Şimdi Ara

BU IZDIRAP SONUNDA BİTTİ -- Golf 7 2014 Comfortline 1.2TSI 105 hp. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
2
Favori
16.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scarface123

60 milyar verip manuel araba kullanan insanlari gercekten anlamiyorum lafim meclisten disari tercih meselesi tabiki ama bana gore cok sacma

Herkes otomatik kullanmaktan hoslanmiyor.

Ayrıca VW grubunda DSG çok pahali.

Adamlar 2000TL'lık DSG için 7-8000TL fark istiyorlar.
    Haliyle de birçok müşteri o kadar para verip DSG almak istemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inque -- 27 Ekim 2014; 16:27:47 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • MAXSTAR kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

60 bin tl yi benzinli araca baglamak bence saka gibi. Benim 20 liraya katettigim yolu siz 40 liraya gideceksiniz. Bu paraya neden dizel arac bakmadiniz.

Bu 20'ye 40 oranlamasi biraz sacma oldu. Senin 20'ye gittigin yeri golf 1.2 tsi 27'ye gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah.

Ben otomatik bakiyorum. C sınıfında fiyat/performans bence Corolla. İndirim de yapiyorlar VW gibi değil. Gidip vw leri de inceledim ama gel biraz fark ver beni al dedirtecek bir fark göremedim.

80 bin tl lere cikinca da golf dizel alcagima BMW 1.16 alirim daha iyi diye düşünüyorum. Tüketimi çok da yüksek sayılmaz. A3 ler de 80 bine veriyorlar.

Manuel 60 bin altı bandında C sınıfı olarak Golf hala iyi bir tercih diye de düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuyakar

quote:

60 bin tl yi benzinli araca baglamak bence saka gibi. Benim 20 liraya katettigim yolu siz 40 liraya gideceksiniz. Bu paraya neden dizel arac bakmadiniz.

Bu 20'ye 40 oranlamasi biraz sacma oldu. Senin 20'ye gittigin yeri golf 1.2 tsi 27'ye gider.

nasıl saçma bütün golf forumlarında 10 lt den pek aşşağı düşmediği söyleniyor tsi nin. Ben 5 lt yakıyorum şehir içinde
  • Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: utkuyakar

quote:

nasıl saçma bütün golf forumlarında 10 lt den pek aşşağı düşmediği söyleniyor tsi nin. Ben 5 lt yakıyorum şehir içinde

10 lt mi?

Ogretmen arkadasim 5.5 ile geziyor. Ben ayni yerde 9 ile geziyorum(1.6atmsferik).

• Hayırlı olsun 1.4 tsi motoru kullanmış biri olarak performansından memnun kaldığımı söyleyebilirim. 1.2 tsi de beklentinizi karşılar. Golf 7 güzel araç. Rengi nedir?

• İlave paketlerde Sürüş konfor paketi nedense çok pahalı.

CC 400 TL olsa
    On ve Arka sensor de 200TL olsa toplamda 600TLlik opsiyon ama Doğuş 1500TL istiyor. Resmen kazık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

Orijinalden alıntı: uurum

Çok iyi bir seçim diyenler ayrı bir gezegende falan mı yaşıyor?

Golfün opsiyon diye 1500tl ye kakaladığı donanımların standart olduğu dizel araçlar daha uygun. Açın bir firmalara bakın.

Megane dizel gt-line veriyorlar o fiyata. Hem daha donanımlı hem de dizel.

Kia ceed, hyundai i30, toyota auris, citroen c4 gibi birçok dizel araçlar alınıyor o fiyatlara. Çoğunun garantisi de golf gibi 2 yıl değil.

Fiyata çok iyi diyenler neyin kafasını yaşıyor?

Aracınız hayırlı olsun ama çok mantıksız bir seçim bence.

peki Golf'un sinifinin referans ve en kaliteli ve en prestijli araci oldugu gercegi ne olacak? Saydigin arabalardan bana 1 tane goster totalde golf'ten ustun olan. gitmis megane diyorsun he he

Peki diğerlerinin golften iyi yönleri ne olacak?

Saydığım araçların hepsi totalde golften zaten üstün. Golf o fiyatıyla totalde en sonlarda yer alır sınıfında.

Ama benim için diğerlerinden biraz daha iyi olsun, çok yakması, kazık olması önemli değil diyorsan senin için birincidir golf.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlizZard

Aslında hiç arabalarla ilgili bir sempatim ve özel ilgim olmamasına rağmen aile içinde dayımın gecenin geç saatlerinde ısrarlı olarak telefonumu çaldırmasından dolayı zoraki araştırmalara girmiş bulundum.Nacizane genç ve tecübesiz bir mühendis olarak kendimce ve mantığıma yatkın olarak yine kendi kriterlerim doğrultusunda bir tercih oldu.
    Volkswagen'e gittik fiyat aldık.

yalın olarak (sadece) : 2014 model 1.2 TSI golf 7 105 hp manuel şnz. "58.600 TL"

extra satın alınan opsiyonlar;

+ sürüş paketi (c.c. + ön arka park s.) + çarpışma öncesi güvenlik paketi (1500 + 490) = Total = "1990 TL"

60.590 TL liste fiyatından 59.800'e düşüldü.
    59.800 nakit olarak anlaştım perşembe aracımı teslim alacağım.

şehir içi sene de max. 15.000 km asfaltta yapacağım bir araç olacak,bazen ben bazen hanım kullanacak.Siz motor ve motorlu araç tutkunları arasında bu forumda 1.5 ay harcadıktan sonra bu kararı verdim ve aracımı sizlerin olumlu olumsuz küçümseyici önemseyici şevkatli yorumları arasında son defa görücüye çıkarıyorum.
    Demokrası böyle olmalı bu devirde hevesle ile tavsiye veren de, daha frenaj modda sabır telkin eden ekonomist de, iktisatcı da,cebi sıkışıksa cebine bakar,böylesine şeffaf bir forum da aradığımı istediğimi daima sağdım.Bence BMC! Anlayan anladı.

dipnot: imgelemelerden rahatsızlık ve bulanıklık hisseden sorsun söylesin.

