M

Yüzbaşı
03 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,

HP Pavilion Gaming 15 EC00003NT model bir bilgisayara sahibim.

Bilgisayar içerisinde 4x2 olmak üzere 2 tane Samsung markalı 2400 MHz Ram var. Acaba bu makine içerisindeki ana kartın RAM için desteklediği max MHz nedir, bilgisi olan var mı? Ona göre bir kaç yükseltme seçeneği düşünüyorum.

Satılık Samsung Ram 2666 Mhz 8 GB olan bir model gördüm fakat frekansı aynı olmadığı için ama 8+4 kullanmam sanırım mantıklı olmayacak.

Bu konuda tavsiyeniz ne şekilde olur?
1. seçenek: 2 RAM'i de çıkarıp 2666 ya da 2400 mhz 8x2 RAM takmak. (En maaliyetli olanı bu)
2. seçenek: 2400 mhz herhangi bir marka 8 GB RAM satın alıp 4+8 şeklinde kullanmak. (En uygun fiyatlı çözüm)
3. seçenek: 2400 MHz 16 GB RAM alıp 16 + 4 şeklinde kullanmak, uyumsuzluk durumunda 4 GB olanı çıkarıp 16'yı tek başına kullanmak.

Ya da bu seçeneklerin dezavantajı nelerdir? Duruma göre ileri vadede 1. seçeneğe dönebileceği için 2. seçenekle ilerleyeceğim.

Cevaplarınz için şimdiden teşekkürler
Merhabalar,

Mekanik olmayan, kablolu, TKL(Numpad takımı olmayan) klavye tavsiye edebilir misiniz? 100 TL'nin üzerine fazla çıkmayı düşünmüyorum, bu yüzden mekanik alternatifleri değerlendiremiyorum.

Arka aydınlatma olup olmaması önemli değil.

Teşekkürler
Merhaba forumdaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi 6 inç ve üzeri ekrana sahip, 1500-2000 TL bandında olan telefonlardan hangileri tercih edilebilir acaba.

XA1 Ultra hoşuma gidiyor, kağıt üzerinde bataryası az görünse de pratikte beklendimin epey üzerinde gidiyor. Bu kısmını beğendim fakat GPS olarak çok tatmin edici değil.

Samsung tarafında C9 Pro ve A9 Pro dikkatimi çekti fakat XA1 Ultra daha cazip görünüyor.

Sizin tercihleriniz ne yönde olurdu?

Şimdiden teşekkürler
İyi forumlar
Merhaba forumdaşlar,

TKL(Tenkeyless) yani numpad takımı olmayan kablolu, standart tuş dizilimli bir klavyeye ihtiyacım var ama pek bir şey bulamadım. Ya ok tuşları içeri gömülmüş, ya Home, End gibi tuşlar karışık dizilmiş.

Genelde mekanik klavyeler biraz sesli oluyor ve biraz pahalı olduğu için çok tercih etmiyorum. Zalman K500 gibi bir klavyeye ihtiyacım var açıkcası ama 250-300 TL gibi bir tutarı da klavyeye vermek istemiyorum.

100 TL civarı mekanik olmayan(mümkünse sessiz) numpad takımı olmayan bir klavye öneriniz var mıdır?

Teşekkürler
İyi forumlar
Merhaba forumdaşlar,

PC'de 2. monitör olarak kullanmak üzere ucuz ve az yer kaplayan bir monitöre ihtiyacım var.
Az yerden kastım; 8-10 inch civarı bir monitör olabilir. Dokunmatik olmasına ihtiyacım yok.

Bu konu ile ilgili biraz araştırma yaptığımda tatmin edici bir sonuç bulamadım açıkcası. Herhangi bir önerisi olan var mı acaba? Yoksa, yerden tasarruf adına telefon/tablet ikinci ekran olarak mı kullanılmalı?

Bir bütçe belirlemedim ama ne kadar ucuz olursa, o kadar iyi benim için. 100 TL civarı olabilir.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
İyi forumlar
Merhaba Forumdaşlar,

Benim Asus marka bir dizüstü bilgisayarım var. Bu alette 2 adet 3.0 ve 1 adet 2.0 olmak üzere toplam 3 adet USB bulunmakta.

Daha önce 2 adet USB girişim bozuldu(3.0 + 2.0). Makinenin içerisini açıp CD-ROM söküp yerine Disk taktığım için de garantisi bulunmadığından teknik servis hizmeti veren bir yere götürdüm.

