Şimdi Ara

BUDERUS GB 012 KULLANANLAR (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.457
Cevap
31
Favori
286.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Adana da müstakil evde ilk defa doğalgaz ve gb012 kullandim. Simdi kış bitti. Kombi ve petekler için yaz mevsiminde ne yapacağız. Sıcak suyu güneş enerjim var oradan kullanıyorum. Kis bitince Kombi ve petekler ile ilgili ne yapmak lazim? Kombiyi komple kapatmali mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • buderus gb 012 tavsiye eder misiniz arkadaşlar
    yada 100 m2 ev için buderusun hangi kombisini almalıyım?
  • ugarb kullanıcısına yanıt
    Buderus GB012 düz yoğuşmalıdır, onun yerine premix yoğuşmalı Buderus GB062 tercih edin.
  • Sicak su bozuldu. Gostergede =H hata kodu var ne yapmam gerekiyor. Logamax u52

Teşekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanbash -- 5 Haziran 2015; 22:27:50 >
  • aslanbash A kullanıcısına yanıt
    Sorunun çözümü için doğru adres aşağıdadır:
    http://forum.donanimhaber.com/m_56978922/tm.htm
  • Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda Buderus Kombi alacağım. Dairem 85-90 metrekare. Alt daire sobalı, 2.kattayım. Üst kat 140 metrekare doğalgazlı. 2 cephe kapalı ön ve yan cephe açık. Bina yalıtımı yok. Buderus Gb 0 12 mi almalıyım, ya da Gb062 mi? İkisi arasında tercih yapmak istiyorum. İkisinin birbirlerine karşı artı ve eksileri nedir? Teşekkür ederim.
  • Buderus RC 10 DİGİTAL ODA TERMOSTATI

1 YIL KULLANILMIŞ TEMİZ HİÇBİR SORUNU YOKTUR.KONYA VE KARAMAN İÇİ ELDEN TESLİM YAPILIR

FİYAT:180 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: schneider17

Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda Buderus Kombi alacağım. Dairem 85-90 metrekare. Alt daire sobalı, 2.kattayım. Üst kat 140 metrekare doğalgazlı. 2 cephe kapalı ön ve yan cephe açık. Bina yalıtımı yok. Buderus Gb 0 12 mi almalıyım, ya da Gb062 mi? İkisi arasında tercih yapmak istiyorum. İkisinin birbirlerine karşı artı ve eksileri nedir? Teşekkür ederim.

Kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum.
  • schneider17 kullanıcısına yanıt
    buderus gb12 ve gb62 arasında teknolojik fark var
    gb12 üç eçanjörlü ara nesil yarım yoğuşmalı bir kombidir
    gb62 ise son nesil premix teknolojili tam yoğ bir kombidir

ayrıca gb62 de sıcak su gücü tam 30kW aynı anda 2 banyoda sıcak su konforu sağlar

en önemli özelliği ana eşanjörü buderus patentli magnezyum-alüminyum-silisyum döküm eşanjördür,almanyada yıllarca kullanılmıştır
    hem korozyona karşı hemde klorlu şebeke suyuna karşı son derece dayanıklıdır
    gb12 de ise bildiğimiz bakır eşanjör var

kesinlikle gb62 öneririm yalnız buderus modülasyonlu oda termostatları ile birlikte buderus rc10 veya rc150....vb
  • Han_zade kullanıcısına yanıt
    Slm arkadaşım bende yeni buderus gb42 ile birlikte rc10 oda kumandası taktirdim bu ikisini nasıl kullanacağım bilgi verir misin birde rc10 kumandadan p1 p2 diye ayarlarmi yapiliyor

• Han_zade kullanıcısına yanıt
    Slm arkadaşım bende yeni taktirdim RC 10 kumandadan buderus GB42 kombi ile kullanıyorum bilgi verir misin bu ikisini nasıl kullanırız

• Ya ben bunların servisini anlamıyorum. Diğer markalar da böyle mi çalışıyor. Servis, kombiden kaynaklanmayan sorunlarda 45 ₺ servis ücreti talep ediyor. Sanki keyfimizden çağırıyoruz adamları.