Golf comfortline 1.2 105 motoruyla daha çok ekonomi amaçlı bir araç. Sakin sürüşte de cidden ekonomik hayır sahibiyim oradan biliyorum Bu nedenle 16 jantlı comfort 17li higha göre ülkemiz şartlarında sanki daha konforlu . Sırf 16 için bile golf comfort önerilebilir.

Ben beklemeyi göze alsaydım çarpışma öncesi güvenlik falan nedir allah aşkına
    - sürüş konfor
    - ışık görüş
    - renkli ekranlı yol bilgisayarı

para kaldıysa
    - LED stop
    - bixenon adaptif far
    - 5.8 comp media alırdım.

• Yazık olmus 61500 e Leon Fr var . Led + sunroof

• Hayırlı olsun güzel günlerde kazasız belasız. Çok doğru bir tercih yapmışsınız.
  • golf7 mükemmel bir otomobil.kazasız belasız sürüşler dilerim..
  • 60a keşke dizel leon alsaydınız. 15 bin km az değil. Hiç değilse psikolojiniz bozulmazdı. Ulan yinemi lamba yandı diye. Ama araç güzel. Birgün acil para ihtiyacı olursa aracın 1 2 günde gideceğini bilmek rahat ettiriyor adamı. Kapıdaki polomdan biliyorum o hissi. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Kaskosuz binmeyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Yazık olmus 61500 e Leon Fr var . Led + sunroof

Limit 60 civaridir hem az yakan turbo benzinli hemde guclu olsun ister dediginizi anlarim.

Alan kisi daha konforlu, daha sessiz, ic kalitesi daha yuksek bir araba istemistir, ikinci elde digerine gore daha degerli olsun istemistir gidip golf almistir.

Sapla saman karsilastiriliyor resmen. Platform ayni olabilir ama golfun malzeme kalitesinin pahasi cok daha yuksek.

Ben verir miyim, vermez miyim bunu soylememe gerek yok ama alinan mal icin yazik olmus demenin hic anlami yok. Yorum yazmasaniz saha iyiymis.

Ekleme: dogus grubu markalarindan herhangi birini kullanmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 27 Ekim 2014; 17:50:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abruzzi

Hayırlı uğurlu olsun. 1.2. tsi comfortline + sürüş konfor paketli golf aldık eşime geçen ay. Çok memnunuz. Tüketimi olarak benim 1.6 tdi passatımdan fazla yakmıyor. Özel bir renk istediğimiz için 3 ay kadar bekledik ama iyiki de beklemişiz dedik. Gayet güzel bir tercih yapmışsınız.

Meraktan soruyorum rengi nedir ? Hayirli olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

quote:

Limit 60 civaridir hem az yakan turbo benzinli hemde guclu olsun ister dediginizi anlarim.

Alan kisi daha konforlu, daha sessiz, ic kalitesi daha yuksek bir araba istemistir, ikinci elde digerine gore daha degerli olsun istemistir gidip golf almistir.

Sapla saman karsilastiriliyor resmen. Platform ayni olabilir ama golfun malzeme kalitesinin pahasi cok daha yuksek.

Ben verir miyim, vermez miyim bunu soylememe gerek yok ama alinan mal icin yazik olmus demenin hic anlami yok. Yorum yazmasaniz saha iyiymis.

Yazık olmuş ama yalan mı söylesin? O paraya golfe gelene kadar ne araçlar alınırdı.

İkinci eli iyi diye savunun hala. Doğuş ne kadar kazıklara hakediyor bu düşüncedekiler.

• quote:

quote:

Bana gore yazık olmus bu benim kişisel fikrimdi .

Arkadas highline ergo active koltuk falan almamış bildiginiz comfortline . Leon da onun verdigi donanımlar standart ustune daha da donanımlı . Sunroof keyfi ve led Bixenon var .

Ayrıca yaktığının karsiligini da veriyor . FR inda ikinci eli kuvvetli e zaten duz vites alınmış .

FR biraz daha konforsuz olur yay taktirmadiginiz sürece cok da hissettirmez bile . Ayrıca leon un da ic kalitesi dandik denilecek sekilde degil . 60 a Leon FR bırakıyorlar zaten DSG AcT olanı çıkacağı icin 60 a inerler rahat sekilde .

Tabi arkadas almis artık yapacak bir sey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: uurum

quote:

quote:

Yazık olmuş ama yalan mı söylesin? O paraya golfe gelene kadar ne araçlar alınırdı.

İkinci eli iyi diye savunun hala. Doğuş ne kadar kazıklara hakediyor bu düşüncedekiler.

Valla bu forumun mantigini dinlerse araba alacak kisi el arabasi bile alamaz.

Golf mu Mazda mi diye sorana herkes mazda der trafikte goruyoruz..

Adam ne alayim dememis, " ALDIM " demis. Icine sinmis, begenmis, almis. Alinan mal ustune akil verilmesinin anlami yok. Akil fikir beklemiyor yani.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.