Şimdi Ara

Bu Sisteme Nasıl Overclock Yapabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ya kaç haftadır overclock yapmaya çalışıyorum yapamadım gitti . biosu alt üst ettim yok . her siteyi araştırdım ,okudum gene yapamadım
    lütfen yardım edin
    bilgisayarımın özellikleri
    gıgabyte ga-945gm-s2 anakartım var
    intel pentium d 925 3 ghz işlemcim var
    4gb ramim var
    1 gb ekran kartım var

şimdiden teşekkür ederim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• işlemcin pek overclocka yatkın olmayabilir, anakartın fena değil. deneme yanılma ile yapabilirsin hafif bir miktarda, fakat tecrübeden çok işlemcinin overclock yatkınlığı önemlidir
  • kolay overclock and phenom sonrasi intelde ise i2000 serisi ile basladi yani eski islemciler overclock etmek oyle sandigin kadar kolay bir sey deil cok buyuk zaman ayriman gerek deneme yanilma en dogru bus speed voltaj vb. ayarlari bulmam gerek yada hazir degerleri aynen uygulamalisin yani kisacasi hic ugrasma bence islemci elinde kalmasinda

ama ornegin 4670K nasil overclock ediliyor normal 3.5 ghz civari calisan islemci tek dugmeye basara 4.5ghz oluyir yada en kotu biosa girip carpankilidini 50x yapip dier herseyi otomatikte anakarta birakioz
  • ben yapmak istiyorum yanarsa yansın babama değiştirmek için fırsatolur ama biosta voltaj ayarı yok yapamıyorum
  • birde elimde intel pentium dual e2180 2ghz işlemci var ama hangisi daha iyi bilemediğim için şimdilik intel pentium d 925 işlemciyi kullanıyorum
  • arkadaşlar cevap vermicekmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: eneskoca

arkadaşlar cevap vermicekmisiniz

Merhaba benimde kardeşimin bilgisayarı bahsettiğiniz işlemciye sahip anakart g41 combo ben overclock denemelerimde 3.9 GHz a kadar stabil kullandım.
  • bLaskex kullanıcısına yanıt
    ama benim biosumda overclock yok çok aradım yok . yoksa şimdiye kadar niye yapmıyım bu sorunu nasıl düzelte biliriz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eneskoca -- 15 Kasım 2013; 20:25:23 >
  • Bios resimlerini atabilirmisiniz? bu arada e2180 daha iyidir
  • Anakartın bios'unda voltaj kilidinin olmamasının nedeni anakartın ovc'ye yatkın olmamasıdır.
  • bLaskex kullanıcısına yanıt
    biosun fotorafları
     Bu Sisteme Nasıl Overclock Yapabilirim? Bu Sisteme Nasıl Overclock Yapabilirim? Bu Sisteme Nasıl Overclock Yapabilirim? Bu Sisteme Nasıl Overclock Yapabilirim? Bu Sisteme Nasıl Overclock Yapabilirim? Bu Sisteme Nasıl Overclock Yapabilirim? Bu Sisteme Nasıl Overclock Yapabilirim? Bu Sisteme Nasıl Overclock Yapabilirim?

• ama neden yok ben onu anlamıyorum hekes de var bende niye yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.