Şimdi Ara

Bu sistem nasıl ? yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
1.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sistem nasıl sizce ? Neler değişmeli ?

Ekran Kartı: GIGABYTE AORUS RTX 2070 SUPER- 5186TL

İşlemci: Ryzen 7 3700x - 2459 TL

Anakart:ASUS TUF B450-PRO GAMING 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 DVI HDMI ATX - 947.24 TL

Ram: Flare X 16GB (2x8) DDR4 3200Mhz - 639 TL

Ssd: Toshiba OCZ 500 GB M.2 SSD 1700 okuma/1600 yazma - 619 TL

Kasa+psu: THERMALTAKE Versa J24 RGB 650W 80+ Tempered Glass Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa (1048,04 TL) 

Monitör: Asus TUF Gaming VG27VQ 27" 165Hz 1ms (HDMI+Display+DVI-D) FreeSync Full HD Curved Monitör - (1999TL)

TOPLAM: 12.897,28 TL 

Yorum ve önerilerinizi bekliyorum. 

• Bana 1080P de 2070 super abarti geliyor, 1440P yi rahat kaldiracak bir kart.

Benzer sekilde 1080P icin 27'' ekran biraz buyuk kaciyor, bu kadar guzel bir sistem varken ucuz bir goruntu katiyor pikseller belli oldugu icin. Ya cozunurluk artirilmali, ya buyukluk azaltilmali bana kalirsa.

Butce siniri varsa islemci 3600 e dusurulebilir.

Anakart da mumkunse msi tomahawk ya da gaming plus alinabilir, vrm sogutmasi daha iyi.

Thermaltake in icindeki psu belli mi? Bronze bile yazmadigi icin insani endiselendiriyor.

Toplam 500 gb biraz az kaliyor artik, yanina 1-2 tb hard disk eklenebilir.

Son olarak da daha serin ve sessiz bir deneyim icin kaliteli bi hava sogutucu eklenebilir islemciye.
  • Bana 1080P de 2070 super abarti geliyor, 1440P yi rahat kaldiracak bir kart.

Benzer sekilde 1080P icin 27'' ekran biraz buyuk kaciyor, bu kadar guzel bir sistem varken ucuz bir goruntu katiyor pikseller belli oldugu icin. Ya cozunurluk artirilmali, ya buyukluk azaltilmali bana kalirsa.

Butce siniri varsa islemci 3600 e dusurulebilir.

Anakart da mumkunse msi tomahawk ya da gaming plus alinabilir, vrm sogutmasi daha iyi.

Thermaltake in icindeki psu belli mi? Bronze bile yazmadigi icin insani endiselendiriyor.

Toplam 500 gb biraz az kaliyor artik, yanina 1-2 tb hard disk eklenebilir.

Son olarak da daha serin ve sessiz bir deneyim icin kaliteli bi hava sogutucu eklenebilir islemciye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirikalische -- 12 Haziran 2020; 15:25:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence iyi sistem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psu sadece 650W 80+ yazıyor isterseniz bakabilirsiniz belki ben görmemişimdir.https://kisaltak.com/qRN

Anakart tomahawk alabilirim güzel kart.

Depoloma konusunda bir kaç ay sonra yükseltirim, sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Monitörde haklısınız bence de 1080p sıkıntılı biraz ama bu monitör incelemelerde çok iyi geldi bana. Eğer 1440p 2500 3000 tl civarı monitör önerirseniz bakabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1burak088 -- 12 Haziran 2020; 9:0:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soğutucudan bahsetmemişim bence 3700x in soğutucusu bir süre götürür sonra değişiklik yapabilirim diye düşünüyorum. Stok fan olmasına rağmen bence iş görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1burak088 -- 12 Haziran 2020; 9:1:36 >
  • Sizin yerinizde olsam ryzen 3600 alir 4000 serisi cikinca daha kaliteli bi islemciye gecerdim. uzun vade acisindan daha mantikli olur. Ayrıca psu konusunda psusuz bir kasa alip high power performance gd psu alirdim. hem 6 korumasi da tam hem de 80+ gold bir psu

