Şimdi Ara

bu garip sorunun ismini koyamadım :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

benim bir sorum var ama nasıl aratmam gerektiğini çözemediğim için aratamadım eğer daha önce açıklanmışsa link verseniz sevinirm

şimdi arkadaşlar benim masaüstünde bir klasör ekliyorum klasör piyasada yok ama yenile diyorum klasör geliyor
    aynı şekilde silme işlemi yaparkende aynı şekilde siliyorum klasör masaüstünde duruyor ve tekrar yenile dedikten sonra klasör kayboluyor
    yani masaüstüne bişey kopyalarken internetten bişey indirdiğimde masaüstüne yenile demeden gelmiyor.

bu sadece masaüstünde oluyor diğer berlgelerimde c de d de denedşim bu şekilde bir sorun olmadı
    daha önce karşılaşmadım

bu arada spyboot , ad-awera ve avast antivirüs ile ve güncel halleriyle tarattım makinayı ama bnişey bulamadı

sizce ne olabilir arkadaşlar bilinmeyen bi troj mu yedik yoksa ...

şimdiden teşekkürler

• İlginç bir durum
  • res atma felan oluyormu
  • nezamandan beri böyle.yenimi oldu. yakın bir tarihse sistem geri yükleme yapabilirsin.

ben araştırıyorum sorunu ama ilginç gerçekten. ram larden olabilir. yada dosyaların zamanlaması karışmış. herhangi bir sistem dosyası sildinmi yada birbaşkası. yada bir virüs te almış olabilirsin.
  • reset atma olayı felan olmuyor arkadaşlar sistem de hiçbir problem yok bir hata raporu bile gelmedi yada bir mavi ekrana düşmedi sistem
    herhangi bir ssistem dosyasıuda silinmedi
    aslında sistem geri yükleme yapmadım ben direk ghostunu geriye alırım ama gerçekten bu sorunun bir cözümü varmı buradaki arkadaşlar
    karşılaşmışlar mı daha önce diye merak ettim

ya acaba diyorum ki regedit te veya gpedit.msc de bu olayla yani desktop la ilgili bir yer mi var ( regeditte var aslında da baktım bişey değiştirmek istemedim )

orası mı değişti anlamadım ki sorunu araştırıyorum ama bende bişey bulamadım

teşekkür ediyorum arkadaşlar
  • eğer virüs deyilse büük ihtimal regedit veya desktop dosyalarındandır. sen geri yükleme yap
  • Registry'de şu kaydı kontrol et; HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Algol Perseus

Registry'de şu kaydı kontrol et; HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced.

Algol Perseus arkadaşım ,

bunu senin sisteminden ayarlarını resim olarak gönderebilirmisin bir kontrol edeyim kendimden
  • HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced.

bunu arkadaşımdan aldım kendi ayarlaından ona göre düzenledim ama gene olmadı

• Klasör seçenekleri'nde bi gariplik yok değil mi? Görünüm kısmında...
  • kontrol ettim hayır orada da bir gariplik yok
    ben en iyisi bir onarma yapayım düzelicek mi
    haber veririm
  • Sorun registry'de. Eğer güncelleyebilirsen, sorun çözülebilir.
  • sistem onarma yaptım o da yemedi be abi

registery nasıl güncelliycem peki
  • Şu link yardımcı olabilir; http://www.registryupdate.com/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.