Şimdi Ara

bu konuyu açan hanginiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

şaka maka sağlam konu olmuş.güzel veren türkler de var arada.ancak şu avrupalıları anlamak mümkün değil.lehçeye sırpçaya laf etmezler de türkçe olunca "75 milyon için çeviri mi yapacaklar" olur hemen. polonyada bizden daha mı çok satılacak sizce diablo3?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celades -- 13 Nisan 2012; 20:33:16 >
  • Ulan adam bizim guildde Bir sorsaymış bari foruma konu açıcam çeviriye ihtiyacım var falan diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aelin-uial -- 13 Nisan 2012; 20:49:08 >
  • başlığı açan hani küçük cahil bir çocuk muhtemelen derdini anlatmaya çalışmış. daha rezil olanı bak ben türküm ama çatır çatır da ingilizce konuşurum diye kasan sözlük yardımlı 50 defa kontrol edilecek yazılmış yazılar. ki alayında da hata dolu yine.
  • bu nedir ya bu her kimse google translatede kullanmamış, sanırım sözlüğü açıp ingilizce anlamlarına bakıp Türkçe'ye göre sıra sıra yazmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: celades

chicken translation

şaka maka sağlam konu olmuş.güzel veren türkler de var arada.ancak şu avrupalıları anlamak mümkün değil.lehçeye sırpçaya laf etmezler de türkçe olunca "75 milyon için çeviri mi yapacaklar" olur hemen. polonyada bizden daha mı çok satılacak sizce diablo3?

Polonya da eminim daha çok satacaktır.. Ayrıca Avrupalıları anla bence, bu kadar korsan oynayan ülkeye kıyak yapmaya gerek yok, sonuna kadar haklı adamlar.

Konuya gelince utana utana okudum gerçekten. İngilizce bilmezsin ayıp değil ama hiç mi sormuyor kendine acaba birine göstersem mi diye.

Bu arada elemanın guild adı donanımhaber anladığım kadarıyla selam vereni alıyorlar populasyonu korumak adına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 14 Nisan 2012; 1:01:40 >

• Türkçe sadece türkiyede mi konuşuluyor ? Türkçe dünya çapında 12 ülkede 250 milyon kişi tarafından konuşuluyor tabi bazı farklar var ama küçük farklar bunlarda.Mesele azınlık değil , mesele önyargı
  • Donanım Haber guildi Donanım Haber guildi değil arkadaşlar. "Türk olmanız yeterli" diye spam yapıyorlar /2'de. Ben dahil çoğu arkadaş da ayrıldık zaten uzun zaman önce.

Konuya gelince, arkadaş fena batırmış bilmeden, yalnız dikkat ettim konuya bayağı adam akıllı cevap verenler olmuş, helal olsun.
    Benzer bi konuyu bi yabancı bizim foruma açsa "ne diyon homuğa noyim" olurdu galiba.

Türkçe muhabbetine gelince, bi' Türk olarak çekinmeden söylüyorum: "Biz kimiz ki tutup adamlardan Türkçe oyun istiyoruz?"
    Mümkünse İngilizce bilmeyen, en azından bilmek istemeyen arkadaşlar WoW da oynamasın bi' zahmet.
    Adamların her derdi bitti bi' bizim kaliteli oyuncularımıza Türkçe oyun sunmak kaldı.
    Biraz önyargılı olaiblirm, lâkin kişisel olarak hiç de öyle bi' beklentim yok oyun yapımcılarından.
    Şımarmayalım mümkünse.

• Bence süper bir konu olmuş, durumun ne derece vahim olduğunu gözler önüne sermiş :) . Şakır şakır ingilizce konuşan, tek kelimesinde hata olmayan, süper gramerli biri yazsa bunun onda biri kadar bile etkisi olmazdı. Hatta muhtemelen altına 2 cevap verilir konu kapanırdı.

