Şimdi Ara

Bu sisteme overclock atılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun aleyküm. Öncelikle iyi geceler, bende casper nirvana var ve bazı oyunlarda kasıyor bazı oyunlarda fps 20 civarlarında. Sistemim ise şöyle:
    -intel i3 3120m 2.5ghz (4 cpu turbo yok)
    -4 gb ram var sanırım 1333 mhz
    -ekran kartı ise işlemcideki ekran kartını kullanıyor yani intel hd graphics 4000, yaklaşık toplam bellek 1792 mb
    Eğer başka bir özellik lazım ise yorumlara yazın, cevaplarım.
    Bu sistemde ilk önce fanın hızını maksimum yapıp işlemciyi 0.5 ghz arttırmayı düşünüyorum. Bilmiyorum ram hızı artar mı, eğer artarsa ram hızını da arttırmayı düşünüyorum.

Not:Bu bilgisayardan nefret ediyorum

• Fana ve voltaja dokunmadan at

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laptop BIOS'u gerekli menüleri bulunduruyor mu?
  • Bios'a henüz bakmadım. Arkadaşım atma yanar dedi o yüzden biraz tedirginim
  • quote:

Orijinalden alıntı: insafliTR

Fana ve voltaja dokunmadan at

neden fana dokunmadan atmam lazım?
  • Ses yapar fazladan watt harcar zaten voltaja dokunmazsan gerek kalmaz

• Yapıcağın 0.5 ghz overclock sana belki 1 belki 2 fps verecek belkide hiç vermiyecek,

Ekran kartın olmadığına göre işlemcinin üzerinde ki grafik yongasını kullandığın için zaten işlemciye fazla fazla yük biniyor,üstüne birde 0.5 ghz dahi overclock yapmak için işlemciye voltaj vermen gerekecek voltajı verdiğinde ise zaten fazla ısınan işlemci laptop fanlarının ısıyı kaldıramayacağı için ya oyunun ortasında kapanacak yada yanacak,

Dediğim gibi 1 veya 2 fps'i gözlerin algılayamayacak dahi ama bunu yapmak için yukarıda ki riskleri göze alıyorsan bios fotoğraflarımı bir at ben veya bir başkası yardımcı olur bir şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: B.goodies

Yapıcağın 0.5 ghz overclock sana belki 1 belki 2 fps verecek belkide hiç vermiyecek,

Ekran kartın olmadığına göre işlemcinin üzerinde ki grafik yongasını kullandığın için zaten işlemciye fazla fazla yük biniyor,üstüne birde 0.5 ghz dahi overclock yapmak için işlemciye voltaj vermen gerekecek voltajı verdiğinde ise zaten fazla ısınan işlemci laptop fanlarının ısıyı kaldıramayacağı için ya oyunun ortasında kapanacak yada yanacak,

Dediğim gibi 1 veya 2 fps'i gözlerin algılayamayacak dahi ama bunu yapmak için yukarıda ki riskleri göze alıyorsan bios fotoğraflarımı bir at ben veya bir başkası yardımcı olur bir şekilde.

Anladım, 1-2 fps fark olacaksa hiç riske değmez :D. Konu kilit, ilgilendiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

• overlock yapmanı tavsiye ediyorum.

• oc yapacaksan, buzdolabına koy öyle yap. işlemciyi yakarsın. ben bile gt520m ekran kartım var. 672mhz'i 800mhz'a çıkardım. işlemci 10-15 derece artış yaptı. ek olarak soğutucu alarak dene. laptopun hd graphicsten farklı bir ekran kartıda vardır. onuda yazarmısın?
  • farklı bir ekran kartı yok, baktım ona. İşlemcidekini kullanıyor
  • no_99 kullanıcısına yanıt
    o zaman olmaz!
  • konu kilit
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.