Şimdi Ara

bu sene teoga gireceklere tavsiyelerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zebani adam -- 28 Eylül 2015; 17:20:13 >

• Konu cok yararli . Istedigim gibi , sorularim olursa yazarim

Takip..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirli_genç

Konu cok yararli . Istedigim gibi , sorularim olursa yazarim

Takip..

Beyler size bu sene (ne yaptım, ne yapmadım? neleri yapmadığımda pişman oldum, neleri iyiki yapmışım?) önerilerimi yazacağım. Zaten Barış kardeş çoğunu yazmış fakat birkaç tane daha öneriyim fazla mal göz çıkarmaz.

Öncelikle sene başından sisteminizi oturtun ve bu sistemde karar kılın. Yani bir programa dayalı yapın sisteminizi... Dershane programı er yada geç başlar. Bu programı da dahil edin. Dershaneye gitmeyenler bu konuda sıkıntı çekmez zaten.

Mental olaylar(Aşk meşk, kanka muhabbetlerı)a girmemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü sizi ders çalışmamaya iter bu meretler. Maneviyata yönelmek güzel bir çözümdür...

Daha sonra ise kitaplarınızı çabucak alın. Biz bu konuda çok sıkıntı çektik çünkü okul başladıktan birkaç hafta sonra bile daha gelmemişti sınav takvimi. Bol bol deneme çözün hocalarınızın peşinden ayrılmayın. Rehavete kapılmayın. Denemelerde hedefiniz hep full olsun. Günde 300 soruyu aşın. Giderek artsın. Özellikle de başarınız arttıkça. Puanınız her yükseldiğinde 10 soru arttırın. Yapamadığınız soruların peşini bırakmayın. Duvarlara ne yapacağınızı (Post-it) yapıştırın. Ben son paragrafta yazılanların hiçbirini yapmadım.

Bol bol kitap okuyun. İstikrarlı olun. Yapabildiğinizin en iyisini yapmaya çalışın. Şahsen ben yapabildiğimin en iyisini yaptığımı düşünmüyorum. PC, cep telefonu, tablet bunlardan uzak durun. Yazın acısını çıkarırsınız.

Sıra geldi 8.sınıflara önerdiğim kaynaklar:

Bilfen Soru Bankası Set (6 Ders)*
    Anafen Soru Bankası Set (6 Ders)*
    Karekök Modüler Piramit Sistemi (4 Ders)*
    Esen Soru Bankası Set (5 Ders)*
    Yaprak Testlerden elinizde bol bol bulundurun çabuk çabuk bitiyor...

*Not: Bunlardan hiçbirini yarısına kadar bile çözmedim fakat güzel sorular var içlerinde. Deneme çözün bol bol. İşiniz kaydınız ders olsun.

• Sınav konularını anladığınız ve çözdüğünüz an denemelere bailayın. (2 teog içinde geçerli)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.