Şimdi Ara

BUDERUS GB 012 KULLANANLAR (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.456
Cevap
31
Favori
286.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alperenxxx

Değerli Arkadaşlar ;yaklaşık 4 yıldır gb012 ile ısınmaya çalışan, verimli ve ekonomik ısınma anlamında bir sürü deneme yapan bir tuketici olarak gb012 ile bu yıl ekonomik olarak en rantabl isinmayi gerçekleştirdiğimi rahatlıkla soyleyebilirim.
    Sivas gibi gayet soğuk bir şehirde, dış mantolamasi olan, ancak katlar arasi izolasyonu bulunmayan,kuzey doğu cepheli bir dairem var ve 3. Katta oturmaktayım. Gb 012 bildiğiniz gibi belirli kazan sicakliklarinda yogusma yapabilen, yüksek kazan sıcaklığında konuşmalı kombi gibi değil de sıradan bir kombi gibi çalışan ve tüketen bir cihaz. Öncelikle kombinizin marka ve modeli ne olursa olsun verimli ve ekonomik bir ısınma için petek uzunluklarinin yeterli seviyede olması, petek.bağlantılarının çapraz bağlantılı olması, ısı izolasyonunun sadece dışarıdan değil katlar arasında da bulunması, oda termostadi kullanımı gibi nedenlerin göz önüne alınması gerektiğini belirtmek isterim.

Bi bakın isterseniz. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Kesinlikle buderus gb012 ile gelen otm~ p modulasyonlu oda termostadini evinizde takılı ise sokmenizi tavsiye ederim.Bunun nedenine birazdan değineceğim. Lafı çok uzatmadan 140 metrekare bir daireyi, kullanmadigimiz bir oda petekleri kapalı halde nasıl isittigima geleyim. Bulunduğum daire çoğu dairelerde olduğu gibi asgari petek kullanılarak yapılmış bir daire, imkanı olan varsa petek boyunu uzatarak rahatlıkla çok daha verimli isinabilir. Benim uzatma imkanım olmadığı için petek bağlantılarını çapraz bağlantı olarak değiştirdim. Odanın tavanını 1.2 cm lik stropiyer ile kapladim (bu bile en az 4 derece farketti ısınma açısından) ,petek arkalarına yapi marketlerde satılan petek arkası izolasyon malzemesi taktım,veeee en onemlisi ne geleyim. Otm p ile ilgili sikintilarimi bu konudaki eski mesajlarima bakanlar görecektir. Devam edeceğim. .

...

• quote:

Otm p oda termostadi modulasyonlu yaparak yani alev boyu ile oynayarak sizi istediğiniz sıcaklığa getirmeye çalışan bir cihaz, bence aptal bi cihaz. Bundan önce 19 derece oda sıcaklığından 21 dereceye çıkarmak istediğimde yaklaşık 3 saat kombi çalışıyor, 21 dereceye geldiğinde de durmuyor 21.5 dereceye kadar çalışmaya devam.ediyordu.Çok soğuk günlerde 21 derece için günde yaklaşık 12~14 metreküpe sarfiyatı ile karsilasiyorduk. Bende oda termostadi olarak gayet ucuz olan General Ht 300 oda termostadi ile otm p yi değiştirdim. Devir daim pompa kademesini 3 den 2 ye aldım,kombi petek sıcaklığını 75 dereceye ayarladım. Şimdi 19dereceden 21 dereceye çıkartmak istediğimde termostatdan ayarliyorum, kombi çalışmaya başlıyor. Kombi yaklaşık 20dakika içerisinde evi istediğim sıcaklığa getiriyor 21.5 derecede termostad devreyi kapatıyor. Ancak en önemli avantajı şu: kombi devreden çıktığında devir daim pompası da devreden çıktığı için peteklerde kaç derece su var ise aynen kalıyor, yaklaşık 1,5 saat içerisinde peteklerdeki ısı 40 dereceye anca düşüyor. Böylelikle 1,5 saat kombi calismamasina rağmen çalışmış gibi verim alıyorsunuz. Bu ise yogusmadan çok daha önemli bence. Bu halde günde yaklaşık 2 metreküp sarfiyatı ile bu günlerde 21 derece ısıya ulaşabiliyorum. Gece 19 dereceye ayrılıyorum. Cep telefonundan yazdığım için çok sağlıklı olmadı ama, sorusu olan var ise yanitlayabilirm. ..

