Şimdi Ara

BU HESABI NASIL ÇALDILAR SİZCE??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
3.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen refarans önemli ama çift hak diye ben çok dikkat etmedim ona. aldığım hesabın zaten ilk maili de benim elimde şu an, kendim yeni açıp psn e bağladığım mailde bende. ama her halukar da uçurdular hesabı nasıl yaptılarsa .2 mail elimde herşey elimde ama psn hesap gitti.
  • cryptdlg kullanıcısına yanıt
    bahsetmiş olduğun imkansız bir şey. mailimi öğrenemez. e mailim kriptolu çift şifre girmesi gerekir ve her şifrede farklı. doğrulama kodları içinde bir şey diyemiyorum. ama bende yeni psn üyelk açtım fakat herhangi bir kod göndermedi hiç
  • classlord kullanıcısına yanıt
    Ben evdeki pc de işlem yapıyorum. Başka gün iş yerinden girmeye çalıştığımda soruyor. İş yerinde girdiğim zaman evden girmeye çalıştığımda tekrar soruyor. Son kodu girdiğin yerde kolay kolay sormuyor yani pc değişmezse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 13 Mart 2017; 22:55:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn3434

aynen refarans önemli ama çift hak diye ben çok dikkat etmedim ona. aldığım hesabın zaten ilk maili de benim elimde şu an, kendim yeni açıp psn e bağladığım mailde bende. ama her halukar da uçurdular hesabı nasıl yaptılarsa .2 mail elimde herşey elimde ama psn hesap gitti.

dostum teknik bir sorun olmasın. benim arkadaşımın psn hesabında tüm oyunlar hiçbir şey yokken yokoldu. sony müşteri hizmetleri. tüm oyunların parasını iade etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

Ben evdeki pc de işlem yapıyorum. Başka gün iş yerinden girmeye çalıştığımda soruyor. İş yerinde girdiğim zaman evden girmeye çalıştığımda tekrar soruyor. Son kodu girdiğin yerde kolay kolay sormuyor yani pc değişmezse.

gmail den bahsediyorsan evet soruyor.
  • spawn3434 kullanıcısına yanıt
    Bak şimdi Firefox ta açıkken hesabım kod ile açtım. Chrome dan giriş yapmayı denedim aynı pc olmasına rağmen kod sordu. Kodum yok alternatif yol şeçeneğini şeçtiğimde altta resimdeki uyarı çıkıyor.

BU HESABI NASIL ÇALDILAR SİZCE???

Bende kod çıkmıyor diyen arkadaşta başka bir browser dan denesin. Buda demek oluyor ki Cookie atıyor browsera.

Resimdeki uyarıda daha evvel kod ile açtığınız pc den yada cihazdan giriş yapabilirsiniz diyor.

Hattahttps://account.sonyentertainmentnetwork.com a girebilirmiyim diye denedim ordada kafadan kod soruyor. Kodsuz giriş imkansız. Siz birşeyler eksik yapıyorsunuz büyük olasılıkla.

• sony geri dönsün bakalım ne diyecek bende bekliyorum burdan bilgi vericem size
    gmail de 2 li dogrulama var. Onu bende kullanıyorum ben PSN girişinden bahsediyorumm.

BAna bu pc de birdaha sorma dersen gmail sormuyor zaten birdaha. PSN e girişte de girdiğin browser değişmesse bir daha sormuyor sana kod.
    Gelişmeleri yazın hocam. Hesabı mı verecekler sadece karşı tarafın cihazını mı banlayacaklar merak ettim.. Sistemlerin işleyişini görmüş oluruz. Umarım en kısa sürede mağduriyetiniz çözülmüş olur. Böyle buradan 5-10 lira kar yaptığını zanneden akıl fukaraları, insanlar emekleriyle para kazanıp oyun alıyor ve siz bu insanları dolandırıyorsunuz ya gün yüzü görmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercnsklc -- 13 Mart 2017; 23:8:35 >
  • quote:

gmail de 2 li dogrulama var. Onu bende kullanıyorum ben PSN girişinden bahsediyorumm.

BAna bu pc de birdaha sorma dersen gmail sormuyor zaten birdaha. PSN e girişte de girdiğin browser değişmesse bir daha sormuyor sana kod.

onu demiyorum. ps den şifre değişikliği yaparken. güvenlik sorusunu sormuyor ayrıca güvenlik sorusunu da var olasa bile bilmesemde değiştiriyorum :) sorun var
  • cryptdlg kullanıcısına yanıt
    sürekli şifre olmadan girebilmek için bile en azından 1 defa o doğrulama kodunu girebilmen gerekir. satın aldığım kişi böyle bir şey yapamıyacağı için farklı bir yolu var demekki. doğrulama kodu bile olsa girebilmenin hesaba
  • quote:

sürekli şifre olmadan girebilmek için bile en azından 1 defa o doğrulama kodunu girebilmen gerekir. satın aldığım kişi böyle bir şey yapamıyacağı için farklı bir yolu var demekki. doğrulama kodu bile olsa girebilmenin hesaba

Olayı yakından takip ediyorum ve cidden Bu telefon doğrulama kodu olmasına rağmen giriş yapabilmişse ee nerde bu hesap güvenliği??İlk sahibi son sahibimi var arkdaş bu işin?Burda pc de bile girerken hesabıma telefon onay kodu istiyor?!
  • ercnsklc kullanıcısına yanıt
    aynen gelişmeleri yazıcam buraya. devamlı olarak. bakalım sonuç ne olacak. zaten ben hesabı başkasından satın aldım dedim müşteri hizmetlerine. diyorki bana bugün konuştum. güvenlik kodu koyun felan ya dedim sen ne diyorsun güvenlik kodu var tele geldiği halde adamlar hesabı silmişler diyorum hıımmm incelerler diyor bide. bi bok bildikleri yok onlarında bence.

