Şimdi Ara

Bu Suriyeliler Ne Olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yemin ediyorum dayanamıyorum bu adamlara. LYS-Yabancı dil günü bunlardan birini gördüm, gitti yere tükürdü hayvan. Rüyalarıma girmeye başladı bunlar. Başkanlıkmış zartmış zurtmuş umurumda değil. Bir de bunları kucağında bebekle görünce iyice çıldırıyorum.

Benim merak ettiğim,
    1) savaş bitince bunları ülkeden zorla çıkarmak gibi bir uluslararası hakkımız var mı?
    2) Bunların çocuk yapmasına kısıtlama getiremez miyiz? En azından bazıları uysa bile faydalı olur. Çünkü bunlar çocuk yaptığında hem bize hem de bebeğe yazık. Ülke dışında ne yapıyorsa yapsın.
    3) ve bu zaten kendi kendine anca yeten ülke bu adamlara kaç yıl daha bakabilecek

Bu kadar gerizekalıca bir Suriye politikasında elbet bir şey düşünülmüştür diyorum ama sanırım o da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 20 Haziran 2017; 4:08:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya cildiriyorum resmen. Ulan kendi ulkemizde azinlik muamelesi goruyoruz. Aylik 425 lira kredi aliyoruz geri odemek sartiyla. Elin suriyelisine hem sinavsiz uniye giris hakki taniyorsun,hem karsiliksiz burs veriyorsun hem de yurda yerlestiriyorsun. Dukkan acarlar vergi vermezler. Milleti rahatsiz eder sacma sapan hareketler yaparlar. Ulke git gide boka sariyor yasanacak halden uzaklasiyor.

Zorla cikarmak gibi bi durum olacagini sanmiyorum ki niye cikarsi lar zaten? Sonucta beles oy yani.

Ulkedeki turk nufusu azaliyor giderek. Arap ulkelerine donduk iyicie yeminle ya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi ülkemizde azinlik olduk

• Bunu akp li kardeşlerimize sormak lazım. Beni en çok şaşırtan adamlar bayramda akrabalarının yanına gidiyorlar demek ki gitmek istedikleri zaman gidiyorlar. Ne diye burdalar anlamış değilim.

Bunun hikmetini anlatabilecek kimse var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Bunu akp li kardeşlerimize sormak lazım. Beni en çok şaşırtan adamlar bayramda akrabalarının yanına gidiyorlar demek ki gitmek istedikleri zaman gidiyorlar. Ne diye burdalar anlamış değilim.

Bunun hikmetini anlatabilecek kimse var mı ?

Bu adamlar savaştan mı kaçtı tatile mi geldi, bir insan ülkesine keyfiyeten dönebiliyorsa burada tutmak anlamsızdır. 50000 tanesi falan gitmiş sanırım. Onlardan bile kurtulsak kâr kârdır.

Şanlıurfada 400000 den fazla Suriyeli varmış ya bu nasıl bir rakamdır aklım almıyor

• Savaş bittiğinde kendilerince döneceklerini beklemek aptallık olur, buradaki türk vatandaşlarına verilmeyen haklara sahipler keyif içinde yiyip içip doğuruyorlar. Bu sebeple din kardeşi zırvalığını bırakıp bir an önce mantıklı bir çözüm elde etmemiz gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Savaş bittiğinde kendilerince döneceklerini beklemek aptallık olur, buradaki türk vatandaşlarına verilmeyen haklara sahipler keyif içinde yiyip içip doğuruyorlar. Bu sebeple din kardeşi zırvalığını bırakıp bir an önce mantıklı bir çözüm elde etmemiz gerek.

Bence yardımları kademeli olarak kesip gitmeleri için ulaşım aracı ayarlamak efsane olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Heyea

Ya cildiriyorum resmen. Ulan kendi ulkemizde azinlik muamelesi goruyoruz. Aylik 425 lira kredi aliyoruz geri odemek sartiyla. Elin suriyelisine hem sinavsiz uniye giris hakki taniyorsun,hem karsiliksiz burs veriyorsun hem de yurda yerlestiriyorsun. Dukkan acarlar vergi vermezler. Milleti rahatsiz eder sacma sapan hareketler yaparlar. Ulke git gide boka sariyor yasanacak halden uzaklasiyor.

Zorla cikarmak gibi bi durum olacagini sanmiyorum ki niye cikarsi lar zaten? Sonucta beles oy yani.

Ulkedeki turk nufusu azaliyor giderek. Arap ulkelerine donduk iyicie yeminle ya.

Ben devlet yurdunda kalıyorum.Bir gün yurda giderken otobüste önüme iki Suriyeli oturdu.
    Adamları memnun edemiyoruz.
    Adamlar yurduda beğenmiyor.
    İşsizlik çokmuş ülkede ne olacakmış işsizlik onlarda gelmiş.
    Esada laf attılar cami yaptırmıyormuş galiba din karşıtı filan diyolardı.
    Adamlardan biri 2. üniyi okuyormuş bizim ülkede 1.yi bitirmiş.
    Öteki biraz daha gençti.

• Ne olacak başımıza kalıp ilerde çok büyük sorun olacaklar

Zerre umrumda değil bu millete herşey mustehak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akp ve Tayyip eger iktidari kaybederse, tek sebebi bu suriyeliler olacak.

Ulkede herkes ve her kesim bu arkadaslardan rahatsiz.

• hocam bunlar kendi halkına düşman; yabancıya ev satışında %0 kdv, sana bana kdv+ötv+butv... ne varsa geçir gitsin. ama halk memnun, az bile yapıyorlar bence, g.tünden donunu bile alsalar gider gene bunlara oy verir
  • o suriyeli geri kalmış topluluk tam akpnin hedeflediği toplum örneği, düşünemeyen, eleştiremeyen ve biat eden güruh, sabit oy kaynağı, sizden alıp onlara vermeye devam edecekler.
  • Benim insanım gss haracını ödemediği taktirde tedavi edilmiyor, bu kan emiciler üzerinde fotoğraf bile olmayan bi kağıt parçasıyla kuruş ödemeden her imkandan sömürürcesine faydalanıyor..

Şimdi bir de araplara vergisiz ev imkanı tanıdılar..Ben eşşek yüküyle vergi ödeyim o pislikler beleşe istanbulun en güzel yerlerinde yaşasınlar..

Arkadaş anladık rabiasın arap hayranısın git bari onların memleketine de rahat bırak bizi..Yeter ulan!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergi odemiyorsun, bir suru sosyal yardim aliyorsun ve ulkeyi yoneten zihniyet sana onur misafiri muamelesi yapiyor.

Sen olsan gider misin bu ulkeden?

Suriyeli vebasindan kurtulmamiz icin ilk once RTE ve AKP'den kurtulmamiz lazim. AKP varken Suriyelilerin gidecegini dusunmek ancak ve ancak hayal olur. Bu ulkede iktidar degisirse Suriyeliler de kendiliginden kaybolurlar cunku hicbiri bu ulke icin vergi verip, askerlik yapacak degil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.