Bu şekilde, gerçekten bu ülkede ne kadar çok altyazı ihtiyacı olan insan olduğu resmen adamların gözüne sokulmuş oluyor. "Reklamın kötüsü olmaz" deniyor ya, onun gibi işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saphrenia -- 14 Nisan 2012; 9:40:06 >
  • Bizzat ben açtık konuyu beta key dağıtımları ve gelecekteki türkçe için atılımlar olacak mı diye sormuştum cevap verdiler gelen cevap o kadar kırıcı bir durumdaydıki bende biraz absürt te olsa durumu göstermek istedim.

Türkçe ye türkiye için destek düşünüyor musunuz cevabıma türklerin her hangi bir türkçe desteğe ihtiyacı olmadıklarını ingilizceyi bilmesi gerektiğini söyleyen blizzard yetkilisi bununla da yetinmeyip beni örnek gösterdi şuan destek almakta bir sıkıntı yaşamadığımı anlaşmazlık olmadığını belirti bende bunun üzerine konuyu açtım çok mantıklı cevap verenler destek getirilmesini isteyenler var bence istediğim noktaya taşıyacak.

Not:Bu şekilde yazmamı support ta sorularımı cevaplayan çalışan önerdi işe yaradığı kesin şimdiden 10 sayfayı geçmiş reklamın iyisi kötüsü olmaz yalnız 1 karakterimi resmen harcadım

• Herkes gene baslamis sacma sapan hak etmiyoruz edebiyatlarina..

En sonunda dilimizede dusman oldunuzya hadi hayirlisi..

Siz kimsinizki hak etmiyoruz diyorsunuz? 1 kisiyi yargilayip 1000 kisiyi infaz ediyorsunuz? Sorarim size ( su cahillik en kotu sey) hicmi gormediniz Diablo 3 ' un betasina Turkce secenek eklendigini, her nekadar hata versede genede acilis yeri Turkce , Blizzard'da Turkce bilen eleman ariyordu , eee daha ne dusunuyorsunuz?

Birde o bizim Turkce'ye ihtiyacimiz yok diyer Bllizzard gorevlisini sikayet ederseniz emin olun hakkinda sorusturma baslatilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kril

Donanım Haber guildi Donanım Haber guildi değil arkadaşlar. "Türk olmanız yeterli" diye spam yapıyorlar /2'de. Ben dahil çoğu arkadaş da ayrıldık zaten uzun zaman önce.

Konuya gelince, arkadaş fena batırmış bilmeden, yalnız dikkat ettim konuya bayağı adam akıllı cevap verenler olmuş, helal olsun.
    Benzer bi konuyu bi yabancı bizim foruma açsa "ne diyon homuğa noyim" olurdu galiba.

Türkçe muhabbetine gelince, bi' Türk olarak çekinmeden söylüyorum: "Biz kimiz ki tutup adamlardan Türkçe oyun istiyoruz?"
    Mümkünse İngilizce bilmeyen, en azından bilmek istemeyen arkadaşlar WoW da oynamasın bi' zahmet.
    Adamların her derdi bitti bi' bizim kaliteli oyuncularımıza Türkçe oyun sunmak kaldı.
    Biraz önyargılı olaiblirm, lâkin kişisel olarak hiç de öyle bi' beklentim yok oyun yapımcılarından.
    Şımarmayalım mümkünse.

Hocam ben Donanim Haber'deyim de, merak ettiğimden soruyorum kusura bakmayın; en son ne zaman /2'de "Türk olmanız yeterli" diye spam yapıldığına tanık oldunuz? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Shorh

Herkes gene baslamis sacma sapan hak etmiyoruz edebiyatlarina..

Siz kimsinizki hak etmiyoruz diyorsunuz? 1 kisiyi yargilayip 1000 kisiyi infaz ediyorsunuz? Sorarim size ( su cahillik en kotu sey) hicmi gormediniz Diablo 3 ' un betasina Turkce secenek eklendigini, her nekadar hata versede genede acilis yeri Turkce , Blizzard'da Turkce bilen eleman ariyordu , eee daha ne dusunuyorsunuz?

