Şimdi Ara

Bu resimden birşey anlayan varmı Cpu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar resimde gördüğünüz gibi karışık bir durum benim işlemci soğukluğum 0 cmi yoksa 20c civarlarındamı ne farkları var anlamadım bilgisi olan açsın biraz konuyu teşekürler 0c olması normal buz gibi havada pc yi açtığım zaman
    elimi kasanın içine sokuyorum çok soğuk 0c olması normalde 20~seviyeleri anlamadım ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufsfy -- 13 Şubat 2009; 11:09:59 >

•  Bu resimden birşey anlayan varmı Cpu

Bu kısımda IMG alanlarını aşağıdaki gibi image yaparsanız resmi görebiliriz.

[image ] [/simage]

şeklinde...
  • resimleri düzeltirsen bi görelim
  • bişey göremedik konu açıp kaçan çok oluyor arkasında dur kardişim konunun
  • Resmi düzeltmeniz mümkünse bizde görüp yardımcı olmaya çalışırız en azından şahsen
  • he yaptım bakın bi zahmet
  • core temp göstermiş işte 20-24 civarı
  • birde HWMonitör ile kontrol ediniz.
  • onlada denedim o zaman ben bu 20~olayını hiç karıştırmıyım işlemci ısım 2 3 c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufsfy -- 13 Şubat 2009; 11:59:30 >
  • Anakartınız ne bilmiyorum ama kendi sıcaklık ölçme yazılımı varsa onu deneyin. Kendi sistemimde yaz ortasında CoreTemp -3 derece dolaylarında, Everest sürekli 25 derece (CPU) dolaylarında yine Everest altında çekirdek sıcaklıkları 8-9 derece civarında görünüyordu. (Probe ile bakınca 30'a kadar çıktığı oluyor ya da QFan açıkken 45 derece civarında da oluyordu ama Everest hala 25 derece gösteriyordu mesela.)

BIOS altında bakarsanız gerçek sıcaklığı görürsünüz. Anakartınız Asus ise Probe II ile bakın. BIOS'a en yakın sıcaklığı veriyor kendisi...
  • anakart msi k9agm3 biosda sıcaklıkla ilgili birşey bulamadım özellikleri yazıyo ama sıcaklık yok heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufsfy -- 13 Şubat 2009; 21:49:53 >
  • otamatik fan yap devirli çalıssın bence ısıya göre
  • Çekirdek sıcaklıkları yanlış da resimdeki CPU sıcaklığı doğru gibi. İşlemciye yüklenince sıcaklık artıyorsa (CPU olarak) sanırım doğrusu o.

Ama CoreTemp benimkine göre mantıklı sonuçlar vermiş en azından. CoreTemp ile artımları gözlemleyebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 14 Şubat 2009; 11:49:17 >
  • benim işlmecim de anakartta 20 derece veriyor.
    everestte işlemci sıcaklığı da 20 lerde geziniyor çekirdek sıcaklığı da daha fazla.36 larda falan.hangisi doğru?

şu an çekirdek sıcaklıkları:

30 30 26 28

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 14 Şubat 2009; 12:07:14 >
  • 2 çekirdeğin sıcaklığının ortalaması cpu değilmidir arkadaşlar
  • CPU sıcaklığında belirtilen sıcaklık çekirdek sıcaklıklarınızın ortalaması değildir. Aralarında yaklaşık 5 derece civarında fark olabiliyor.

@Gamlı Baykuş Everest'te işlemci sıcaklığın sabit mi kalıyor 20 derecede yoksa yüklendiğinde 30-40 dolaylarına çıkıyor mu? Eğer sabit kalıyorsa başka bir programla gözlemlemen daha faydalı olacaktır. Sabit kalmıyorsa sonuçların doğru gibi geldi bana...
  • quote:

Orjinalden alıntı: AndryTR

CPU sıcaklığında belirtilen sıcaklık çekirdek sıcaklıklarınızın ortalaması değildir. Aralarında yaklaşık 5 derece civarında fark olabiliyor.

@Gamlı Baykuş Everest'te işlemci sıcaklığın sabit mi kalıyor 20 derecede yoksa yüklendiğinde 30-40 dolaylarına çıkıyor mu? Eğer sabit kalıyorsa başka bir programla gözlemlemen daha faydalı olacaktır. Sabit kalmıyorsa sonuçların doğru gibi geldi bana...

everestteki değerler bios ile aynı.en fazla 30 u buluyor?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.