Şimdi Ara

Bu Kartın Ne İşe Yaradığını Bilen Yardımcı Olabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bugün aracımın direksiyon kısmının alt tarafındaki bölmede bu kartı buldum. Çalışır durumda ve yeşil ışık yanıyordu. Ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok. Kablosundan çektiğimde araçta herhangi bir değişiklik gözlemlemedim. Bilen biri yardimci olursa çok sevinirim. Bu Kartın Ne İşe Yaradığını Bilen Yardımcı Olabilir mi? Bu Kartın Ne İşe Yaradığını Bilen Yardımcı Olabilir mi? Bu Kartın Ne İşe Yaradığını Bilen Yardımcı Olabilir mi? Bu Kartın Ne İşe Yaradığını Bilen Yardımcı Olabilir mi?

• Aracınıza durum takip cihazı koymuşlar sanırım, ürkütücü. Şirket aracı mı ? Kablonun geldiği yeri takip edebilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 22 Şubat 2023; 23:18:50 >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Hayır benim şahsi aracım ikinci el aldım. Benden önceki ve ondan önceki sahibinin de bundan bilgisi yok. Durum takip cihazı nedir? Neden ürkütücü? GPS olabilir mi diye düşündüm fakat GPS olsa verici vb herhangi bir şey olurdu kartın uzerinde öyle bir şey de göremedim çok anladığım bir şey değil aslında detaylandirabilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: crapleo

Hayır benim şahsi aracım ikinci el aldım. Benden önceki ve ondan önceki sahibinin de bundan bilgisi yok. Durum takip cihazı nedir? Neden ürkütücü? GPS olabilir mi diye düşündüm fakat GPS olsa verici vb herhangi bir şey olurdu kartın uzerinde öyle bir şey de göremedim çok anladığım bir şey değil aslında detaylandirabilir misiniz
    Hocam kablonun geldiği yere bakabilir misiniz, aracın OBD2 girişine mi takılı acaba. Bir de aracın modeli nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 22 Şubat 2023; 23:28:21 >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Kabloyu takip ettim obdnin arkasına gidiyor aracım Ford B-Max 2014
  • Aracın beynine yani ECU'ya erişim sağlıyor hocam, CAN BUS deniyor. Ben de fazla bilgi sahibi değilim maalesef bakıyorum bir yandan da. Aracın anlık bilgilerine erişiliyor. Belki motorla ilgilide olabilir. Cihazın numarasını aratınca şu site çıkıyor, mesaj atıp bu cihazın ne işe yaradığını sormanızı tavsiye ederim.

Bu Kartın Ne İşe Yaradığını Bilen Yardımcı Olabilir mi?
  • Ne olduğu anlaşıldı. Ford marka araçlarda hızı taksimetreye ileten cihazmış. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.