Şimdi Ara

Bu gece tüm camilerde dua edilecek (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
0
Favori
5.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha ne kadar saçmalayacaksın? DNA konusunda cevabı aldınız şimdi de hücreye mi geçtiniz? Ne diyormuş hücrenin kaşifi, evrim yalan mı diyormuş? Hala yalan üstüne yalan, inkar üstüne inkar. Evrime karşıt olarak tek bir bulgunuz yok. Hala şu komik ihtimal hesapları yapmaktan bıkmadınız. Sizi kimsenin umursadığı yok. Dostum, laf değil veri üretin. Bilim yapın, yayın yapın. Araştırın, okuyun, öğrenin. Komplo teorisi üretip ağlamayın. Siz eğitilemezsiniz. İnandığınız kitabın sınırlarının ötesine geçme cesareti hiç gösteremeyeceksiniz uğraşmayın evrim, bilim filan diye, size öğretilene uyup yaşayın gidin. Senin dinin yerçekimini inkar etse, yerçekimi teorisi için de benzer argümanlar üreteceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 25 Mart 2020; 21:58:54 >
  • beşibiryerde B kullanıcısına yanıt
    Mesala dünya düzdür ve ayetler le ıspatlıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tipik evrimci hakaretlerine başlama lütfen. Birşeyin var olduğunu tespit eden kişi onunla ilgili istediği yorumu yapar bizde razı olmak zorundayız demek doğrumudur. Uzayla ilgili ilk keşifleri yapanlar uzayın durağan ve sonsuz olduğunu ortaya attılar ama zamanla sürekli genişlediği ortaya çıktı. DNA dan cevabı aldım mı.? Komik olma lütfen. Yalan olan nedir anlamadım. DNA dan hücreye geçtin ne demek birbirinden ayrılmaz zaten. Birinin tesadüfen olamayacağı ispatlanırsa diğeride ispatlanmış olur.

Ayrıca aynı soruyu sürekli tekrarlıyorum şuraya neden özetlemiyorsun anlamıyorum. Cevabı yok de bitsin. Neyse biraz uzadı. Sonuçta söylemek istediklerimizi söyledik. En azından diğerleri gibi yazının yarısı hakaret dolu yorumlar yapmadın.

iyi akşamlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşibiryerde -- 25 Mart 2020; 22:12:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beşibiryerde

Tipik evrimci hakaretlerine başlama lütfen. Birşeyin var olduğunu tespit eden kişi onunla ilgili istediği yorumu yapar bizde razı olmak zorundayız demek doğrumudur. Uzayla ilgili ilk keşifleri yapanlar uzayın durağan ve sonsuz olduğunu ortaya attılar ama zamanla sürekli genişlediği ortaya çıktı. DNA dan cevabı aldım mı.? Komik olma lütfen. Yalan olan nedir anlamadım. DNA dan hücreye geçtin ne demek birbirinden ayrılmaz zaten. Birinin tesadüfen olamayacağı ispatlanırsa diğeride ispatlanmış olur.

Ayrıca aynı soruyu sürekli tekrarlıyorum şuraya neden özetlemiyorsun anlamıyorum. Cevabı yok de bitsin. Neyse biraz uzadı. Sonuçta söylemek istediklerimizi söyledik. En azından diğerleri gibi yazının yarısı hakaret dolu yorumlar yapmadın.

iyi akşamlar dilerim
    Evrenin genişliyor olması sonlu olduğu anlamına gelmiyor. Bilmediğiniz konularda çok yorum yapıyorsunuz.

Sözlerimde hakaret filan yok.

"Birşeyin var olduğunu tespit eden kişi onunla ilgili istediği yorumu yapar bizde razı olmak zorundayız demek doğrumudur."

Senin durumunun tıpta tanımı yapıldı. Buna Dunning-Kruger semptonu deniyor. Eğer daha iyi bildiğini iddia ediyorsan yapacaksın araştırmanı, yayınlayacaksın. Öyle abuk hesaplar yapmakla olmuyor. Şu an sadece laf çeviriyorsun, çok komik durumdasın.