- hesap mailini sordular// ben açmıştım zaten verdim
    - çevrim içi oyundaki ismi sordular // söyledim
    - en son hangi oyunu aldın // mafia 3
    - kredi kartının son 4 hanesi // söyledim
    - hesap ne zaman açıldı // bilmiyorum yakın tarih dedim
    - doğum tarihi sordu // bilmiyorum dedim
    - cihazın seri nosunu verdim
    - kimlik ön yüzü mail attım

istedikleri bunlar oldu.
  • darkdogan kullanıcısına yanıt
    çok enterasan bir durum. kimileri sony yi arayıp ilk sahibi geri almıştır dedi. ama ihtimali yok nedenmi.

- güncellemenin geldiği akşam 20:30 civarında telime 15 e yakın doğrulama kodu msj gelmiş.

- sony müşteri hizmetleri 18:00 de kapanıyor

- 20:30 da doğrulama kodu geliyorsa demektirki o saatlerde benim mailim ve şifrem hala aktif durumdaydı.

- gece işten gittkten sonra eve gittim mail kayıtlı değil gözüküyordu.

- sony müşteri hizmetleri iş değil bu bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: classlord

quote:

onu demiyorum. ps den şifre değişikliği yaparken. güvenlik sorusunu sormuyor ayrıca güvenlik sorusunu da var olasa bile bilmesemde değiştiriyorum :) sorun var

Bir kere bir cihazdan yada Browserdan kod girişi yaparsan. Sana o cihazi yada browseri değiştirmediğin sürece. YAni gidip başka ps4 ten hesabına giriş yapmaya çalışmadığın sürece sana kod sormuyor. Bu hata değil isyan etmemen için bir önlem.

Ps üzerinden mail değiştirmeden önce senin şifresini soruyor, çünkü zaten öncesinde sen makinaya kod girmişsin bir kere. Güvenlik sorunu sorduğunu ben hiç görmedim. Güvenlik sorusu genelde hesap kutarma kısmında kullanılır.

Oyunu kendi kredi kartınızla aldıysanız hesabı geri verebilirler diye düşünüyorum. Onlarda makbuz oluyor çünkü. Ama bizim buradaki sonyi ilgilenmiyor ingiltere ilgileniyor çok saçma
  • ercnsklc kullanıcısına yanıt
    aynen kendi kredi kartım. zaten satın aldığım maili felan bende de var .bakalım sonuç olumlu olur inşallah.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: classlord

quote:

Bir kere bir cihazdan yada Browserdan kod girişi yaparsan. Sana o cihazi yada browseri değiştirmediğin sürece. YAni gidip başka ps4 ten hesabına giriş yapmaya çalışmadığın sürece sana kod sormuyor. Bu hata değil isyan etmemen için bir önlem.

Ps üzerinden mail değiştirmeden önce senin şifresini soruyor, çünkü zaten öncesinde sen makinaya kod girmişsin bir kere. Güvenlik sorunu sorduğunu ben hiç görmedim. Güvenlik sorusu genelde hesap kutarma kısmında kullanılır.

dostum yanlışın var . geçen gün önce çift hak oyun aldım. arkadaş güvenlik sorusu dahil tüm bilgileri verdi. iştem tüm değişiklikleri yaptım. ps de güvenlik sorusunu bile değiştirdim. amam öncekini hiçbir şekilde istemedi. ekranda '' belirleyeceğiniz güvenlik sorusu öncekinin üzerine yazılacaktır dedi. bende onayladım. yani güvenlik sorusu şifre değişikliği için olmasına rağmen şifre değiştirirkende güvenlik sorusu değiştirirkende bana sormadı.

eğer normalse tamam ama normal gelmedi. ayrıca mail ve şifre değişikliğide çok kolaydı. mail değişikliğinde onayı yeni mailden istiyor ama oda sakıncalı bence eski maildende istemeli ki bilgisi dışında gitmesin . hatta asıl olan eski mailden istesi

Ztaen uzun zamandir bu sekilde dedigin gibi. Dun 2. Dogrulama kodlu bi hesabim var. Hesaba girdim email degiseyim dedim ps de . Cep telefonuna bir kod felan gondermedi , psn den girince kod istiyor, ps de istemiyor. Bu da demektirki sec yada pri sahibi kisi sofreyi bilince istedigini yapabiliyor 2. Dogrulamanin hic bir mantigi yok ps uzerinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ztaen uzun zamandir bu sekilde dedigin gibi. Dun 2. Dogrulama kodlu bi hesabim var. Hesaba girdim email degiseyim dedim ps de . Cep telefonuna bir kod felan gondermedi , psn den girince kod istiyor, ps de istemiyor. Bu da demektirki sec yada pri sahibi kisi sofreyi bilince istedigini yapabiliyor 2. Dogrulamanin hic bir mantigi yok ps uzerinde

Tamamen öyle sec sahibi herşeyi yapabilir çok rahat şekilde hesabi patlatabilir. Ps üzerinden.

Bu hafta 2 hesap aldım çift hak. İkisindede mail ve şifre değişikliğinde en ufak güvenlik sıkıntısı yasamadan degistirdim tüm bilgileri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.