Şimdi Ara

Bu işlemci bu anakartta çalışır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Msi h110m anakart ve g4560 islemci aldım ama daha kargodan gelmedi. Bios güncellemesi yapmadan 7.nesil kaby lake işlemcileri çalıştırmıyormus. Benim 10 yıllık bilgisayarımda intel pentium 4 3.00ghz işlemcim var. Bios güncellemesi yapmak için bi seferlik taksam bu işlemciyi çalıştırır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayır çalışmaz. LGA 1151p soket işlemci olmalı elinizde. Yani 6.nesil Skylake işlemci gerek görüntü alıp, bios güncellemesi yapabilmeniz için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • :( Başka bir yolu yok mu? Bulamam ki 6.nesil işlemci..

Anakartın bios guncel sekilde gelme ihtimali var mıdır acaba? Hepsiburada.com dan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barloju -- 20 Mart 2017; 19:31:4 >
  • barloju B kullanıcısına yanıt
    Maalesef başka yolu yok. Yakınlarda teknik servis ve ya net kafe gibi yerler varsa, ellerinde 6.nesil işlemci varsa update yaptırırsınız. 20-30 TL. falan alırlar. Ama yoksa tanıdık birilerinden 6.nesil işlemci bulmaya bakınız. Hiçbiri olmuyorsa son çare; Msi teknik servise başvurun bakalım yapacaklar mı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsiburada ile konuşursan belki müşteri memnuniyeti adına işlemi yaptırabilirler. Bunun dışında eş dost tanıdıktan bir işlemci bulup kendin de yapabilirsin. Olması teknik servisle konuş:

İletişim Bilgileri

Servis Noktası A.Ş.
    Gülbahar Cad. Cem Apt. No:17 Mecidiyeköy - Şişli / İstanbul

Telefon +90 212 288 42 30
    Faks +90 212 288 52 96
    Eposta bilgi@servispoint.com
  • @Ahmetblr verdiğiniz numara nerenin numarası. Birde anakart ve işlemcim şuan kargoda.
    Aradım mesai saatleri dışındaymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barloju -- 20 Mart 2017; 19:48:30 >
  • Son olarak bir sey daha sorayım. Anakartin guncel bios yüklü gelme ihtimali var mı?

• Hocam İşlemcilerin soketleri Anakarta uymuyor ise çalışmaz.

Anakarttaki Slot ile , işlemcinin slotu muhakkak uymalı.

Anakartın Bios güncellemesi konusunda , Müşteri hizmetleri ile ilgisi yok bu olayın. Bios güncellemesi yapmak zorunda satıcı.

Geçenlerde aynı olay başıma geldi ve müşteri hizmetlerini aradığımda çok bilmiş efendiler akıl öğretiyor bana , neymiş efendim Aldığım Anakart 6. nesil mişde , 7. nesili desteklemiyormuşda.

Anakartın sitesine girip , desteklediği işlemcileri sen hiç kontrol ettin mi kardeşim ? Sen sattığın ürün hakkında bir şey bilmiyorsan , bana neyine güvenip ahkam kesiyorsun ?

Anakart gelince Bios güncellemesi yapılmamışsa , Ara hepsiburadayı anakartıma bios güncellemesi yapılmamış diye belirt.Şu işlemciyi takacağım ama anakartın 7. nesil bios güncellemesi yapılmamış , bu sorunun giderilmesi lazım şeklinde.

Biraz bilgili konuşursan zaten otomatik geri adım atıyorlar. Bilmeyene o olmuyor diye geçiştirmeye çalışıyorlar.

Bu tür konularda hakkınızı arayın. Sana gelen anakartın en az 3 yıl garantisi var. Hiç bir şey yapmasa , O Bios güncellemesini garanti kapsamında bedavaya yapmak ZORUNDA !

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vercenik53TR -- 20 Mart 2017; 20:16:22 >

• Gerçekten çok bas ağrıtici bi durum bu ya. Ben nerden bulayım 6.nesil işlemciyi. Güncel gelmesi şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: barloju

@Ahmetblr verdiğiniz numara nerenin numarası. Birde anakart ve işlemcim şuan kargoda.
    Aradım mesai saatleri dışındaymış.

Numara, Msi teknik servisine ait.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barloju

Son olarak bir sey daha sorayım. Anakartin guncel bios yüklü gelme ihtimali var mı?

Telefon edip durumu öğrenebilirsin. Eğer güncel BIOS yüklü değilse yine telefonla güncelleme istediğinde bulunursun. Büyük ihtimal müşteri memnuniyeti babında yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vercenik53TR

Anakartın Bios güncellemesi konusunda , Müşteri hizmetleri ile ilgisi yok bu olayın. Bios güncellemesi yapmak zorunda satıcı.

Öyle bir zorunluluğu yok
    Kaldı ki herkes işlemci ve anakartı aynı siteden birlikte almıyor
    İsterse yapar
    Ha yapması kendi lehine, daha çok kart satar ve müşteri kazanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 21 Mart 2017; 16:40:23 >
  • Msi teknik servisini aradım. Durumu anlattım. Gayet güzel konuştu bayan. Anakart bugün kargodan geldiği gibi msi teknik servisine yolladım. Gelince göreceğiz artık..

Hepinize teşekkür ediyorum bilgileriniz için. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.