Şimdi Ara

BU NE ACELE (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
1
Favori
5.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony stüdyo kulaklığım var epey pahalı bir şey. Akşam onunla dinliycem bakalım var mı çikilop çikilop çikilop diye bir ses

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkayzer -- 10 Haziran 2016; 20:51:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkayzer

Sony stüdyo kulaklığım var epey pahalı bir şey. Akşam onunla dinliycem bakalım var mı çikilop çikilop çikilop diye bir ses

Pahaliysa muhtemelen duyarsınız

• Objektif yorum yapıyorum konuyu açan arkadaş hatalıysa arkadaki adam bilinçli çarptıysa çarpması mı gerekiyor beklesin,Beklemiyorsa Mahkemeye vermeniz gerekir bilerek insanın can güvenliğini tehlikeye atıyor.Videoyu çeken arkadaş hatalı bile olsa çarpamazsın adamın arabasına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan.mustafa

Kanuna göre arakadan çarpan, takip mesafesine uymadığı için kusurlu kabul ediliyor. Ama videoda, arakadaki araç öndeki beyaz passatı yeterli uzaklıkta takip ediyor gibi. Konu sahibi, 2 araç arasına girerek takip mesafesinin bozulmasına sebep oluyor ve gereksiz fren ile kazaya sebep oluyor.

Bilenler cevaplasın lütfen; bunlara rağmen takip mesafesine uymadığı için arakdaki mi suçlu şimdi? Eğer öyleyse çok büyük haksızlık.

Hocam her sart altinda arkadan carpan sucludur. İstisnasi yok. Gercekte suclu onunzdeki olabilir ama kanun oyle demiyor maalesef.

• Evet çikilop sesi var arakadaşlar videonun ilk saniyesinden başlıyor hatta, iyice dinledim adamın hakkını yemeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkayzer -- 10 Haziran 2016; 21:56:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest_1999

aracıma arkadan çarptı iki araç
    anlamadığım ani fren yapmadığım halde bu ne acele nereye yetişecekler
    aracımda sadece tampon hasarı var ama korna çalarak arkadan çarpan aracın ön tarafı dağıldı
    diğer araçta fazla bir hasar yoktu sanırım zira tutanak tutmadan çekip gitti

Yalnız radyodaki vaaz manidarmış : "Sonra akıl ve duyularla idrak edilemeyenide...."

• drkayzer kullanıcısına yanıt
    Benim telefon o kadar pahalı olmadığından duyamıyorum. Eğer sinyal verdiyse %20 arkadakilerin hatası var demektir. Ancak sinyal verdi diye kafasına göre iki şeridi zapdetme ve sol şeritte kazık fren yaparak durma hakkı yok. Her halukarda buradaki suç tuvneranın.

• Son durum nedir hocam

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Yaşadığım kazalar sonucu baya bi trafik kanunu öğrendim ve şunu da gördüm her şart altında arkadan çarpan suçlu değil;) internette durum senaryolarını da bulabilirsiniz http://sonekspertiz.com/kazalarda-kusur-orani-nasil-belirlenir/

• Biktik Tuvnera biktik
    Passat olayindada yuzde yuz sucluydun fake hesabini desifre ettin gene ayni son yakindir,su trafige cikma sen

• memleket ruh hastası dolu anasını satayım.

• HTC M9, sinyal sesi başından sonuna kadar var. Ama yinede bence haksızsın tuvnera yaptığın iş değil sinyalde versen ben o yüzündeki pis sırıtmayı buradan bile görebiliyorum...

• Üye konu açtığına pişman oldu la

• Arka tamponu değiştirmek için yapılan bir suikast

• Herkes hakaret etmiş ben güzelce konuşmak istiyorum
    Tuvneracığım güzel kardeşim. Yaptığın çok yanlış hem Ada'mın takip mesafesini bozuyorsun hem de önüne geçince birden anlamsızca frene basıp duruyorsun hem de sol şeritte hem de yol akarken.
    Daha büyük bir kaza başına gelmeden bir otur düşün bence

• quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Yaşadığım kazalar sonucu baya bi trafik kanunu öğrendim ve şunu da gördüm her şart altında arkadan çarpan suçlu değil;) internette durum senaryolarını da bulabilirsiniz http://sonekspertiz.com/kazalarda-kusur-orani-nasil-belirlenir/

Ondeki geri vitese takarsa durum degisir ama inkar ederse ve kamera veya sahit yoksa yine arkadan vurana yazarlar. Linkte yesil isikta aniden durma olayi orneginde, yine ispati zor. Ondeki onume kopek cikar gibi oldu frene bastim der. Netice olarak arkadaki her zaman takip mesafesini korumak zorunda kanuna gore

• Guest_1999 kullanıcısına yanıt
    Sinyalin çok güzel kardeş lens mi? Madem insanları trolleyip gıcık etmeyi huy etmişsin seni ciddiye alıp daha fazla zaman kaybetmenin anlamı yok.

Tamam sinyal vermiş olman yolun içine m.ıçman anlamına gelmiyor haydi git ötede oyna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Ondeki geri vitese takarsa durum degisir ama inkar ederse ve kamera veya sahit yoksa yine arkadan vurana yazarlar. Linkte yesil isikta aniden durma olayi orneginde, yine ispati zor. Ondeki onume kopek cikar gibi oldu frene bastim der. Netice olarak arkadaki her zaman takip mesafesini korumak zorunda kanuna gore

Yola yavaşça cort girip aniden frene basıp yavaşlamak arkadan gelenin hem fren hem de takip mesafesini bozabilir.

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Şöyle emin konuşanlara bayılıyorum "her şart altında arkadan vuran suçludur istisnası yok"

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113407730&p=1&anchorToGo=113407730#113407730

Buyrun ilk mesajdaki en üstteki videoyu izleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: ...DeAtH...

Şöyle emin konuşanlara bayılıyorum "her şart altında arkadan vuran suçludur istisnası yok"

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113407730&p=1&anchorToGo=113407730#113407730

Buyrun ilk mesajdaki en üstteki videoyu izleyin

Kamera yoksa arkadan carpana yazarlar

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.