Birde o bizim Turkce'ye ihtiyacimiz yok diyer Bllizzard gorevlisini sikayet ederseniz emin olun hakkinda sorusturma baslatilir.

Cevabını kopyala yapıştır yapıp başka bir support açtım bana bu öneriyi yaptı şikayet etmek aklıma gelmedi kötü niyetli olduğunu zannetmiyorum sorularımı genel anlamda güzel cevapladı ama olaya böyle bakarsak kendi yorumunu yapmaya hakkı yoktu şuan 1 mesajım daha var cevap bekliyorum bu olay çok büyüyecek blizzard ayrımcılık,ırkçılık konusunda çok ciddi.

Birde anlamadığım bir nokta var niye saçma sapan cevap veriyorsunuz hesabı olan her türk oraya bir şeyler yazmalı ki amaca ulaşılsın millet gitmiş ne kadar uğraşmış bak ben yazıyorum ne var gibi e gidi saf o kadar uğraşmışsın gene olmamış bir de başka milletler kendi halkını korurken bizimkiler taşlıyor tabi savunanlar cevap veren kesim az değil orda baştan sona okuduysanız destekleyen yabancılarda var dediğim gibi bir mesaj daha bekliyorum o cevaba göre konunun sonuna amacı yazacağım tabi bu sefer anlayacakları şekilde buradaki amaç 100 kişiden sadece 10 kişisi belki daha azı konu başlığındaki yazı kadar ingilizce biliyor ve bilmek zorunda değil yok efendim oynama bilmem ne gibi yorum yapmak çok acizce almanya ingilizce bilmiyor mu ? yada fransa avrupanın tamamı ingilizce bildiği halde kendi dillerinde oynuyor biz neden öğrenmek zorunda kalalım yada boyun eğelim biz küçük bir ulus yada ülke değiliz nüfusumuz 75 milyon ve çoğu avrupa ülkesinden büyük ve genç bir nesiliz nüfusumuzun %50 30 yaşın altında bu da demek oluyor ki biz potansiyel bir pazarız tek yapmamız gereken bunu onlara göstermek.

Madem bu noktaya geldi olay yukarıda ki yazıyı küçük gören arkadaşlar yazsın bakalım yorumlarını onlar utandırmasın ülkemizi aslında utandıran ta kendileri farkında değiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

quote:

Orijinalden alıntı: The Shorh

Herkes gene baslamis sacma sapan hak etmiyoruz edebiyatlarina..

Cevabını kopyala yapıştır yapıp başka bir support açtım bana bu öneriyi yaptı şikayet etmek aklıma gelmedi kötü niyetli olduğunu zannetmiyorum sorularımı genel anlamda güzel cevapladı ama olaya böyle bakarsak kendi yorumunu yapmaya hakkı yoktu şuan 1 mesajım daha var cevap bekliyorum bu olay çok büyüyecek blizzard ayrımcılık,ırkçılık konusunda çok ciddi.

Birde anlamadığım bir nokta var niye saçma sapan cevap veriyorsunuz hesabı olan her türk oraya bir şeyler yazmalı ki amaca ulaşılsın millet gitmiş ne kadar uğraşmış bak ben yazıyorum ne var gibi e gidi saf o kadar uğraşmışsın gene olmamış bir de başka milletler kendi halkını korurken bizimkiler taşlıyor tabi savunanlar cevap veren kesim az değil orda baştan sona okuduysanız destekleyen yabancılarda var dediğim gibi bir mesaj daha bekliyorum o cevaba göre konunun sonuna amacı yazacağım tabi bu sefer anlayacakları şekilde buradaki amaç 100 kişiden sadece 10 kişisi belki daha azı konu başlığındaki yazı kadar ingilizce biliyor ve bilmek zorunda değil yok efendim oynama bilmem ne gibi yorum yapmak çok acizce almanya ingilizce bilmiyor mu ? yada fransa avrupanın tamamı ingilizce bildiği halde kendi dillerinde oynuyor biz neden öğrenmek zorunda kalalım yada boyun eğelim biz küçük bir ulus yada ülke değiliz nüfusumuz 75 milyon ve çoğu avrupa ülkesinden büyük ve genç bir nesiliz nüfusumuzun %50 30 yaşın altında bu da demek oluyor ki biz potansiyel bir pazarız tek yapmamız gereken bunu onlara göstermek.

