Şimdi Ara

Bu Fotoğrafta ne gibi efektler var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

uzun bir zamandır amatör olarak photoshop ile uğraşıyorum ama artık yavaşça çıatyı yükseltmek istiyorum. aşağıdaki fotoğraf cidden gözüme çok farklı geldi acaba ne gibi düzenlemeler var ve birde fotoğraf hd flim karesi gibi bunu nasıl nasıl yapıyorlar tabiki makinaya bağlı ama ben için bilgisayarla fotoğraf işleme kısmını soruyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

Bu Fotoğrafta ne gibi efektler var

• Bu zaten Twinlight filmindeki kadin ve o filminden alinma bir kesit gibi..
    Eger o filmden alinti degilse cok basarili..
  • Arkaplanın photoshop olduğu direk göze batıyor zaten :
    Öndeki kızın ayrı bir fotoğrafı çekilip o fotoğraftan kız kesilmiş .
    Bir karanlık orman resmi çekilip onun önüne kız otutturulmuş .
    Fakat kızın yüzünü sorarsanız orası büyük ihtimal lenslerle alakalı ve benim pek bir bilgim yok o konu hakkında daha dslr-like kullanıcısıyım
  • @rasim agzim acik izledim bu cok guzel. Bizim grafikeri de izlemistim cizgi roman cizerken photoshopta ama bu farkli bi boyut olmus gercekten....
  • yani evet arka planın sonradan eklendiği felan çok bariz ben daha çok yüz ile ilgili şeyleri soruyorum tertemiz bi yüze sahip nasıl yapılıyor bu. yani bende bi sürü çeşit sivilce silme yok makyaj yapma gibi basitçe şeyler biliyorum ama bu oldukça profesyonel nasıl yapıyorlar bunu. birde ne kadar ii bir makinayla çekersek çekelim bu görüntü gibi olmuyor üsttede denildiği gibi HD bir flim karesi gibi olmuş nasıl yapıyorlar bunu böyle ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zervalone

yani evet arka planın sonradan eklendiği felan çok bariz ben daha çok yüz ile ilgili şeyleri soruyorum tertemiz bi yüze sahip nasıl yapılıyor bu. yani bende bi sürü çeşit sivilce silme yok makyaj yapma gibi basitçe şeyler biliyorum ama bu oldukça profesyonel nasıl yapıyorlar bunu. birde ne kadar ii bir makinayla çekersek çekelim bu görüntü gibi olmuyor üsttede denildiği gibi HD bir flim karesi gibi olmuş nasıl yapıyorlar bunu böyle ?

Ya biraz makyajında etkisi vardır diye düşünüyorum yada rasim arkadaşımızın paylaştığı videodaki gibidir .
  • Çekim öncesi hazırlık ve çekim esnasında ışık kullanımı çok önemlidir. Dijital boyutta sanırım sadece hafif bir cross-processing uygulaması var (Arkaplanı saymazsak). Makyaj ve ışık.
  • yukarıdaki fotoğrafa ne gibi efektler uyguladılar bilmiyorum ama ortaya çıkan sonucun nasıl olduğunu anlatayım;

- elimizde bir adet fotoğraf var diyelim, bu F1 olsun..
    - F1'e çeşitli efektler uygulayıp farklı kayıt edelim, bu da F2 olsun..
    - Photoshopda her iki çalışmayı ayrı ayrı açalım
    - önce F2 penceresinde "ctrl+a" ile tüm kare seçilir, sonra da "ctrl+c" ile kopyalanır
    - F1 penceresine geçilir, "ctrl+v" ile yapıştır uygulanır (böylece efektli olan F2 çalışmasını, orjinal olan F1'in üzerine yapıştırdık)
    - history brush seçilir, fotoğraf üzereinde nereye tıklarsanız alttaki görselin o kısmını üstte çıkartmış olursunuz, bu şekilde iki çalışma birleşmiş olur..

böylece yukarıdaki gibi sonuç elde edilir, arkaplan komple efektliyken, modelin yüzü orjinaldeki gibi tertemiz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.