...

• quote:

Değerli kardeşim bu iddiami tahminler neticesinde dile getirmedim, bilakis deneme yanılma yöntemi ile ispatladım ve şu anda gayet memnun bir şekilde kombim ile isiniyorum. Ben otm p yerine General marka Ht 300 model termostat aldım, aldığımda adamlar buderus a uyumlu değil demişlerdi, ben gayet rahat kullaniyorum. Belki 0.5 derece duyarlılık yerine 0.1 duyarlılıkla olsaydı daha iyi olabilirdi. Bu şöyle çalışıyor 21 e ayarladiginizda 21.5 a gelene kadar çalıştırıyor, 21.5 a geldiği zaman kombiyi stop ettiriyor, dolayısıyla devir daim pompası da stop ettiği için peteklerdeki sıcak su neredeyse 1 saat evi ısıtmaya devam ediyor. 20.5 e gelince tekrar çalışmaya başlıyor.

• Arkadaşlar bide benim tüketim değerlerine bakın ev yalıtımlı kapalı alan 140 m2 arakat salon çocuk odası ve banyo havlupanını açmıyorum. ısıtılan alan yaklaşık 80m2 buderus gb012 otm oda termostadı kullanıyorum.

evde bebek olduğu için bu kış hiç 25 derece altına düşürmedik %40 25,5 derece %50 26 derece %10 gibi de 25 derecede oda ısımız oldu kazan sıcaklığı yaklaşık 50-55 arası kullandık 50 derece altına inince istediğimiz oda ısısını elde edemiyoruz. aralık-ocak 20 arasında 250 tl fatura geldi ocak-şubat 20 arasında da 262 tl fatura geldi. sizce normal mi?
  • stornado S kullanıcısına yanıt
    Normal.
  • Ne normali mükemmel mükemmel....

• quote:

Ne normali mükemmel mükemmel....

pardon şehri yazmayı unutmuşum. Osmaniye için düşünmenizi isteyeceğim.
  • 25 derece beyfendi, isterse suudi arabistan olsun. Metrekup 1 lirayı aşmış. Bence süper. .

• quote:

25 derece beyfendi, isterse suudi arabistan olsun. Metrekup 1 lirayı aşmış. Bence süper. .

hanımın kan değerleri düşük çocuğu bahane edip hep 25,5-26 derece sıcaklık isteyen o(24 saat aynı). kızım ve ben pişiyoruz. sıcaktan dolayı kızım gece hiçbir zaman battaniye kullanmıyor. bende radyatörünü açmadığımız salondan başka odada namaz kılamıyorum biryerden sonra bunaltıcı oluyor.
  • Saglik açısından birçok sıkıntısı var bence aşırı sıcağın. Biz 22 yi hiç görmedik mesela. Serini çok seviyoruz ailecek. 25~26 larda kafayı yeriz herhalde. Birde o derecelerde en az 400~500 tl fatura öderiz ki buda kafayi yedirtir bana. Sivas da o fiyatlara o kadar ısınmak imkansız.

• Bugün yeni evim için logamax plus gb012 kombi aldım. İnsan araştırdıkça kafası karışıyor.
    İnşallah pişman olmam. Evim net 115m2. 9m petek var. Evim dükkan üstü birinci kat ama yalıtımını iyi yaptırdığımı düşünüyorum.
    Dükkanın tavanı 5cm yalıtım kaplı. Dairenin içi şap altında 30 danse 2cm yalıtım ve laminant altı 0.5cm yalıtımla kaplı. Duvarlar yalıtımlı. Evin üç cephesi yaklaşık kuzey, doğu ve batı yönlerine bakıyor.
    Umarım ucuz ve iyi bir ısınma sağlarım.
  • muallim55 M kullanıcısına yanıt
    Sağlam ve kalitelidir ama sanıldığı kadar tasarruflu bir model değildir. Bu nedenle mutlaka oda termostatı ile birlikte kullanınız.
  • Bende aynısını kullanıyorum kesinlikle tasarruflu olduğu söylenemez aceleye getirdim aldım şimdiki aklım olsa 500-1000 tl fazla verip yoğuşmalı kombi tercih ederdim,oda termostatı kablolodur bu yüzden nereye taktıracağını iyi hesapla ikinci iş çıkmasın kablolusz olanını alırsan başka marka almak zorundasın buda kombinin garantisini resetler olumsuz birşey olduğunda servis bunu koz olarak kullanabilir,hadi benim ev yalıtımsız sizin eve kesinlikle tam yoğuşmalı kombi lazımdı sanırım yönlendiren olmamış
  • ON - OFF manuel oda termostatıyla 379 TL gelen faturam (24 saat açık - 12 m petek boyu - bütün petekler açık - 4 cephe açık - ısı yalıtımı yok - 185 m2 ev - termostat 19c ye, kombi 55c ye ayarlı ) otm - p ve petek arkası izopan, pencerelere silikon (otm-p 23 derecede - hem otm-p hem de kombi 75c de ) 252 tl ye bu ay da 190 TL ye düştü.
    Memleket Adana. İyi ki almışım.
  • Merhaba