"Birinin tesadüfen olamayacağı ispatlanırsa diğeride ispatlanmış olur."

Hadi ispatlayın o zaman, tutan mı var? İspat yok ki sizde sadece laf var. DNA olmazsa fosil bulun. Tek bir tane 30 bin yıllık köpek fosili evrim teorisini çürütmeye yeter. Dediğine göre topraktan fosil fışkırıyor zaten, gidin bulun. Niye bulamıyorsunuz?

"Ayrıca aynı soruyu sürekli tekrarlıyorum şuraya neden özetlemiyorsun anlamıyorum."

Alın okuyun, cevabı orada. Yanlış bulduğun birşey varsa yaz. Özelden de Türkçe link gönderdim. Öğrenmek istiyorsan bana sormazsın, kendin araştırıp okursun. Ama yapmayacaksın, çünkü senin soru sorma amacın öğrenmek değil. Amacın bu olsaydı özetlerdim. İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 25 Mart 2020; 22:32:46 >

• öne çıkaralım aşırı Solperestler çıldırsın
  • Fakir fukaranın rızkıyla dua mı olur? Allah kabul etmez böyle duaları.

• Hocası ,papazı,hahamı hepsi aynı rengin farklı tonları,bulmuşlar fakir fukarayı soy gitsin

• Dua edilmesi neden sizi bu kadar rahatsız etti ki? ne zararı var? dua bir yana zaten önemleri alıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Dua edilmesi neden sizi bu kadar rahatsız etti ki? ne zararı var? dua bir yana zaten önemleri alıyoruz.
    Almanyadamı yaşıyorsun
    Çok şanslısın
    Yatsı ezanında yarım saat son ses sevdiğin makamdan

• Frostpunk yasiyoz resmen

• Özelden attğın cevapta Soruma erkek ve dişi üreme organları aynı anda bir insanda vardı demeye getirmişsin.

Ne kadar zorlama ve akıldan uzak bir cevap olduğunu anlamayı sana bırakıyorum. Evrim neden bir insana aynı anda bir vajina ve de bir penis inşa eder. Bunların aynı anda aynı bedende son halini bulması gerekir. Son halini bulmadan ayrılırsa soy tükenir uyumluluk ve birleşme olmadığından.

En zor soru ney biliyormusun. Saçma olsa da İnşa etti diyelim.

Penisi ve vajinayı aynı bedende nereye koyacaksın ki şu anki birleşme aynı bedende gerçekleşsin.

(Hayal etmek bile saçma)

Ellerine olmaz birine penis birine vajina

sırtına göbeğine olmaz

bacakların iki yanına olmaz birine penis birine vajina

Resmen ÇUVALLADINIZ
  • Noldu beyler muslumanlarin ve hristiyanlarin dualari ise yaradi mi? Asi bulundu mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

Noldu beyler muslumanlarin ve hristiyanlarin dualari ise yaradi mi? Asi bulundu mu?
    Dualar burak denen hava aracı kadar hızlı değilmiş

Sizin adınıza utanıyorum ve üzülüyorum. Bunu samimi olarak söylüyorum. Eğer kasıtlı olarak çarpıtma yapmıyorsanız ne yazık ki sizde ciddi bir okuduğunu anlama problemi var. Dediğim şey şuydu:

"Erkek ve dişi organ zamanında birlikteydi sonradan ayrıldı. Cinsel organların birbirine uyumu cinsel seçilim için rol oynadı ve canlılardaki bugünkü haline geldi. Bunda anlaşılmayacak ne var?"

Burada nerede insan geçiyor? Zamanında denirken yüz milyonlarca yıl öncesinden yani farklı cinsiyet taşıyan canlıların ortak atalarından bahsedildiğini anlamak bu kadar mı zor? Önce insan olduk, sonra iki ayrı cinsel organa sahip olduk gibi bir anlamı nasıl çıkardınız yazdıklarımdan? İlla ilkokul 1. sınıf çocuğuna anlatır gibi mi anlatayım? Bir de penis ve vajina aynı insanda olamaz diye açıklamaya kalkmışsın ki utancım daha da arttı sizin adınıza. (burada sizin adınıza duyduğum utancın neden arttığını doğru anlayabilecek misiniz, merak ediyorum.)

