Şimdi Ara

Bu Nedir? M2sata girişine usb portu eklemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopumda m2 ngff(m2sata) girişi var. Oraya şu aşağıdaki gibi bir aparat eklemek istiyorum.
    Bu Nedir? M2sata girişine usb portu eklemek
    Laptopum çok ısınıyor, özellikle de yaz aylarında. Bir tane cpu fan aldım içine takacağım.
    Ama burdaki sorun; aldığım cpu fanının kablosunu usb ucu ekledikten sonra o aparata takmak.
    Böylece cpu fanına güç gitmiş olacak ve işlemciyi soğutabilecek.
    Arkadaşlar bu aparatın adı nedir ve nereden bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 10 Kasım 2017; 14:45:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Harbi bilen yok mu bunu?

• m.2 to usb diye araştırmanı tavsiye ederim, ürün hakkında pek bilgim yok.

Bunun dışında söyleyeceğim bir şey var bazı laptoplarda m.2 portuna wi-fi adaptörü takılıyor, eğer sizdede varsa ve hala usb çevirmek isterseniz kablo kullanmak zorunda kalacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MK* -- 11 Kasım 2017; 21:41:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MK*

m.2 to usb diye araştırmanı tavsiye ederim, ürün hakkında pek bilgim yok.

Bunun dışında söyleyeceğim bir şey var bazı laptoplarda m.2 portuna wi-fi adaptörü takılıyor, eğer sizdede varsa ve hala usb çevirmek isterseniz kablo kullanmak zorunda kalacaksınız.

Yorumun için teşekkür ederim.

İnternette çok araştırma yaptım, özellikle de dediğin gibi yaptım; ama bulamadım bir türlü.

Bu resmi de Tomshardware'da bir arkadaşın aynen benim gibi yapmak istediği bir konu gördüm, ordan buldum.

Başka da bir konu bulamadım.

M2 portuna wifi çipi takıldığını biliyordum, yani araştırırken görmüştüm. Ama son cümlenizden ne demek istediğinizi anlamadım. Kablo derken nasıl bir kablo?

Yani yapmak istediğim şey, takacağım ek cpu fanına güç vererek çalıştırmak. İlla usb olmasa da olur, 3, 4 pinli fan girişine bile çevirebilsem olur aslında.

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Kablo ile bahsettigim konu su, m.2 portunda wi-fi adaptoru bagli ise onu cikarmaniz gerekecektir, dolaysiyla laptopunuzun wi-fi ve bluetooth gibi ozellikleri olmayacaktir artik ve internete baglanmaniz icin ethernet kablosunu kullanmaya mecbur kalacaksiniz.

• Kolay gelsin bende yapmayı dşünoyurm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin1972

Kolay gelsin bende yapmayı dşünoyurm.

Sağolun. Sipariş ettiğim malzemelerin gelmesini bekliyorum.

Gelince konu açıp ayrıntılı, ssli bir anlatım yaparım.

Yalnız m2 portundan güç almayı çözemedim.

Vga portunu söküp yerine dişi usb portu ekleyeceğim.(görüntü kirliliği olmasın diye) İç taraftan ise aldığım ve cpu+gpu'ya doğrulttuğum(2 × 5v 0,50A, 65+75cfm gücünde) iki adet usb fana bağlayacağım.

Vga portu yerine eklediğim dişi usbye ara kabloyla adaptöre(5v 1A gücünde) bağlayıp gücü vereceğim.

Şu anki planım bu. Sipariş ettiğim soğutucu bakır ısı borularının gelmesini bekliyorum sadece.

Konuyu açınca size de haber veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 16 Kasım 2017; 20:4:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.