Şimdi Ara

Bu TMler bali mi çekiyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam 16 bin dediğinize göre bu sene girmiş biri mezun olduğunda 48 bin yeni mezun 16 bin de aynı sene mezun olanlar olacak.Ama ilk 10k yapıp çalışan biri köfteci olsa yine başarılı olur.Bu aralar babam da bu yüzden baskı yapıyor bana.Mühendis olmak için doğmuşum diyebilirim.Senelerdir hayalini kuruyorum.Ama hayaller aleminde yaşamıyoruz.Türkiye 5 sene ekonomik krizden çıkamaz ve bu seneler giderek artacak.Çünkü üretime yönelik bir adım atılmıyor.Sermaye sahipleri dövizden daha çok kazanıyor.5-10 sene niye sürüneyim ki.Kimseyi fabrika açmasına teşvik edemezsin.Bunlar olursa devlet eliyle olacak.Ama bulunan sermaye hala inşaata ve faiz ödemeye gitiiği için işi olan mühendisler bile işsiz kalacak.Diş hekimliğinin durumu şu an gayet iyi.Şu an bile lükse giriyor.Yurtdışında hayat kuracak kadar diş hekimliğinde para kazanabilsem yeter.Sonra yurtdışında çalışıp rahatıma bakarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam abartmayın.

• Dikten inen dikme kullanıcısına yanıt
    Sende bali çekenlerdensin sanırım. Gelmeyedebilir. Nasılki 2009 yılında 830 kontenjanla 2430 ile kapattıysa 2018 yılında 600 kontenjanla gelmeyebilir?
  • dark_knight97 D kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar ekonomide bir terim vardır marginal cost diye.Bu durum şudur bir malzemeden bir bölgede çok varsa fiyatı ucuzdur fakat aynı malzemeden başka bölgede az varsa fiyatı pahalıdır.Yani bir malzemenin sayısı ne kadar artarsa fiyatıda o kadar düşer.Eskiden 3-4 tane hukuk fakültesi vardı.Şimdi heryerde neredeyse var özellikle özel okul kontejayanları sebebiyle 16 bin hukukçu bu sene giren çıkınca 64 bin yeni hukukçu mesleğinin ilk senelerinde olacak hepsi iş arayacak peki ne olacak işte dediğim şey olacak.Mesela pdr 3 sene önce kapış kapıştı millet hukuk yazmadı pdr yazdı her yerde pdr açtılar kontejyanlar tavan yaptı sonuç ortada.Bir değeri kalmadı.Peki gelelim dişe diş tıp muazzam bölümler şu mühendislik okumayın işsiz kalırsınız algısını yıkın mühendislikte fazlasıyla iş var.Fazlasıyla okuyan tanıdık arkadaş var işsiz kalan görmedim birçoğu meslekteki 5. senesinde 5-6k arası maaşları görüyor.Birileri mühendislik yazacak diye bölüm kötüleyip size yazdırmıyor olay bundan ibaret.

• D.Gallinari kullanıcısına yanıt
    Benim hala vermek istediğim mesaj '' ben bu sıralamada korkuyorken 90kdaki adam nasıl emin oluyor 50klık yere ?''
  • dark_knight97 D kullanıcısına yanıt
    bende 35 k bandında kapatır diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunumut8

Sende bali çekenlerdensin sanırım. Gelmeyedebilir. Nasılki 2009 yılında 830 kontenjanla 2430 ile kapattıysa 2018 yılında 600 kontenjanla gelmeyebilir?
    2009 diyor adam ya şu analizi Ankara Hukuk dekanı okusa almaz seni okula da şanslısın hadi. Konuyu favorilere ekledim sonuçlar açıklanınca seni g*t etmek zevkli olacak.
  • Kardeş sen ne biçim adamsın? Ben sana söyliyim senin Ankara Hukuk garanti ama inşallah burda dalga geçtiğin adamlar son sıradan da olsa devlet hukukuna girsin,piyasada da eline versin.

