Şimdi Ara

bu film tarzını bilen varmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba çok sevdiğim bir film tarzı var ama bu türün tam bir adı yok o yüzden siz önerir misiniz veya nasıl araştırabileceğimi söyler misiniz?

Film türü;

Klasik Amerikan filmlerinden bahsediyorum böyle arkada eski müzikler çalan aksiyonu daha çok arcade tarzı olan biraz da abartılı filmler,

Örnek;

Machete.

Dehşet gezegeni.

Ölüm geçirmez.

Umarım derdimi anlamışsınızdır yazdığım filmlerin fragmanını izlemenizi tavsiye ederim.

Teşekkürler.

• Ölüm Geçirmez ve Machete'yi izlememiş olsam da Machete'yi bildiğimden ve Dehşet Gezegeni'ni izlemiş olmamdan dolayı bahsettiğin tarzı anladım. Bunu tam karşılayan tek bir terim yok, tek bir tür yok sanırım. Genelde ilgili yapımın yönetmenin adıyla tarzı belirtiliyor. Tarantino tarzı, Robert Rodriguez tarzı gibi gibi. Varsa ben de öğrenmek isterim. Bu arada şu Ölüm Geçirmez'i nasıl izlememişsem şu yoklukta, şu film kıtlığında bakarım. Hatta önceden burun kıvırdığım Machete srrisine de bakarım belki. Eyvallah hatırlatma için.
  • Bahsettiğiniz film janrı grindhouse filmlere birer örnektir. Şiddet, kan, kötü tasarım ve bolca erotizm. Tarantino zaten özellikle 70'lerde çekilmiş bu düşük bütçeli ve fazla bilinmeyen filmleri alıp çeker.

Google'a eğer grindhouse movies yazarsanız bahsettiğiniz türde çokça film görürsünüz.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

valla bir bak reis çok güzel ama sadece 2 filmi var 3-4 çekileceği söyleniyor filmin sonunda fragman geçiyorlar hadi hayırlısı

• Ed Wood kullanıcısına yanıt

hemen bakıyorum teşekkürler

• meetxx M kullanıcısına yanıt

Death Proof'u izledim tam bir vakit kaybıydı benim için. Planet Terror ile birlikte tek bir filmmiş ama bizde bunu 2 filme bölmüşler. Açıkçası Planet Terror'ü daha fazla sevmiştim, gerçi ona da öyle bayılmadım ama...

Machete'ye bakarım evet 2 filmi var diye biliyorum şimdilik.

• Running scared ve sin city aklıma geliyor.

zaten bu sayılan filmlerin örneği yok benzeri de pek yok. çok özel ve nitelikli filmler.

death proof gibi bir film falan bulsam izlemek için 1000 lira bile veririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.