• quote:

Orijinalden alıntı: erenmemo

Sizin yerinizde olsam ryzen 3600 alir 4000 serisi cikinca daha kaliteli bi islemciye gecerdim. uzun vade acisindan daha mantikli olur. Ayrıca psu konusunda psusuz bir kasa alip high power performance gd psu alirdim. hem 6 korumasi da tam hem de 80+ gold bir psu
    4000 çıkınca geçmeye gerek yok ki, 3600 yıllarca gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenmemo

Sizin yerinizde olsam ryzen 3600 alir 4000 serisi cikinca daha kaliteli bi islemciye gecerdim. uzun vade acisindan daha mantikli olur. Ayrıca psu konusunda psusuz bir kasa alip high power performance gd psu alirdim. hem 6 korumasi da tam hem de 80+ gold bir psu
    Hocam bu psu https://www.hepsiburada.com/high-power-750w-80-gold-performance-gd-aktif-pfc-guc-kaynagi-hp1-j750gd-f12s-p-HBV00000LXR5F?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjwz4z3BRCgARIsAES_OVfVa2z__IhLMyJx3SZODJUnlm8wsOaYL49TvFGYDOYLPc3Wswhgyf8aAuD3EALw_wcB

Bu kasa iyi gibi https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/dark-guardian-4x12cm-rgb-led-fanli-full-cam-yan-ve-mesh-on-panel-usb-3-0-bilgisayar-kasasi-dkchgu_pdp_532575649?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=406551646063&utm_term=89443349249&ga_prodid=532575649&ga_merchantid=11504733&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjwz4z3BRCgARIsAES_OVcovVEEID_KVYEL8yRcHYiaKmZzhoHDo1l0Q13s-0wiwzEnVdyBtZ8aAuySEALw_wcB

Ne düşünüyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1burak088 -- 12 Haziran 2020; 12:4:43 >

• erenmemo kullanıcısına yanıt
    2700x de soğutucuyu kullanıyorum başka soğutucuya gerek yok ama toshıba ssd yi değiş bence corsair mp500 480 gb m2 ssd okuma yazma toshıbanın iki katı
  • 1burak088 1 kullanıcısına yanıt
    iki kasada high power kullandım kaliteli ürün tavsiye ederim. kasa olarak bence cooler master almaya bak çelik kasa ve malzeme olarak hertarafından kalite kokuyor yakından bakınca anlıyorsun farkı. cooler master pro 6 ve cooler master h500 argb kullanıyorum şuan.şunu tavsiye edebilirim hem ön kısmı mesh.
    https://www.itopya.com/cooler-master-masterbox-td500-mesh-white-argb-usb-32-mid-tower-kasa/
    3700x alırdım ben hem güç tüketimi az çokta ısınmaz hem 8 çekirdek bazıları diyorki çekirdek önemli değil çekirdek önemli değilse neden fiyat farkı oluyor illaki fark oluşturacak 3600 6 çekirdek 3700 8 çekirdek ve arasında çok fazla büyük fiyat farkı yokki araştırsan vede hafta sonu indirimlerde ucuza denk gelebilrsin . eskiden bukadar pahalı değildi 3600 kime sorsan 3600 diye diye tavan yaptı fiyatı nere baksan 3600 alıyorlar tamam iyi bir işlemci ama ben olsam 3700x den vazgeçmem
    ben hep 3700x almak istiyordum indirimde ryzen 9 3900x denk gelince direk onu aldım
  • 2070 e o kadar para verilmez rx 5700xt al daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Dataş

