Şimdi Ara

Kasa ve PSU uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1000-1500 TL arası, oyun oynamak ve yazılım geliştirme amaçlı kullanılacak olan bir bilgisayar kasası toplama çabasına girdim.

Forumun bu bölümünü 1 haftadır sık bir şekilde takip etmekteyim ve sonuçta AMD tabanlı bir sistem kurmaya karar verdim.

Kafamdaki bileşenler şu şekilde;

AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 3,5GHZ 14MB CACHE 32NM İşlemci
    SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

RAM'den tam emin değilim, sadece oyun amaçlı olmayacağı için 8 GB'a yöneliyorum birazcık;
    GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit RAM

Anakart, belki müzik işleri ile uğraşırım diye, G43'e göre ses kartı daha üstün olduğu söylenen;
    MSI 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

Kağıt üstündeki verilere göre F/P oranı iyi olan bir harddisk;
    SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK

Elimdeki kasanın ve PSU'nun fotoğrafları şu şekilde:
    https://imageshack.com/f/0d76mfj
    https://imageshack.com/f/gigsrej
    https://imageshack.com/f/15wsl1j

PSU ile kasayı kullanma şansım var mıdır? 400W'tan şüphe etmekteyim.
    En azından kasayı kullanabilir miyim? MT ATX gibi duruyor kasa ama emin değilim tabii.

Eğer elimdeki kasayı kullanamazsam, kasa alabilmek adına Anakart, RAM ve Harddisk'te aşağıdaki değişiklikleri yapmak durumunda kalabilirim;
    GSKILL 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram
    TOSHIBA 3.5" 500GB SATA 3.0 32MB ÖNBELLEK 7200RPM HARDDISK
    970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

Önerileriniz nedir arkadaşlar?
    İlk %25 ya da %30 indirimde almak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odyango1111 -- 28 Aralık 2021; 2:8:25 >

• resımdekı kasa asus ta 250 dır ve atx anakart desteklıdır dusundugunuz anakart rahatca sıgar sıstemde kullanılabılır psu hernekar 400w yazsada bugucu vermekten uzak kalıtesız urun kullanmayın derım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasus1881 -- 13 Aralık 2013; 0:21:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

resımdekı kasa asus ta 250 dır ve atx anakart desteklıdır dusundugunuz anakart rahatca sıgar dusundugunuz sıstemde kullanılabılır psu hernekar 400w yazsada bugu vermekten uzak kalıtesız urun kullanmayın derım
    PSU yeni alındı aslında, alındıktan sonra PC toplasanız 10 saat kullanılmamıştır. Ama şüphelerim var, o yüzden siz tecrübeli arkadaşlardan destek istiyorum.

Eğer olmaz derseniz, bu kasa ile uyumlu, uygun fiyatlı bir PSU önerilerinizi de alabilirim.
  • yenı eskı olması cok bırsey degıstırmez urun etıket degerlerını vermeyecek gereklı koruma onlemlerıne sahıp olmayan verımlılıgı belırsız bır urun ben kullanmazdın o sıstemde sahsen
    bunu onerırım ekonomık fp urunudurhttp://www.bizdehesapli.com/corsair-cp-9020050-vs550-vs-series-550w-psu-urun-CP-9020050-EU
  • Hepsini Vatan'dan toplayacak olursam, şöyle bir fiyat çıkıyor ortaya o halde;

Kasa ve PSU uyumu

Gayet alınabilir bir sistem oldu gibi, en azından benim içime sindi. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odyango1111 -- 13 Aralık 2013; 0:36:53 >
  • %30 indirimi kacirmadan toplayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baran18

%30 indirimi kacirmadan toplayin

Ne zaman olacak, bir bilgi var mı?
    bizdehesapli.com'dan da aslında anakart ve ekran kartı dışındaki diğer parçaları alabilirim, orada uygun gibi görünüyor.
  • Bu haftasonu bildigim kadariyla

• quote:

Orijinalden alıntı: Baran18

Bu haftasonu bildigim kadariyla

Vaay, eğer kesinse Cumartesi sabahtan toplarım sistemi Vatan'dan.
    Yapmazlarsa bizdehesapli.com'dan Anakart ve Ekran kartı dışındakileri alırım.
  • hayırlı olsun

• Selamlar,

Ekran kartını HD7870'e yükseltme kararı aldım fakat, AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 3,5GHZ 14MB CACHE 32NM İşlemci ile darboğaz durumları vs oluşur mu?
    Bu akşam ya da yarın sabah sistemi toplamayı düşünüyorum, hızlı cevap alabilirsem çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3rm@N

Selamlar,

Ekran kartını HD7870'e yükseltme kararı aldım fakat, AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 3,5GHZ 14MB CACHE 32NM İşlemci ile darboğaz durumları vs oluşur mu?
    Bu akşam ya da yarın sabah sistemi toplamayı düşünüyorum, hızlı cevap alabilirsem çok sevinirim.

Bu durumda tabii PSU'yu Corsait VS650 olarak tercih edeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.