Şimdi Ara

Bu Gskill'ler beni kanser edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 190$'a 2*1GB DDR2-800 üstelik bir de heatsinkli RAM bulunca hemen atlayıp fazla araştırmadan satın aldım. Ama sonuç benim için hüsran oldu. Önce MSI 965 Neo bunları tanımadı. Hadi bunu MSI'ın dandikliğine verdim (Başka sorunları da vardı çünkü)

Sonra ASUS P5B aldım. Yeni Bios 309'la hiç bir şekilde açılmıyor. Eski Bios 211'le de default olarak açılmıyor. Ama Corsair RAM'le boot edip voltajı 2.0V ve CAS değerlerini de "SPD ile otomatik tanı" yerine 5-5-5-15 yapınca çalışıyor. Ama overclock denemeleri sırasındaki bir başarısızlıkta anakart kendi kendine "parameter recall" yapınca yeniden RAM'leri görmüyor. Hadi tekrar Corsair'leri takıyorum, parametreleri ayarlıyorum sonra Gskilleri yeniden takıyorum. Dün akşam en az 50 kere RAM takıp çıkardım.

Bu RAM'leri başarıyla çalıştırabilen var mı? Hangi anakart kullanıyorsunuz? (Tabii burada bahsettiklerim kırmızı heatsinkliler, Micron D9 çipliler değil yani)

• kardeş sende alırken anakartının ram uyumluluk tablosuna bakıp alsana
    Asus genelde pek ram secmez ama sende baska bı sorun var galıba zamanlamaları tekrar bı gozden gecır derım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darth Vader RSi

kardeş sende alırken anakartının ram uyumluluk tablosuna bakıp alsana
    Asus genelde pek ram secmez ama sende baska bı sorun var galıba zamanlamaları tekrar bı gozden gecır derım.

Tam tersine asus çok ram seçiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Caniggia

190$'a 2*1GB DDR2-800 üstelik bir de heatsinkli RAM bulunca hemen atlayıp fazla araştırmadan satın aldım. Ama sonuç benim için hüsran oldu. Önce MSI 965 Neo bunları tanımadı. Hadi bunu MSI'ın dandikliğine verdim (Başka sorunları da vardı çünkü)

Sonra ASUS P5B aldım. Yeni Bios 309'la hiç bir şekilde açılmıyor. Eski Bios 211'le de default olarak açılmıyor. Ama Corsair RAM'le boot edip voltajı 2.0V ve CAS değerlerini de "SPD ile otomatik tanı" yerine 5-5-5-15 yapınca çalışıyor. Ama overclock denemeleri sırasındaki bir başarısızlıkta anakart kendi kendine "parameter recall" yapınca yeniden RAM'leri görmüyor. Hadi tekrar Corsair'leri takıyorum, parametreleri ayarlıyorum sonra Gskilleri yeniden takıyorum. Dün akşam en az 50 kere RAM takıp çıkardım.

Bu RAM'leri başarıyla çalıştırabilen var mı? Hangi anakart kullanıyorsunuz? (Tabii burada bahsettiklerim kırmızı heatsinkliler, Micron D9 çipliler değil yani)

gskilleri corsair ramlerle beraber takmayı denedin mi... sorun ram seçme değil bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TORNİSTAN -- 31 Ağustos 2006; 13:38:19 >

• hocam ben o ram'lerden almayı düşünüyordum ne olacak şimdi
  • asus ram seçiyor.bende asus anakart vardı gskill almıştım tanımamıştı
  • Evet Bende P5B almıştım ve elimdeki 2*1 gb Hilevel marka ramlerle hiç açılmamıştı, anakartı alıp yazıcıoğluna gittiğimde oem herhangi başka bir ramlede açılmamıştı,bios update yaptık yine açılmadı,kingstone taktık açıldı,kesinlikle ram seçiyor ama bunu neden yapıyor çözemedik ,en sonunda anakartı değiştirdim
  • şu ram sorunları çok sinir ediyor
    benimde twinmos 667 varr ama 533 olarak çalışıyo ve işlemciye overclock yapılamıyor ram yüüznden

• quote:

Orjinalden alıntı: resrous

şu ram sorunları çok sinir ediyor
    benimde twinmos 667 varr ama 533 olarak çalışıyo ve işlemciye overclock yapılamıyor ram yüüznden

eğer ramleri 1:1 yaptıysan 266*2= 533 olarak çalışır ramler normal olarak..

• Kardeş bozuk satmasınlar sana; bana da mushkin kakaladıydılar biri çalışıyor biri çalışmıyormuş ben ikisini birden çalıştırmaya çalıştıydım fıtık olduydum senin gibi ramleri taka çıkara. Neyse Allahından bulsun.
  • DFS'nin yeni getirdiği yeşil heat-sinkli G.Skill'leri denedin mi? Sanırım onlar problemsiz. Ayrıca Bios update yap kesinlikle.
  • Aslında Bios update olayı daha kötü hale getirdi. İlk Bios'la (211) en azından ittirerek de olsa çalışırken 309'la hiç çalışmıyor.

Bana RAM seçme olayı sanki 965 çipli boardlarda daha vahimmiş gibi geliyor. Çünkü yine aynı Asus'un P5W-975 kartının bu RAM'i sorunsuz gördüğünü okudum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.