Buderus GB012-25K kombimiz var, evde tadilat olması ve peteklerden birini değiştirecek olmamız nedeniyle bir sure kapalı moda almıştık. Bugün petek takıldı ve kombimizi çalıştırdık fakat 1 saattir çalışmasına rağmen petekler tam ısınmadı. Ayrıca kombinin üzerindeki derecesi sürekli 60 dereceye yükseliyor ve sonrasında 30-40 lara geri düşünüyor. Sonra tekrar gaz yakıyor ve 60 a yükseltiyor ve sonra yine 30 lara düşüyor. Peteklerin üst kısımları fena değil ama altlar soğuk diyebilirim.

Aranızda daha önce bu problemi yaşayan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

NOT: PETEKLERIN VE BORULARIN HAVASINI ALDIK AMA FAYDA ETMEDI.

• quote:

Orijinalden alıntı: naezli

Merhaba

Buderus GB012-25K kombimiz var, evde tadilat olması ve peteklerden birini değiştirecek olmamız nedeniyle bir sure kapalı moda almıştık. Bugün petek takıldı ve kombimizi çalıştırdık fakat 1 saattir çalışmasına rağmen petekler tam ısınmadı. Ayrıca kombinin üzerindeki derecesi sürekli 60 dereceye yükseliyor ve sonrasında 30-40 lara geri düşünüyor. Sonra tekrar gaz yakıyor ve 60 a yükseltiyor ve sonra yine 30 lara düşüyor. Peteklerin üst kısımları fena değil ama altlar soğuk diyebilirim.

Aranızda daha önce bu problemi yaşayan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

NOT: PETEKLERIN VE BORULARIN HAVASINI ALDIK AMA FAYDA ETMEDI.

Sıkıntı var kardeş,en fazla 8-9 dakika içinde peteklerdeki ısıyı hissetmen lazımdı,tesisatta sıkıntı var gibi geliyor bu hava olayına pek benzemiyor kombi 60 derecede ise deli eder petekleri ama hala ısınmadı diyorsanız tesisatta bir ısı kaçağı var gibi geliyor kombinin belirli aralıklara inip çıkması normal 50 dereceye ayarladığınızda 55 dereceye kadar çıkıp sonra 45 derecelere iner ve tekrar ateşleme yapıp ısıtmaya başlar, servis mi yoksa tesisatçı mı çağırmanız gerektiğine siz karar verin

• naezli N kullanıcısına yanıt
    Kombinin altındaki filtreleri kontrol edin, tesisattan pislik gelip tıkamış olabilir.
  • Merhaba, bu on-off termostatlarin baglantisini nasil yapiyorsunuz? bunla ilgili bir manual gibi bi dokuman varmidir? Ben mikroislemci kullanarak kendi termostatimi yapmayi planliyorum. Baglantilariyla alakali elind edokuman diagram vs olup paylasabilen olursa cok sevinirim. Herkese iyi gunler
  • merhaba yarın kombi alacağım evim dubleks 201 m2 alt kat 1 oda 1 mutfak 1 salon, üst kat 2 oda bi yatak odası tuvalat 1 banyo, dolaştığım firmalar arasında viesmann vitodens 050-w ve buderus gb012 (25 kw) peteklerin ölçüsü toplamda 7,5 m2. sormak istediği önemli olan 25kw yada 31 kw benzeri bişey olmasımı yoksa, 20000 kcal 25000 kcal dedikleri şeymi kafam karman çorman oldu yardım lütfen neye dikkat etmeliyim bu ikisinden hangisini almalıyım
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.