Bakın samimi söylüyorum durumunuz iç açıcı değil. Evrim gibi anlaşılması gayet basit mekanizmalara sahip olan olguyu nasıl anlamadığınıza hayret ederken şimdi durumunuzun çok daha kötü olduğuna kanaat getirdim. Siz evrimi filan bırakın, ilkokul 1. sınıf Türkçe müfredatından başlayarak tekrar öğrenin. Üniversiteye giriş sınavı müfredatı için Türkçe paragraf sorularından en azından yarısını yapabilecek duruma gelin. Yoksa kendini daha çok rezil edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 26 Mart 2020; 17:17:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-481916DD1

Sizin adınıza utanıyorum ve üzülüyorum. Bunu samimi olarak söylüyorum. Eğer kasıtlı olarak çarpıtma yapmıyorsanız ne yazık ki sizde ciddi bir okuduğunu anlama problemi var. Dediğim şey şuydu:

"Erkek ve dişi organ zamanında birlikteydi sonradan ayrıldı. Cinsel organların birbirine uyumu cinsel seçilim için rol oynadı ve canlılardaki bugünkü haline geldi. Bunda anlaşılmayacak ne var?"

Burada nerede insan geçiyor? Zamanında denirken yüz milyonlarca yıl öncesinden yani farklı cinsiyet taşıyan canlıların ortak atalarından bahsedildiğini anlamak bu kadar mı zor? Önce insan olduk, sonra iki ayrı cinsel organa sahip olduk gibi bir anlamı nasıl çıkardınız yazdıklarımdan? İlla ilkokul 1. sınıf çocuğuna anlatır gibi mi anlatayım? Bir de penis ve vajina aynı insanda olamaz diye açıklamaya kalkmışsın ki utancım daha da arttı sizin adınıza. (burada sizin adınıza duyduğum utancın neden arttığını doğru anlayabilecek misiniz, merak ediyorum.)

Bakın samimi söylüyorum durumunuz iç açıcı değil. Evrim gibi anlaşılması gayet basit mekanizmalara sahip olan olguyu nasıl anlamadığınıza hayret ederken şimdi durumunuzun çok daha kötü olduğuna kanaat getirdim. Siz evrimi filan bırakın, ilkokul 1. sınıf Türkçe müfredatından başlayarak tekrar öğrenin. Üniversiteye giriş sınavı müfredatı için Türkçe paragraf sorularından en azından yarısını yapabilecek duruma gelin. Yoksa kendini daha çok rezil edersin.
    Dünya ile Güneş arasındaki mesafenin sabit olduğunu düşünen birine hermafroditizm anlatma çabanızı hayretle takip ediyorum

• İrfan Galip Bey kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam. Daha da kötüsü okuduğunu bile anlamıyor.
    Mesajlarının sonuna baktığımda senin küçükken dışlandığını ve büyüdüğündede olduğun yerde patinaj yaptığını görüyorum yazık çok yazık,yüce ODİN akıl fikir versin sana

• Utanılacak bir şey yok benim soruma cevap olarak verdiğine göre başka ne anlama gelir. Sorumda vurgulayarak insan dedim kıvıramayasın diye. Bak bu senin yazın

Birbirine uyumlu değilken ayrıldı ise nasıl birbirine göre evrimleşti. Evrimleşene kadar nasıl nesil devam etti. Yok olur diyorum.

Birbirine uyumlu iken ayrıldı ise aynı bedende son halini alması lazım. Anla artık kaçamak cevap verme.

Sorum basit demagoji yapma. Tipik sıkışınca saldıran evrimci olma. Aynı bedende son halini almadı mı diyorsun?

Doğal seçilimmiş. Duyanda bunlar 5m karelik odada olup bitiyorda birbirini basiyçe bulup o ona diğeri diğerine yapıp hangisi uyuyor diye seçiyor zanneder.

Evrim anlaşılması gayet basit diyerek kelime oyunlarına başvurma.

İki insan cinsel organı aynı bedene yerleştir ve yaz buraya.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.