Şimdi Ara

Bu fiber internetmi (ALT YAPI AKTİF OLDU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
2.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir üst mahalleme fiber internet kuruluyor saha şefinin yanına gittim konuştum aalt mahallede oturuyorum dedim telefonlar çekmiyor internette sürekli kopuyor dedim telefonla biryeri aradı tamam o binayada çekin dedi kabloyu benin binaya kadar getirecek devamında 'ne yapmak gerekiyor
    Kablo bu

Güncelleme 10.02.2021: Arkadaşlar aradan 4 ay geçti dün gelip bu kutuyu koymuşlar fakat dairelere kadar gelen ince sarı kablodan çekmemişler normalde çekmeleri lazım miydi o kabloyu yoksa onun içinde bekleyecekmiyiz

Güncelleme 01.03.2021: Arkadaşlar bugün altyapı sorgulaması yaptığımda adresimde fiber internetin aktif olduğunu gördüm fakat dairelere kablolar çekilmedi benim şimdi ne yapmam lazım nasıl fiber e geçeceğim

Şuan güncelde dsmart adsl 16 mbit e kadar + Tv paketini kullanıyorum 9 mbit anca alabiliyorum ve 1 sene daha taahhütüm var taahhüt iptal bedeli olrak 1180 tl tutar çıkardılar bende fiber e geçsek fatura ne olur dedim 24 mbit fiber + Tv olacak şekilde geçiş ücreti 42 tl bedeli varmış 116 tl paket 9.50 tl aylık modem ücreti varmış ve kurulum ücreti de 50 tl olacakmış yani aylık 126 tl ye 24 mbit ve tv paketi veriyorlar buda bana hiç cazip gelmiyor açıkçası 40 tl fark vermeye degermi her ay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_3579 -- 2 Mart 2021; 11:35:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kabloyu apartmanın girişine çekecekler fiber kutu koyulacak sonra kutudan dairelere fiber çekilecek her aşama 2 ay da sürebilir 1 hafta da.

• Senin bir şey yapmana gerek yok kabloyu binaya getirip kutu koyacaklar kutu aktif olduğunda da gelir evine kadar kabloyu çekerler hayırlı olsun şimdiden.

• "O binaya da çekin" nedir ya? Bu fiber internetmi (ALT YAPI AKTİF OLDU) @Ö1f1 hocam planlama nerede kaldı, proje nerede kaldı? Bu fiber internetmi (ALT YAPI AKTİF OLDU) 

Hayırlı olsun bu arada.

• Bu fiber internetmi (ALT YAPI AKTİF OLDU)
    Son hali bu beyler binanın içine bu kablodan koydular sarı kablo çekilmedi ama mahallede birtek benim binaya çektiler 😁

• Fakat anlamadigim fiber dedikleri bu sari kablo degilmi bunlar neden beyaz kablo çektiler

• Adamlar cidden o binaya da çekmişler, bana da yönlendirin bu ekipleri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_3579

Fakat anlamadigim fiber dedikleri bu sari kablo degilmi bunlar neden beyaz kablo çektiler

Renge takılmayın hepsi fiber Bu fiber internetmi (ALT YAPI AKTİF OLDU)  Yalnız duyduğum en iyi fiber hikayesi 5 yıl dilekçeyle uğraşıp çektiremeyenler var o binaya da çekin diyerek aynı gün fiber çekilmesi iyiymiş Bu fiber internetmi (ALT YAPI AKTİF OLDU) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 15 Ekim 2020; 21:40:32 >
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Böyle ekipler nadir bulunur vallahi.

• 1000 mhps aldigin gunleride gormek isteriz :D eve fiber baglatip 24 mhps alma sakın 😂😂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ceyhan988 kullanıcısına yanıt
    Aklıma 3 sene önce pederin fiber FTTH altyapılı eve aldığı 4 mbps 20 GB akn li akn sonrası 1 MBPS olan paket geldi. Abi FTTH ta 1 mbps satmak nasıl bir mantıktır ya aklım almıyor hala.

• biradam0000 B kullanıcısına yanıt
    Alıcı olsun fibere 500 kbit bile satarlar :DD yeterki siz almayin aldirmayin

• Bluepower kullanıcısına yanıt

Valla bende şaşırdım hemde üst mahallemde çalışma olmasına rağmen üşenmeden geldi bizim mahalleye sadece bizim binaya çekti kabloyu 😂 kutuyu felan koysunlar bakalım ondan sonra bakacağız internet paketlerine şuan dsmart 16 mbit ve televizyon paketini kullanıyorum 81 tl ye fakat yalın internet olduğu için başka internet sağlayıcılarından yararlanamıyorum şuan bu fiber geldiğinde başka sağlayıcılardan faydalanabilirmiyim yoksa yine port yok olayı olurmu

• Ceyhan988 kullanıcısına yanıt
    Satarlar hocam evet hala da o paket yeni müşterilere satılıyor ne yazık ki, abi diğer ülkelerin %99 unda ülkenin gelişmişlik düzeyi ile doğru orantılı gelişmiş x ülkesinde gbps internetler çok ucuz, gelişmemiş y ülkesinde internet yavaş ve pahalı ama bizim ülkemizin gelişmişliği ile internet hizmeti kalitesi arasında dağlar kadar fark var. Ah ah ne günlerdi misafir gelmişti bir gün toplam 15-20 cihaz bağlıydı modeme wp mesajları bile bir kaç dk sonra geliyordu.

• emre_3579 E kullanıcısına yanıt
    Evinize kadar geldiyse ve bolgede yeni cekiliyosa port derdi yoktur port acilacaktir sizde faydanalanbilirsiniz

• biradam0000 B kullanıcısına yanıt
    1 mhps ile torrentten oyun indirdigim gunler aklima geldi suan 35 mhps cok sukur :D

• Peki bunlar binaya gelip kutuyu değiştirdiler diyelim eve kadar kablo çekildi ben şuanki ınterneti nasıl taşıyacağım ilk etapta ıllaki port açılması için türktelekoma mı geçiş yapmam lazım yoksa superonline veya türker veya milleniuma geçiş yapabilirmiyim direk

• Adamlar misafir ziyareti misali iki gelip hemen fiberi çekmişler.Bu fiber internetmi (ALT YAPI AKTİF OLDU)  Bunun için yıllarca bekleyen, aşama aşama süreçlerden geçenler var. Şanslısınız. Tadını çıkarın.

• Çok değişik bir konu çekin bakalı diyip fiber çekileni ilk kez duydum sakın türknet olmasın o konunun birinde görmüştüm buna benzer kabloyu yada daire az diye az foylu kablo getirmiş de olabilirler

• Alıntı

metni:
    telefonla biryeri aradı tamam o binayada çekin dedi

Bu forumu seviyorum ya. Bu fiber internetmi (ALT YAPI AKTİF OLDU)  Bu fiber internetmi (ALT YAPI AKTİF OLDU) 

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.