• Dikten inen dikme kullanıcısına yanıt
    Kardeş sen ne diyon
  • serzenişinde çok haklısın hocam. daha önce de bir arkadasla bu tartismaya girdik. o konu için yazdigim yaziyi copy paste yapiyorum.

i) öncelikle bu sene ilk 2k içine edb çozmeyen mf'ci giremedi malumunuz. iyi hedefi olan mfciler de edebiyata bakmaktan ziyade 1 fen sorusu fazla çözsem daha iyidir benim için dediler. ozellikle mf ilk 5k yapti bunu. peki geçen sene olsaydi bu adamlar sence fen sinavindan 1 hafta sonra olan edb sinavina girmezler miydi sence ha? nerdeyse hepsi giriyordu zaten. bu adamlar matı fulle yakin yapan adamlar. zaten bu yuzden hukuk fakültelerinin siralamasi düsük. istanbul hukuka kadar olan tüm devlet-vakıf ünilerinin tm1 tm2 tm3 bölümlerinin toplam kontenjanı 3.5k civarında, peki istanbul hukuk kaçla kapatiyor? 6.6k ile. sence bu sene 6.6k'ya 3.1k mfci girmis olabilir mi? imkansiz. kendinizi kandirmayin bakin uzulen siz olursunuz.

• glisalih kullanıcısına yanıt
    aynen öyle hocam
  • glisalih kullanıcısına yanıt
    Ben o kadar fazla olduklarını düşünmüyorum 6.6k içinde 1,5k 2k arası vardır 3.1 k kadar olacağını sanmıyorum.Hadi taş çatlasın çünkü edebiyat çözen tayfada var 2,8 falan olur hocam.Biz forumda 10 kişinin sonucunu görüyoruz fakat bir arkada geçen say 21k ea 3k diyince şaşırmadım değil hocam bekir avşarda var diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_knight97

Ben o kadar fazla olduklarını düşünmüyorum 6.6k içinde 1,5k 2k arası vardır 3.1 k kadar olacağını sanmıyorum.Hadi taş çatlasın çünkü edebiyat çözen tayfada var 2,8 falan olur hocam.Biz forumda 10 kişinin sonucunu görüyoruz fakat bir arkada geçen say 21k ea 3k diyince şaşırmadım değil hocam bekir avşarda var diyor.
    Sayda düşük yapıp ea da daha yüksek yapanlarda var birkaç fen lisesinde ilk 100 ea da baya sayısalcı varmış yazmıştı geçen biri doğru yanlış bilemem.
  • Tamamen katılıyorum hocam doğru söyleyeni böyle dokuz köyden kovuyorlar maalesef. adam 50k hukuk devlette hukuk hayali kuruyor birde nasıl inandırıyor kendini görmeniz lazım. İyimserliğinize sokayım beyler kusura bakmayın
  • hocam 90kyım 40klık yer gelir mi diye absürt konulara ben de katılmıyorum evet ancak...2K olup ankara hukuk gelmicek mi yav acaba şüphedeyim yav bali mi çekiyo bunlar yav diye bi tavrın çok yanlış..O kadar tahmin yapmıştım sana başkaları gibi kötümser yada iyimser davranmayarak ve dedigim gibi gelmiş sıralaman ama böyle bi insan olcagını tahmın etmemiştim..Umarım üslubunu düzeltirsin en kısa zamanda
  • Mao tun kullanıcısına yanıt
    Öndeki 49k gizli sayısalcı rahat ol
    Şaka bir yana 50k hukuk gelmesi için çine gitsinler aga hersene adamlarda sınava 100 milyon genç giriyor 50k orada iş görür.Hem iyiymişte eğitimi.Beyler gelirde özel gelir kimseyi kırmak istemiyorum amaç mizah.Kırılan varsa silerim yazıyı.
  • 28kda 10k mf var mıdır sizce?

• Var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_knight97

Var.
    o halde 20klık yerin gelme şansı vardır diyebilir miyiz?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.