Sorun 6A ateşleme sorunu. Servis, sorunun bacadan atık gazın tahliye edilemediğini söyledi. Tesisatı yapanları çağıracağım yarın. Bacanın dışarıda olması buna yol açar mı?

Edit: Sorun bacanın oynaması sonucu içindeki tahliye borusunun ayrılması ve atık gazın geri dönerek cihazın otomatik olarak arıza konumuna almasına sebep olmasıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portofino -- 10 Aralık 2015; 0:28:12 >
  • Haydi bakalım ustalar değerli yorumlarınız bekliyorum.))Şuan hava oldukca soğuk eksiye düşmediysede pek bişeyde kalmamıştır.Kombim Buderus U072 42 C de yakıyorum evin ortalama sıcaklığı 19 ile 20 arasında gidip geliyor oturduğumuz oda ise 22 C lerde bu tempoda ortalama 8.8 M3 gibi gaz tüketiyor bu tüketim normalmi yoksa fazlamı bilmiyorum.Eğer kombiyi 45 C ye yükseltirsem evin ısısı dahada yükseliyor ama biz ailece fazla sıcağı sevmiyoruz 42 C de yanma ile oluşan ısı yeterli geliyor.Kombi seçiminde kombi satıcısı olsun veya tesisatı yapanlar olsun kafamı karıştırma sonucu kombiyi yoğuşmasız aldım.Sorum bu U 072 yerine GB 012 alsaydım aynı şartlarda kullanım sonucunda gaz tüketiminde dahamı fazla olurdu yada biraz daha tasarruflumu olurdu..
  • op_dede O kullanıcısına yanıt
    42 dereceyle isiniyorsaniz %15 tasarrufu ustalarin sayesinde elinizin tersiyle itmissiniz..
    gunluk 8,5 m3 yakiyorsaniz 1 m3 luk tasarrufunuz rahatlikla olurdu.tabi bu premix kombiler icin gecerli.

sizin bahsettiginiz gb12 yari yogusmali kombidir,,ondada yuzde10 luk bir tasarruf diliminiz olurdu.

hayirlisi..madem ilik ev seviyorsunuz en azindan termostat alip kulanirsaniz bir miktardaha tasarruf saglamis olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Viessmann Vitodens 50-W 24 Kw (20.000 Kcal) Yoğuşmalı Kombi

yoksa

Buderus GB 012 Yoğuşmalı Kombi 25Kw

hangisi iyidir, tavisyeniz nedir? Bilgilerinizden faydalanırsam sevinirim.
  • merhabalar,
    bizim kombide Honeywell Modülasyonlu Akıllı İnternet Termostatı (Y87RF2008+RFG100) veya benzeri bir termostat kullansak cihaz ve garanti açısından sorun oluyor mu? otm-p oda termostatı mutfakta kombi dolabının dışında. oturma odası 21 derece iken oda termostatı 23 derece gösteriyor. (konum Adana) oda termostatı nın yerinden memnun değilim. kablolu şekilde yerini değiştirmekte istemiyorum. yukarıda bahsettiğim honeywell i düşündüm ama Adana da servisleri yok. fikirlerinize ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.
  • Valaraukar kullanıcısına yanıt
    Viessmann Vitodens daha iyidir.
  • ALPAK kullanıcısına yanıt
    Buderus kombileri EMS haberleşme protokolü kullanıyorlar o yüzden Honeywell büyük olasılık uyumsuzdur zaten. Mutfakta oda termostatı olmaz onu referans olacak bir noktaya taşımanız gerekiyor genelde koridor uygundur ayrıca çok ısınan odaların peteklerine termostatik vana taktırın.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    @Zebza bilgi için teşekkürler. oda termostatını hole aldırmam gerekecek mutfak hariç diğer odalarda termostatik vana var peteklerde.
  • ALPAK kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, en çok ısı dalgalanmaları mutfakta görüldüğü için termostatik vana şart mümkünse kombiye en uzak olan peteğin veya banyodaki havlupanın termostatik vanasını mutfağa takın (taktırın).
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.