Madem bu noktaya geldi olay yukarıda ki yazıyı küçük gören arkadaşlar yazsın bakalım yorumlarını onlar utandırmasın ülkemizi aslında utandıran ta kendileri farkında değiller.

Dostum , emin ol yeterli inglizcem olsaydı konuya yazıcaktım ama yeterli değilki..

Birde şikayet etmek en iyisi , her nekadar sorularını cevaplasada bu onun görevi ama tutupta sana ''Türkçe'ye ihiyacımız'' yok demesi o görevlinin Blizzard'dan atılması demektir . Hemen şikayet lütfen , görsün bakalım ihtiyaçları varmıymış yokmuymuş.. Gelişmelerden haberdar edersen sevinirim

• Tatmin edileceğim bir cevap vermezler ise zaten direk ss şeklinde konu açıp koyacağım konuşmayı tabi büyük ihtimal bana da ceza kesilir gelişmeleri bu başlık altında devam edeceğim dün oynamadım oyunu neredeyse farklı karakterler ile yazıyı yazmışım oyun içinden devam ettirdim yazışmayı o yüzden.Ben mi yanlış düşünüyorum acaba nedir bu ön yargı olayı sadece sorduğum neden türkçe destekleri yarım yada devam edilmiyor bana gelen cevap gerek yok ki bu demek oluyor ki ne versek alırsınız oturun oturduğunuz yerde.

Bizimkilerde hak etmiyoruz biz kimiz bilmiyorsan oynama bunu savunan adamlara bende olsam vermem destek.Yazışmaları ve cevapları paylaşmam yasak mı dır acaba?
  • Düşüncelerimi paylaşmadan önce bana sıfat uyduracak arkadaşlar için kendimden bahsedeyim... İngilizceyi biliyorum ve seviyorum ayrıca fırsatım olsa Amerika veya Avrupada yaşamak isterim lakin ülkemede ihanet etmem. Dilimi ve vatanımı çok seviyorum ve gururda duyuyorum fakat son zamanlar yabancıların bize vermek istedikleri zarardan çok kendi vatandaşlarımızın bize zarar verdiğini fark ediyorum. Özellikle bunu wow oyuncularından daha iyi anladım. Evet Avrupalılar daha kaliteli bir hayat sürüyorlar ve birbirleriyle daha iyi anlaşıyorlar fakat insan önce kendi ülkesini düşünmelidir. Ama bazı arkadaşlar ülkelerini ve farkında olmadan da kendilerini çok aşağılıyorlar... Bu kadar aşağılık kompleksi olmaması gerekir bence. İnsan kendi vatandaşını bu kadar taşlamamalıdır. Ben bunu daha çok dışarıya özentilik duygusu had safhada olan kişilerde görüyorum.

Bence arkadaşın konusu gayet iyi olmuş bu rezillik anlamına gelmiyor. Herkes bu dili öğrenmek zorunda değil. Fransa örneği de güzel bir örnektir. Bozuk bir ingilizce de olsa derdini anlatabilmiş belli. Amaçta bu değil mi zaten? Biz bu ve bunun gibi bir çok oyuna para veriyoruz karşılığınıda bir Yunanlı kadar almak isteriz. En azından buna hakkımız vardır diye düşünüyorum. Fakat ülkemize her fırsatta adil davranılmadığını kolaylıkla fark edebilirsiniz. Sadece Blizzard oyunları için değil EA oyunları neredeyse en fakir Asya ülkesinin bayrağını bile web sitelerine koyarken bizi görmezden gelmektedir. Sadece dil olarak düşünmemize bile gerek yok. Bence herkes şunu bilip söylemelidir: "Benim yalnız ve güzel vatanım". Hiç bir şey bilmiyorsanız biraz Atatürk'ü araştırın ve o adamın gayretlerine biraz özenin. Adam okuma yazma bilmeyen bir memlekete Cumhuriyet getirmiş dış ülkelere karşı ülkesini savunmuş ve gurur duymuştur. Tutup da şu zamanda kendi ülkesini hiçe sayan bir vatandaş rolü bize yakışmaz.

