Şimdi Ara

Bu Saatin Pilini Nasıl Değiştirebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birkaç sene önce hediye gelen ve modelini bilmediğim bir saatim var. Bunun pilini nasıl değiştirebilirim? Birde modelini ve orjinal olup olmadığını anlayabilecek biri varsa çok makbule geçer

• Saatin arka kapağında dişler var. Bunları kullanarak o kapağı döndürmeniz lazım, yeterince döndürüldüğünde açılacaktır. Ben saati sıkıca sabitliyordum, sonra küçük bir tornavida ile dişi yakalıyordum ve küçük bir ağırlıkla tornavidaya hafifçe vurarak ilk hareketi başlatıyordum, sonrası kolay oluyordu. İçinde de pili vs. çıkarıp değiştirebilirsiniz.
    Yalnız benim yaptığım ucuz saatlere idi, hani arka kapağı çizmeniz falan olası. Saatinizin değerini bilmiyorum, değerli ise bir saatçiye gitmekte fayda olabilir. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 18 Mart 2016; 1:00:14 >
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Konuyu açtıktan sonra döndürmek benimde aklıma geldi ama saatçiye götürüp değiştirttim. 3 dişli garip bir aleti o dişlere geçirerek kolayca açıp değiştirdi. Saat hediye ama yanılmıyorsam 400 lira gibi bir değeri olacaktı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.