3700x alırdım ben hem güç tüketimi az çokta ısınmaz hem 8 çekirdek bazıları diyorki çekirdek önemli değil çekirdek önemli değilse neden fiyat farkı oluyor illaki fark oluşturacak 3600 6 çekirdek 3700 8 çekirdek ve arasında çok fazla büyük fiyat farkı yokki araştırsan vede hafta sonu indirimlerde ucuza denk gelebilrsin . eskiden bukadar pahalı değildi 3600 kime sorsan 3600 diye diye tavan yaptı fiyatı nere baksan 3600 alıyorlar tamam iyi bir işlemci ama ben olsam 3700x den vazgeçmem
    ben hep 3700x almak istiyordum indirimde ryzen 9 3900x denk gelince direk onu aldım
    Zaten 3700xten vazgeçmeyi düşünmüyorum aradaki farkı hakediyor bence 3700x

• quote:

Orijinalden alıntı: UzmanAga

2070 e o kadar para verilmez rx 5700xt al daha iyi
    Nvidia olması avantajlı bence driver olsun ısınma olsun

• yıllarca nvidia ekran kartı kullandım hiç bir sorun olmadı . çok eskiden ATİ kullanırdım onun üstüne ekran kartı tanımam muazzamdı fakat amd ekran kartları yazılım problemleri çok fazla milyondan şikayet var bende herkes amd amd al dedi aklım eski ATİ ye gitti aldım 2 ay burnumdan geldi 10 tane güncelleme değiştim sonunda düzeldi ama şimdi yeni güncelleme yapma korkuyorum işlemci olarak ryzen alırım ama ekran kartı amd almam daha kendini geliştiremediekran kartında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dataş

yıllarca nvidia ekran kartı kullandım hiç bir sorun olmadı . çok eskiden ATİ kullanırdım onun üstüne ekran kartı tanımam muazzamdı fakat amd ekran kartları yazılım problemleri çok fazla milyondan şikayet var bende herkes amd amd al dedi aklım eski ATİ ye gitti aldım 2 ay burnumdan geldi 10 tane güncelleme değiştim sonunda düzeldi ama şimdi yeni güncelleme yapma korkuyorum işlemci olarak ryzen alırım ama ekran kartı amd almam daha kendini geliştiremediekran kartında
    Bence de işlemcide inteli sollasa da ekran kartında nvidiadan vazgeçilmez

• hani kim diyorsa amd ekran kartları artık ısınmıyor ısınıyor arkadaş elini dış yüzeyine vuramıyorsun kaç kişide gördüm farklı farklı ama nvidialar çokta ısınmıyordu
    https://www.youtube.com/watch?v=ZmlRzGhdWdM&app=desktop

Hocam su videoya bakın isterseniz
    biri 6000tl lik kart digeri 3500-4000
    artan parayla illa harciyim diyorsaniz ryzen 9 serisi alabilirsin.

Tabi tercih yine size kalmış.

• Render yapılmayacaksa 3600 fazlasıyla yeterli olacaktır aksi takdirde x570 alınmadığı takdirde o işlemcinin bir espirisi kalmıyor. Render odaklı bir sistem değilse işlemciyi ryzen 5 3600 yapıp ekran kartına yatırım yapılmalı. Monitör olarak kötü bir tercih 1440p 144hz ya da 60hz 27-24 arası bir monitör tercih edilmeli. Tabii beklenebiliyorsa kesinlikle beklenmeli 4. nesil ryzenlar, nvidia 3000 serisi ve yeni rdna2 mimarili amd gpuları q4'de çıkış yapacak. Özellikle ray tracing kanadında kesinlikle beklemeye değer. Rtx 2080ti bile olsa konu ray tracing olunca doğru düzgün bir ray tracing deneyimi sunamıyor. Yeni nesil kartlarda 3060'ın 2080ti kadar ray tracing performansı vereceği söyleniyor ki bu çok iyi bir gelişme. Tabii bu tercih size kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzmanAga

https://www.youtube.com/watch?v=ZmlRzGhdWdM&app=desktop

Hocam su videoya bakın isterseniz
    biri 6000tl lik kart digeri 3500-4000
    artan parayla illa harciyim diyorsaniz ryzen 9 serisi alabilirsin.

Tabi tercih yine size kalmış.
    Ben amd alıp sorun yaşamak istemiyorum. Bu sistemi en az 5 6 yıl kullanacağım ve uzun vadede amdye güvenmiyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.