Şimdi Ara

Bu sistemi nasıl yükseltebilirim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu pc ile en son çıkan oyunları oynayabiliyorum ama bazı oyunlar kasıyor mesela cod ww2 60 fps oynarken bazı haritalarda 35 40 fps lere düşüyor yada aynı şekilde nfs payback 1080p orta ayarda akıcı oynuyorum ama fps stabil 60 olmuyor aynı şekilde battlefield 1 yükledim kastı 35 40 fps hiç oynayamadım battlefield 5 de betada 35 fps felan aldım online da o yüzden güncellemek istiyorum ikinci el veya sıfır önerebileceğiniz parçalar varsa tavsiyelerinize açığım sistemim şu şekilde;

Asus gtx 1050ti 4gb OC expedition gpu
    Gigabyte a320m ds2 motherboard
    GSKILL 8GB (1x8) Ripjaws ram
    Ryzen 3 1200 3.1 ( turbo ile 3.4ghz ) cpu
    everest 600watt psu
    1 tb 7200rpm hdd

• Butce paylasilmamis. Ne kadar butce ayiracaksiniz? En basit oneri R5 2600 + 8gb ram ile yukseltmeniz olur. Ekran kartini da Rx590 veya GTX 1660 ti ile guncellerseniz 1080p high-ultra 60fps sistemi kurabilirsiniz.
  • sanırım işlemciden kaynaklı bir kasılma olsa gerek. Yoksa ekran kartı çok kötü değil.
    Arkadaşın dediği gibi işlemciyi 2600 yaparsan ve bir de 8gb ram eklersen baya hız farkı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Butce paylasilmamis. Ne kadar butce ayiracaksiniz? En basit oneri R5 2600 + 8gb ram ile yukseltmeniz olur. Ekran kartini da Rx590 veya GTX 1660 ti ile guncellerseniz 1080p high-ultra 60fps sistemi kurabilirsiniz.
    Pardon aceleyle yazdığım için en önemli şeyi söylemeyi unutmuşum, çok fazla bütçe ayıramam bu işe hele hele sizin dediğiniz gibi sıfırdan pc toplarmış gibi hem işlemci hem ekran kartı hem ram vs. üç dört parça birden alamam zaten öyle yaptığım zaman yepyeni bir pc toplamış oluyorum.Benim bahsettiğim şey en ucuz yolla nasıl daha iyi performans elde ederim yani f/p olacak şekilde yükseltme yapmak istiyorum.Mesela şu işlemciyi al 60 fps de oynarsın diyebileceğin bir işlemci var mı bu anakarta uyumlu olan yada şu ekran kartını al 60 fps alırsın diyebileceğin bir kart var mı ? İşlemciyi yükseltmek daha mantıklı geliyor 1050ti okadarda kötü bir kart değil zaten çoğu oyunlarda işlemci yetersizliğinden düşük fps aldığımı fark ettim.Youtube da 1050ti kullanan adamlar daha yüksek işlemciler kullanmış ve onlar 60fps üstü alabiliyorlar bende öyle birşey yapmak istiyorum işte.Minumum parça değişimi maksimum performans, tabi mümkünse :) Bütçemde 500 lira felan ayırabilirim en fazla, belki şuan pc nin üzerindeki işlemciyide satar bu bütçenin üzerine eklerim birşeyler ama malesef bütçe bu kadar.Tekrar milyarlar dökemem pc için zaten alırken üç bin lira bayıldık. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: StarForce

sanırım işlemciden kaynaklı bir kasılma olsa gerek. Yoksa ekran kartı çok kötü değil.
    Arkadaşın dediği gibi işlemciyi 2600 yaparsan ve bir de 8gb ram eklersen baya hız farkı olur.
    Aynen öyle işlemci biraz yetersiz kalıyor vadesi doldu sanırım ama ekran kartının hala gideri var bence.Youtube da gördüğüm kadarıyla daha yüksek işlemci kullanan arkadaşlar daha yüksek fps almışlar 1050ti ile.Mesela ben ryzen 3 1200+1050ti ikilisi ile 35 fps oynarken adam ryzen5+1050ti yapmış 80fps ile oynuyor.
  • Dedigim gibi ryzen 5 2600 ve 8gb ram alirsan 1050ti la da devam edebilirsin. Ilk asamada r5 2600 u alirsin, bikac ay sonra ram eklersin. En ucuz r5 2600 icinWww.teknofiyat.com. a bakabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    eyvallah sağol tavsiyen için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.