Şimdi Ara

Bu gün metroda yaşadığım olay,

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
4.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün eşimi ve kızımı alıp gezmeye gittik, dönüşte 4.levent taksim metrosuna bindik 4.leventte indik tam metrodan dışarı çıkarken serserinin biri bayana laf attı kız rahatsız oldu hali ile bağırarak defolup gitmesini istedi bu serseri it devam etti laf atmaya ama adamın biri bu laf atarken yumruğu suratının ortasına attı kız birden yumruk atanı tuttu kavga etmeyin diyerek laf atan serseri it fırsattan istifade tekme tokat daldı adama adam yere devrildi, çocuğu eşime bırakdım ama benide eşim tuttu napıyorsun diye orda okadar adam boş onu geçtim güvenlik ne iş yapıyor anlamış değilim sadece izliyordu.

Bizim insanımız gerçek anlamda ne zaman insan olur ?

• Bizim insanımız hiçbir zaman adam olmayacak
  • hiçbir zaman. beni vatan haini yapacaklar ama sevmiyorum abi türk insanını. sokağa çıktığım zaman bunu 2 kat daha iyi anlıyorum. hiç umut yok mu? var ama onlar da azınlık olarak kalacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: southsayer

Bugün eşimi ve kızımı alıp gezmeye gittik, dönüşte 4.levent taksim metrosuna bindik 4.leventte indik tam metrodan dışarı çıkarken serserinin biri bayana laf attı kız rahatsız oldu hali ile bağırarak defolup gitmesini istedi bu serseri it devam etti laf atmaya ama adamın biri bu laf atarken yumruğu suratının ortasına attı kız birden yumruk atanı tuttu kavga etmeyin diyerek laf atan serseri it fırsattan istifade tekme tokat daldı adama adam yere devrildi, çocuğu eşime bırakdım ama benide eşim tuttu napıyorsun diye orda okadar adam boş onu geçtim güvenlik ne iş yapıyor anlamış değilim sadece izliyordu.

Güvenlikler genelde bi el kulaklıkta bi el belde polis stili artislik yaparlar olay bittikten sonra.

Birde bizde aman bulaşma,aman uzak dur,sen karışma başına birşey gelir olayı çok oluyor.

Haliyle insanların çoğu bir olay olduğunda pasif pasif bakınmakla yetiniyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cliffburnstein

Bizim insanımız hiçbir zaman adam olmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: southsayer

Bugün eşimi ve kızımı alıp gezmeye gittik, dönüşte 4.levent taksim metrosuna bindik 4.leventte indik tam metrodan dışarı çıkarken serserinin biri bayana laf attı kız rahatsız oldu hali ile bağırarak defolup gitmesini istedi bu serseri it devam etti laf atmaya ama adamın biri bu laf atarken yumruğu suratının ortasına attı kız birden yumruk atanı tuttu kavga etmeyin diyerek laf atan serseri it fırsattan istifade tekme tokat daldı adama adam yere devrildi, çocuğu eşime bırakdım ama benide eşim tuttu napıyorsun diye orda okadar adam boş onu geçtim güvenlik ne iş yapıyor anlamış değilim sadece izliyordu.

kızın itliği

• Bir erkek yolda beraber yürüdüğü ve tanımadığı kıza neden, niçin laf atar. Amacı nedir?
  • Sokaklar barzani dolu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: British

Bir erkek yolda beraber yürüdüğü ve tanımadığı kıza neden, niçin laf atar. Amacı nedir?

erkek değil arkadaşım serseri
  • Eşim bıraksaydı ben dalacaktım serseri ite ama oda haklı bu it emanet taşır yanında bişey olur, eşimin kızımın günahı ne onları üzecek duruma düşüreyim.
  • şartlar ne olursa olsun dalmalıydın diğer türlü milleti eleştirmeye hakkın yok. herkesin sizin gibi anası babası, kızı eşi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: c0ss

şartlar ne olursa olsun dalmalıydın diğer türlü milleti eleştirmeye hakkın yok. herkesin sizin gibi anası babası, kızı eşi var.

Adam haklı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: danger70

quote:

şartlar ne olursa olsun dalmalıydın diğer türlü milleti eleştirmeye hakkın yok. herkesin sizin gibi anası babası, kızı eşi var.

Adam haklı..

Hiç boşa adam haklı falan yazmayın.

Karısının-kızının yanında elin serserisine mi dalacak? Adam çıkarıp soksa bıçağı, karısı kızı bassa çığlığı, adam bide onlara bulaşsa iyi mi olacak?

Orda ölüp gitse uğruna kavga edip canını verdiği tanımadığı kız tanıyacak mı? Karısı dul ,kızı babasız kaldığında ne olacak?

Birazda bunları düşünün yazın

• Delikanlılığın zamanı, devri değil. Polis, güvenlik var ise onlara söyleyeceksin, ne olduğu belli olmayan bi kız için niye kendini riske atasın ki?
    Yaserseri dediğiniz gibi yanında birşeyler taşıyorsa?

Eniştem aynı buna benzer bir olay yüzünden suçsuz yere vuruldu 11 senedir yatalak, belden aşağısı tutmuyor.
  • Toplumun düzelmesi için aile yapısının düzelmesi gerekiyor, doğurup doğurup sokağa atmakla olmaz bu işler. Ev hanımları bile çoluğunu çocuğunu sabah evden salıyor, akşama kadar sokakta bırakıyor, sonra çocuk her haltı yiyor, serseri oluyor, işte böyle elalemin karısına kızına laf atıyor.
  • eskiden olsa milles dolusurdu tutalım engel olalım diye,

ama ornek aldıgımız batı kulturunda gozunun onunda adam kesseler birsey yapılmadıgı icin...
  • @N.alper

Teşekkürler, bende bunu demek istiyordum.

@georgia

Güvenlik sadece bakıyor bir şey yapmıyor söylesem yine yapmıyacak gürültü patırdı var zaten. Enişteniz adınada çok üzüldüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

hiçbir zaman. beni vatan haini yapacaklar ama sevmiyorum abi türk insanını. sokağa çıktığım zaman bunu 2 kat daha iyi anlıyorum. hiç umut yok mu? var ama onlar da azınlık olarak kalacaklar.

Bence hiç umut yok. Bittik, bitirdiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.alper

quote:

Orijinalden alıntı: danger70

quote:

Adam haklı..

Hiç boşa adam haklı falan yazmayın.

Karısının-kızının yanında elin serserisine mi dalacak? Adam çıkarıp soksa bıçağı, karısı kızı bassa çığlığı, adam bide onlara bulaşsa iyi mi olacak?

Orda ölüp gitse uğruna kavga edip canını verdiği tanımadığı kız tanıyacak mı? Karısı dul ,kızı babasız kaldığında ne olacak?

Birazda bunları düşünün yazın

o zaman diğerleri bakıyor diye eleştirmeye hakkı yok.

• Belediye o kadar çiçek dikeceğine, hesabına para atacağına bu abazaları karıya götürse eminim Türkiye daha iyi halde olurdu, en azından anamız bacımız için bu kadar kaygılanmazdık.

Allahın abazaları itleri ya.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.