Şimdi Ara

Bu Mümkün Müdür? 2 net 1 bilgisayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çalıştığımız iş yerinde internet kısıtlı ve Masaüstü bilgisayarımla kurum netine kablo ile bağlanıyorum. aynı zamanda tplink wireless adaptörle kısıtlı olmayan başka bir internetede bağlanabiliyorum. fakat ikisini aynı anda kullanamıyorum, wireless çalışmaya bağlanınca diğer kablolu internet gidiyor, o zamanda kurum programına girip işleri yapamıyorum hatta ağ bağlantısıda kopuyor, diğer bilgisayarlarında bana ağdan bağlı olması gerekiyor yazıcı dosya paylaşımı v.s.,

Şimdi 2 farklı neti bir bilgisayarda aynı anda kullanmanın bir yolu varmıdır, mesela explorer açtığımda kablolu internetle, mozilla açtığımda wireless ile bağlanabilirmiyim.

• virtualbox ile olur sanırım pcde işyerinin kablolu internetini sanal makinede de kablosuz interneti kullanırsın

@barishak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahve®engi

virtualbox ile olur sanırım pcde işyerinin kablolu internetini sanal makinede de kablosuz interneti kullanırsın

@barishak

Denemekte fayda var. Fakat donanımlar tek sistemde çalışacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıpçak Beği -- 8 Kasım 2013; 16:53:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şirket ağına bağlanan ethernet kartından default gateway'i silerseniz her iki ağa da bağlanırsınız. Internet kablosuz ağdan çalışırken şirket bilgisayarlarıyla iletişimi de kaybetmezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Definitive©

Şirket ağına bağlanan ethernet kartından default gateway'i silerseniz her iki ağa da bağlanırsınız. Internet kablosuz ağdan çalışırken şirket bilgisayarlarıyla iletişimi de kaybetmezsiniz.

Arkadaşlar yardım için çok teşekkür ederim, defult gateway'i nasıl sileceğim konusunda yardımcı olabilirmisiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.