eşanjörlü, demirdöküm tek eşanjörlü, çift olması daha iyidir sanıyorum ?

Demirdöküm eşanjörü çelik, diğer iki markanınki Alüminyum-Silisyum alaşımlı. Bunlardan hangisi daha iyidir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: a-y-k-u-t

@desintegration
    mrb;
    1-2 güne kombi alımı yapıcam evim 150m kare buderus markası ilgimi çekti siz ne önerirsiniz marka ve model olarak
    balkon gibi ısıtılmayacak yerler çıktığında. duvardan duvara ölçümde ev net kaç m2 kalıyor? hangi şehirdesiniz? montaj hariç kombi için bütçeniz ne kadar?
  • Salihx S kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2500 ve buderus gb62 aynı kombidir. üretici fark olsun diye gb62 nin sıcak su gücünü 30kW'a çıkarttı
    gürültü olayı göreceli bir konu laboratuar ortamında yapılan testlerde hepsi sessiz sınıfına giriyor
    çevremde gözlemlediğim gb62'ler çok sessizdi.
    zaten bosch ve buderus kombiler genel olarak hepsi sessiz sınıfına girer bu şekilde üretilmiştir

nitromix'te çift eşanjörlüdür. çelik paslanmaz eşanjör ve alüminyum-silisyum eşanjörler, korozyona ve sert kireçli sulara karşı en dayanıklı eşanjörlerdir
    buderus gb62 ve condens 2500'deki eşanjörler, buderus'un ürettiği patentini aldığı silindirik tasarımlı dayanıklı ürünlerdir. kağıt üstünde silindirik eşanjörler belki bir tık daha dayanıklı diyebiliriz ama uygulamada çok fark olmaz
    buderus silindirik eşanjörler avrupada yıllarca kullanılmış ve kendisini kanıtlamış eşanjörlerdir

buderus ve bosch yeni modeller çıktı buderus gb22i ve bosch condens 2200, mesela bu kombilerde aynı kombilerdir
    fark olsun diye buderus'un sıcak su gücünü 26kW bosch'u 25kW olarak ayarlamışlar
    modülasyon aralıkları 1/5 yani aynıdır ve sessiz cihazlardır tasarımları da yenidir biraz daha küçük ve lcd ekranları görsel açıdan daha iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 5 Ekim 2019; 13:14:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

balkon gibi ısıtılmayacak yerler çıktığında. duvardan duvara ölçümde ev net kaç m2 kalıyor? hangi şehirdesiniz? montaj hariç kombi için bütçeniz ne kadar?

Alıntıları Göster
    balkonlar çıkınca 140 m2 gibi çıkar sakarya da oturuyorum ve evde dış cephe yok bütçe olarak 5-6 bin gibi sadece kombiye ayırabilirim
  • a-y-k-u-t kullanıcısına yanıt
    diğer konuya yazdım
    Pardon

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Merhaba,

Araştırmalarımın sonucunu şu şekilde özet olarak arkadaşa ilettim. Hatalı bir yer var mı hocam ?

Buderus GB062 ve Bosch condens 2500 birebir aynı modeller. Bosch buderus'u satın almış zaten. İkisinden ucuz olan alınabilir yani.
    Alacağınız kombi mutlaka yoğuşmalı ve modülasyonlu olmalı. 1/8 modülasyon, 1/6 modülasyondan daha iyi. 1/6 modülasyon, 1/5 modülasyondan daha iyi. Modülasyon konusu yakıt masrafını çok etkiliyor.

Benim birinci tercihim Daikin NDJ D2CND024 modeli, cihaz fiyatı 4800-5000 TL imiş. Örneğin, 4000'e başka marka alınacağına 800-1000 lira daha fazla verip bu model alınır.

İkinci tercihim bosch condens 2300. 28kW sıcak su gücü var. 1/8 modülasyon 4200-4500 TL arası fiyatı

Üçüncü tercihim Buderus GB022i. 26kW sıcak su gücü. 1/5 modülasyon. 4100-4300 TL arası

Dördüncü sırada GB062 veya Bosch 2500. 24 kW ısıtma, 30 kW sıcak su gücü.

Bosch veya buderus kombi alırsanız yanlarında mutlaka kendi markalarının modülasyonlu oda termostatlarını kullanmanız öneriliyor, daha stabil çalışır ve daha tasarruflu olurmuş, bosch ta bosch cr10 veya cr50 buderus ta buderus rc100 ve rc150. Buderus veya Daikin de internet üzerinden yönetilebilir oda termostatları var, bosch da yokmuş, fiyatları 600 TL civarı.

Kombi karşılaştırma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salihx -- 5 Ekim 2019; 22:19:55 >

• Salihx S kullanıcısına yanıt
    yazdıklarınız doğru ama bunlar kağıt üstünde veriler sizde biliyorsunuz ki tasarrufta yalıtım,tesisat,petek metrajı...vs çok etkiler
    evet bosch 2300 1/8 modülasyon yapar ama balkona dımdızlak dolabın içine bu kombiyi koyarsanız ve altındaki borular sıva üstünden korunmasız giderse evin içinde bulunan 1/4 modülasyon yapan kombiden daha çok yakıt harcar
    bunun gibi 10 madde daha sıralayabilirim

• Buderus Logamax Plus GB172

Bu model hakkında yotumunuz ne olur

• Gb062 için rt 24 rf düşünüyorum O.T Yerden ısıtma İçin. Şimdi şöyle bir sorun var kafamda evde en soğuk olacak oda çocuk odası il Afyonkarahisar. Ot yi yaşam odasına koyar isek çocuk odası daha soğuk olacağı İçin orayı nasıl ayarlayacağız . Diyelim çocuk odasına koyduk Ot yi bu sefer diğer odalar direk Güney cephe oralar sıcak olacak. Ne önerirsiniz bana ..

• a-y-k-u-t kullanıcısına yanıt
    çok iyi cihaz 30kW versiyonu sizin eve olur tek kusuru var pahalı. çevremde hiç görmedim kağıt üstünde teknik özellikleri güzel
    siz sakaryada yaşadığınız için dün airfel digifel premix 30kw önermiştim
    daikin ndj 28kw veya daikin vz 30kw'ta olur

• mc_delta_te kullanıcısına yanıt
    kollektörden güney cepheye bakan odaların vanalarını biraz kısın tesisat suyu çocuk odasına ağırlıklı olarak gitsin

Çok teşekkür ederim ilginiz için,Buderus olmazsa Daikin lere yonelicem

• 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.