Ayrıca yaşamadım ama şuna eminim. Uzun yıllar yurt dışında yaşayan birileri olsanız ülkenizi korumayı ve onunla gurur duymayı öğrenirdiniz. Bence özenip kendimizi aşağılamaktansa örnek alıp uygulamak en doğrusu olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Tatmin edileceğim bir cevap vermezler ise zaten direk ss şeklinde konu açıp koyacağım konuşmayı tabi büyük ihtimal bana da ceza kesilir gelişmeleri bu başlık altında devam edeceğim dün oynamadım oyunu neredeyse farklı karakterler ile yazıyı yazmışım oyun içinden devam ettirdim yazışmayı o yüzden.Ben mi yanlış düşünüyorum acaba nedir bu ön yargı olayı sadece sorduğum neden türkçe destekleri yarım yada devam edilmiyor bana gelen cevap gerek yok ki bu demek oluyor ki ne versek alırsınız oturun oturduğunuz yerde.

Bizimkilerde hak etmiyoruz biz kimiz bilmiyorsan oynama bunu savunan adamlara bende olsam vermem destek.Yazışmaları ve cevapları paylaşmam yasak mı dır acaba?

Yasak değil dostum , eğerki seni takmazlarsa aç bir konu böyle böyle de koy resmi'de , ozaman görürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kril

Donanım Haber guildi Donanım Haber guildi değil arkadaşlar. "Türk olmanız yeterli" diye spam yapıyorlar /2'de. Ben dahil çoğu arkadaş da ayrıldık zaten uzun zaman önce.

Şımarmayalım mümkünse.

Valla Blizz'in yerinde olsam ben de çıkarmam baksana millet zaten alışmış zaten "adam yerine konulmamaya". Her türlü oyunu alıyoruz zaten, isterse Türkiye'ye serverı kapatsınlar her türlü gider satın alır gireriz oyuna. Şımarmayalım haklısın, biz neyiz ki? Devam devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: patya

Düşüncelerimi paylaşmadan önce bana sıfat uyduracak arkadaşlar için kendimden bahsedeyim... İngilizceyi biliyorum ve seviyorum ayrıca fırsatım olsa Amerika veya Avrupada yaşamak isterim lakin ülkemede ihanet etmem. Dilimi ve vatanımı çok seviyorum ve gururda duyuyorum fakat son zamanlar yabancıların bize vermek istedikleri zarardan çok kendi vatandaşlarımızın bize zarar verdiğini fark ediyorum. Özellikle bunu wow oyuncularından daha iyi anladım. Evet Avrupalılar daha kaliteli bir hayat sürüyorlar ve birbirleriyle daha iyi anlaşıyorlar fakat insan önce kendi ülkesini düşünmelidir. Ama bazı arkadaşlar ülkelerini ve farkında olmadan da kendilerini çok aşağılıyorlar... Bu kadar aşağılık kompleksi olmaması gerekir bence. İnsan kendi vatandaşını bu kadar taşlamamalıdır. Ben bunu daha çok dışarıya özentilik duygusu had safhada olan kişilerde görüyorum.