Çok işten anladığını düşünmediğim bu adamlar Güney Köprüsü arızası var dedi ve değiştirdi. 1.5 ay kadar düzgün çalıştı ama dün tekrar yine aynı giriş yerleri arızalandı. Herhangi bir güç gelmiyor bu arızalı girişlere.

Servis bana 2 ay garanti vermişti, gidip tekrar yaptıracağım ama yine aynı arızayı verecek diye korkuyorum. Kontrol etmesi gerektiği yerler nerelerdir acaba? Herhangi bir öneriniz varsa , teknik servisi de bu doğrultuda yönlendireceğim.

Ücretsiz yapmayacaklarsa da düzgün bir teknik servis arayışına gideceğim.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler
İyi forumlar.
Merhaba arkadaşlar, saatler hakkında hiç bir fikrim yok. Instagram'da dolaşırken gördüm. Saatlerin kargo ücreti 13 dolar civarı çıkıyor. Ürün ekledikçe artıyor.

Bir kaç saat sonra sona erecek teklifler de var. Örneğin şu saat 13 dolara geliyor: https://pierowatches.com/products/fashion-mens-watches-luxury-stainless-steel-quartz-watch-men-military-sport-leather-band-dial-relogio-masculino-0620
https://pierowatches.com

Değerlendirmek isteyen varsa, değerlendirebilir.
Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar.
Başlıkta belirttiğim iki bilgisayar arasında kaldım.

Acer:http://www.hepsiburada.com/acer-e5-774g-53xe-intel-core-i5-7200u-2-5ghz-3-1ghz-6gb-1tb-128gb-ssd-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB0000015TOG

Asus:http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-dm277dc-i7-6700hq-12gb-1tb-2gb-gtx950m-156-freedos-pmu354352

Amaç daha çok oyun oynamak, onun dışında yazılım geliştirmek, bazen ufak tefek de tasarım işleriyle uğraşmak.

Acer'ın hem ssd hem de hdd barındırması, 17 inç olması hoşuma giden yanı.
Asus'un ise işlemcisi ve marka algısı...

Asus alırsam elimde 250lik SSD var, onu takacağım. Asus'un bu arada ram hız miktarı nedir? Acer'ın 2133 mhz oluşu da cezbedici.

Aradaki fiyat farkına değer mi? Ya da bu fiyat bantları da önerebileceğiniz başka makineler var mı?

Bir de Asus'ta şöyle bir makine var, vram miktarı daha yüksek fakat kasadan yana şikayetleri var sanırım:http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-dm254dc-i7-6700hq-8gb-1tb-4gb-gtx950m-156-freedos-pmu353843
Soru yeterince açık.
Meizu M2 Note biraz daha uygun fiyatlı bir ürün ama işlemcisi falan aynı.

Kameralarını kıyaslarsak sanki Casper daha önde gibi, en azından ön kamerasındaki flash bir nebze olsun onu üstün kılıyor.

Kasa tasarımı olarak da Casper daha çok hoşuma gitti.

Bir yandan Casperın güncelleme alıp almayacağı konusunda tereddütlerim var ve Meizunun Flyme OS'i de gayet şık duruyor.

Marka olaak ikisine de aynı tereddütle bakıyorum. Sizce bu iki telefonu kıyaslarsak, hangisi daha üstün?
Merhaba arkadaşlar,

Mümkünse 1000 TL lira civarı, bilemediniz 1500 TL'ye kadar ufak boyutlu bir dizüstü bilgisayar tavsiye edebilir misiniz?

Aranılan özellikler:
- 12-14 inç arası ekran
- Olabildiğince hafif
- Olabildiğince şarjı uzun süre giden (en önemli kriterlerden birisi)
- Intel işlemci (tercihen i5 U serisi)
- Harici ekran kartına gerek yok
- Tercihen yüksek çözünürlüklü
- TR klavye
- FreeDOS olabilir fakat Win 8 sürücüleri kolay bulunabilmeli.

Makineyi iş odaklı kullanılacak diye düşünebiliriz.

Şimdiden tavsiyeler için teşekkürler
İyi forumlar
Hakkında
Meslek: Yazılım Uzmanı
Forum İmzası:
Hem mühendis, hem müzisyen, işte benim Mühendisyen.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 509
İkinci El Bölümü Mesajları: 63
Konularının görüntülenme sayısı: 10.902 (Bu ay: 187)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 40 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.