Bence arkadaşın konusu gayet iyi olmuş bu rezillik anlamına gelmiyor. Herkes bu dili öğrenmek zorunda değil. Fransa örneği de güzel bir örnektir. Bozuk bir ingilizce de olsa derdini anlatabilmiş belli. Amaçta bu değil mi zaten? Biz bu ve bunun gibi bir çok oyuna para veriyoruz karşılığınıda bir Yunanlı kadar almak isteriz. En azından buna hakkımız vardır diye düşünüyorum. Fakat ülkemize her fırsatta adil davranılmadığını kolaylıkla fark edebilirsiniz. Sadece Blizzard oyunları için değil EA oyunları neredeyse en fakir Asya ülkesinin bayrağını bile web sitelerine koyarken bizi görmezden gelmektedir. Sadece dil olarak düşünmemize bile gerek yok. Bence herkes şunu bilip söylemelidir: "Benim yalnız ve güzel vatanım". Hiç bir şey bilmiyorsanız biraz Atatürk'ü araştırın ve o adamın gayretlerine biraz özenin. Adam okuma yazma bilmeyen bir memlekete Cumhuriyet getirmiş dış ülkelere karşı ülkesini savunmuş ve gurur duymuştur. Tutup da şu zamanda kendi ülkesini hiçe sayan bir vatandaş rolü bize yakışmaz.

Ayrıca yaşamadım ama şuna eminim. Uzun yıllar yurt dışında yaşayan birileri olsanız ülkenizi korumayı ve onunla gurur duymayı öğrenirdiniz. Bence özenip kendimizi aşağılamaktansa örnek alıp uygulamak en doğrusu olacaktır.

Ne anlatmak istediğimi gayet güzel anlamışsınız teşekkürler ben bu olayı ciddiye alıyorum parasını ödediğim her noktada dile getireceğim herkes böyle yapmalı bence birlik olmak en önemli nokta bu dünyada.Bu olaya da açıklık getireyim bundan daha iyi ingilizcem zaten farkına varılır google translate dahi kullanmadım sözlüğe bakılıp nasıl bir şey yazılır bunu gösterdim.

Kalkıp ta oyun da sözlük elimizde devam etsek böyle bir rezil durum ortaya çıkıyor ben gayet memnunum konunun şuan ki durumundan istedik mi ağızlarının payını verebiliyormuşuz yabancıların demek ki.

Beta içeriğinde türkçe vardı oyunun dosya içerilerinde türkçeye çevrilmiş kelimeler bulunuyordu bölümsonucanavarın'da bu konu açılmıştı ee noldu da sonradan kaldırıldı yada wow 20 lvl seviyesi ücretsiz oldu hemen türkçeye çevrildi madem yapılıyordu neden şimdiye kadar yapılmadı bir de adam ingilizce bilmiyor diye oyunda bizi rezil ettiği filan yok belki anlasa ne demek istediklerini hepimizden daha başarılı olacak bilemeyiz ki kimse istemez eğlenmek için girdiği oyunda dışlanmayı yada atılmayı ingilizce bilmiyor almayın guruba mantığı ile zaten bu iş olmaz.

• arkadas her kimse fena google translate yardirmis yazdigindan hic birsey anlamadim. Yalniz oyundaki terimleri Turkce ye cevirince garip gelmiyormu sizede? acikcasi ben okurken icimden Turkce ye cevirirsem yuzume bir gulumseme iniyor :) Turkce olsa fena mi olur? olmaz! guzel olur, oynamak isteyen gecer oynar kaynasir ben sahsen hala ingilizce tarafinda olurum kesinliklede ayrilmam herkesin kendi tercihi ama gercegi kabullenelim wow a Turkce gelmesi pek yakinda olacak birsey degil hele boyle sacma sapan wow forumlarindaki konularla olcak is hic degil :) Ufaktan ingilizce ogrenseniz kotumu olur? Bakin cogunuz daha gencsiniz, ileride yurt disina cikarsiniz, ise girerken belki isterler vs vs sonucta dunyanin en cok kabul goren en cok konusulan dili. Bulgaristan da evsiz sokakta yasayan bir insan bile sakir sakir ingilizce konusuyordu kendi gozlerimle sahit oldum :)) Yanlis anlasilmasin sirf wow oynayacaksiniz diye ingilizce ogrenin demiyorum ama vesile olursa en azindan bu oyunun size gercek bir yarari olur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.